توییتر با کمک طراح سابق اپل به عرصه VR و AR وارد می شود

توییتر با کمک طراح سابق اپل به عرصه VR و AR وارد می شود

امروزه تکنولوژی های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده محبوبیت فراوانی بین کاربران یافته اند و این شرایط کمپانی های مختلف را به فعالیت در این زمینه ترغیب کرده و پلتفرم شبکه اجتماعی توییتر نیز با تشکیل یک تیم اختصاصی برای این دو تکنولوژی به عرصه VR و AR وارد شده است.

مدیریت این بخش از توییتر بر عهده Alessandro Sabatelli، طراح سابق اپل گذاشته شده است. توییتر این استخدام را به تایید رسانده و بیان داشته که تیم واقعیت افزوده زیر نظر بخش Twitter Cortex که بر یادگیری ماشینی متمرکز شده است، به فعالیت خواهد پرداخت.

Sabatelli در گذشته به عنوان طراح رابط کاربری در اپل مشغول به کار بوده و نقش خود را در ساخت ویژوالایزر آیتونز ایفا کرده است. او بیش از 5 سال در کمپانی فعالیت کرده و سپس مدیرعامل یک استارتاپ واقعیت مجازی به نام IXOMOXI شده که بر روی تجربه موزیک متمرکز است.

Lucy یکی از پروژه های IXOMOXI می باشد که یک اپلیکیشن برای هدست Samsung Gear VR است که از دوربین passthrough برای مشاهده فیلترهای جالب مشابه آنچه در اسنپ چت وجود دارد، استفاده می کند. مبنی بر این استارتاپ، اپلیکیشن نسل جدید را که در فستیوال های موسیقی شرکت می کنند هدف قرار داده است.

blog_19495_1

توییتر بر روی ضبط رویدادهای در حال اجرا مشابه آنچه در Moments وجود دارد متمرکز شده است. با استفاده از این قابلیت کاربران قادر به جستجوی تمامی توییت های مرتبط با آن رویداد خاص شامل عکس ها، ویدیوها و گیف ها و Vines می باشند. کاربران می توانند به تعامل با توییت ها موجود در Moments پرداخته و حتی کل Moment را با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارند.

توییتر عملکرد چندان موفقی در تقویت محتوای تولید شده توسط کاربر از رویداد ها به ثبت نرسانده، اما استخدام Sabatelli ممکن است وضعیت را تغییر دهد و توییتر از سایر کمپانی ها مانند اسنپ چت که رویدادهای زنده را پشتیبانی می کنند پیشی بگیرد و یا ممکن است توییتر به سرمایه گذاری های جدید در زمینه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده برای پلتفرم خود بپردازد و این مورد با در نظر گرفتن اینکه توییتر اخیرا Magic Pony را به مبلغ 150 میلیون دلار خریداری کرده، بسیار محتمل به نظر می رسد. این استارتاپ بر روی یادگیری ماشینی و تکنولوژی پردازش بصری متمرکز شده و این اقدام توییتر به گسترش قابلیت های یادگیری ماشینی پلتفرم شبکه اجتماعی کمپانی می انجامد.

تخصص و تبحر Sabatelli در رابط های بصری در کنار پتنت های فشرده سازی داده که توسط Magic Pony ارائه شده و ویدیوهایی با کیفیت کم را از طریق تشخیص الگوها و تکسچرها به نسخه های باکیفیت تبدیل می کند، منجر به تولید محتوای همه جانبه و واضح تر برای توییتر می شود. به عنوان نمونه ای از این اپلیکیشن ها می توان به کلاینت مجازی توییتر و یا قابلیت استریم ویدیوهای سه بعدی پریسکوپ بدون مصرف داده اختصاص داده شده به کاربر از اشتراک ماهیانه موبایل آنها اشاره کرد.

 

http://www.techtimes.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید