تیم پیامک یاب-اپلیکیشن پیامک یاب

تیم پیامک یاب-اپلیکیشن پیامک یاب

اپلیکیشن هایی با موضوع بانک پیامک، از جمله اولین برنامه های پرمخاطب در بین کاربران بودند و با گذشت حدود یک سال از انتشار اولین نمونه های آنها، هنوز هم عناوینی در این رابطه تولید میگردد. البته همه این اپلیکیشن ها موفق نبوده و تنها برخی از آنها توانسته اند توجه کاربران را به خود جلب نمایند. در ادامه با تولیدکننده یکی از این نمونه های موفق به نام "پیامک یاب"، گفتگو کرده ایم. تیم پیامک یاب-اپلیکیشن پیامک یاب

مسلما اکثریت بازار در اختیار گوشی های همراه و تبلت ها خواهد بود و این بازار همچنان رشد خواهد کرد. مگر اینکه اتفاقی که برای سیمبین افتاد برای اندروید، ios و یا ویندوز موبایل  رخ بده!
لطفا به صورت مختصر خودت رو معرفی کن. من حمید میرزابیگی فارق التحصیل کارشناسی ارشد ICT از دانشگاه علم و صنعت هستم. عضو دیگه آقای حسین عزیزآبادی کارشناس ارشد تیم هستند. اولین اپلیکیشنی که تولید کردید مربوط به چه سالی میشه و خودت چه نمره ای به اون میدی؟ ما کار رو با اپلیکیشن "پیامک یاب" آغاز کردیم و اولین نسخه از اون، بهار 92 وارد بازار شد. با این که اولین نسخه خیلی ساده بود ولی در تست و دیباگ وسواس بسیاری خرج دادیم و هنوز هم اون نسخه بدون مشکل کار میکنه و من نمره 17 بهش میدم. نام موفق ترین برنامه ای که تولید کردی چیه؟ اگه ممکنه اطلاعات حدودی در مورد زمانی که برای ساخت اون صرف کردی، تعداد کاربرانی که جذب کرده و میزان فروش اون در اختیارمون بزار. موفق ترین برنامه ما همین "پیامک یاب" هست که بیش از 500000 نصب و بیش از 100000 کاربر فعال داره و هر چند ماه امکانات جدیدی به این برنامه اضافه میکنیم. تا الان بیش از 2 سال هست که روی توسعه وب سایت و اپلیکیشن کار کردیم. کار رو از چه سالی و با چند نفر  شروع کردی و در حال حاضر چند نفر هستین؟ ایده اولیه از ابتدای سال 91 زده شده و از نیمه 91 کار با 2 نفر و با راه اندازی وب سایت آغاز شد. سپس برنامه نویس موبایل هم به جمعمون اضافه شد و  با اضافه شدن 2 مدیر که کارشون بررسی و تایید پیامک هاست به یک تیم 5 نفره تبدیل شدیم. آیا خودت از اپلیکیشن هایی که تولید کردی استفاده میکنی؟ بله. خیلی زیاد. مخصوصا در مناسبت ها که نیاز به پیامک مرتبط پیدا میکنم، میام سراغ پیامک یاب! کدام یک از برنامه هایی که تولید کردی رو بیشتر از همه دوست داری؟ "پیامک یاب" رو خیلی دوست دارم و هر بار که با اون کار میکنم کلی ایده جدید تو ذهنم میاد که بهش اضافه کنم. آیا تا به حال پروژه ای داشتی که با شکست مواجه شده باشه؟ اگه داشتی دلیل این شکست چی بوده؟ ما سالیان زیادی هست که در حوضه وب فعالیت داشتیم و پروژه هایی بود که انتظارات ما را رو برآورده نکرد. که این هم به دلیل تحلیل اشتباه از بازار مصرف بود. اما تجربه های کسب شده عامل موفقیت پروژه های بعدی بوده. از چه نرم افزار و یا اپلیکیشن هایی برای تولید اپلیکیشن و مدیریت وظایف و پروژه استفاده میکنی؟ ما از basic 4 android برای اپلیکیشن و از Github  و Trello برای مدیرت وظایف استفاده میکنیم. از چه سخت افزارهایی برای تولید اپلیکیشن استفاده میکنی؟ سخت افزار مورد استفاده ما یک لپ تاب لنوو و چند گوشی سامسونگ و ال جی و تبلت های asus  و lenovo برای تست و دیباگ محصول بوده. تیم پیامک یاب-اپلیکیشن پیامک یاب
به نظر من تبلیغات هم یک دانش هست. اگر بدون برنامه ریزی و بررسی بازار همین طور تبلیغ بدین فقط پولتون رو دور ریختین و انتظارات شما برآورده نمیشه. شما باید بدونید کی و به کجا تبلیغ بدین و چقدر هزینه کنید و چی رو تبلیغ کنید.
آیا تحصیلات در کارت موثر بوده؟ در بعضی قسمت های کار که در حوزه IT بوده بله. در ابتدا و قبل از کسب درآمد، چطور حمایت مالی میشدی؟ در شروع کار برای تامین هزینه ها یک اسپانسر داشتیم و در عوض تبلیغات آنها را انجام دادیم. گرافیک و رابط کاربری چقدر در موفقیت یک برنامه یا بازی میتونه موثر باشه؟ خیلی زیاد. به طوری که اولین چیزی که کاربر میبینه، رابط کاربری هست و اگه پروژه ای کارکرد خوبی داشته باشه ولی رابط کاربری خوبی نداشته باشه، به احتمال زیاد با شکست مواجه میشه. نقش تبلیغات یا بطور کل مارکتینگ رو در فروش یک محصول چطور میبینی؟ آیا خودت برای فروش محصولاتت از روش های مارکتینگ استفاده کردی؟  به نظر من تبلیغات هم یک دانش هست. اگر بدون برنامه ریزی و بررسی بازار همین طور تبلیغ بدین فقط پولتون رو دور ریختین و انتظارات شما برآورده نمیشه. شما باید بدونید کی و به کجا تبلیغ بدین و چقدر هزینه کنید و چی رو تبلیغ کنید. ما خیلی محدود تبلیغ کردیم. اگه ممکنه درمورد اپلیکیشن بعدی که قرار هست تولید کنی، کمی توضیح بده ؟ ما هر دوره امکانات "پیامک یاب" رو افزایش میدیم که بعضی از اونها شبیه برنامه های شبکه های اجتماعی است. اما هدف ما درست کردن یک توییتر ایرانی نبوده و امکانات و کارکرد "پیامک یاب" متفاوت خواهد بود. در جذب نیرو برای تیم چه نکاتی رو مد نظر میگیری؟ دانش – تعهد - خلاقیت چه پیشنهادهایی برای افراد تازه کاری که دوست دارن به عنوان یک توسعه دهنده یا برنامه نویس مطرح بشن، داری؟ تمرین، تمرین و باز هم تمرین! باید با اشتیاق وارد بشن و از کار خسته نشوند. حتما موفق خواهند شد! آینده صنعت اپلیکیشن و بازی های موبایل در ایران رو چطور میبینی؟ مسلما اکثریت بازار در اختیار گوشی های همراه و تبلت ها خواهد بود و این بازار همچنان رشد خواهد کرد. مگر اینکه اتفاقی که برای سیمبین افتاد برای اندروید، ios و یا ویندوز موبایل  رخ بده! در آخر هر حرفی که داری بگو. حرف آخر اینکه "پیامک یاب" متعلق به همه هست و این خود کاربرها هستند که مسیر و آینده "پیامک یاب" رو مشخص می کنند و ما هم خواسته های اون ها رو پیاده سازی میکنیم.

اینها را هم بخوانید

نظرات کاربران

 1. avatar
  narges
  موفق باشید:-)

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  parto
  به امید موفقیت روز افزون شما.

  به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  homayon
  خیلی عالی تبریک میگم... ایشالا موفق باشید... :)

  به این نظر پاسخ دهید
 4. avatar
  ivp
  عالی بهتر میشه

  به این نظر پاسخ دهید