جیرینگ لند

معرفی، نقد و بررسی بازی جیرینگ لندنسخه ۲.۰.۴۶۰

امتیاز کاربران
4.33 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : تفننی
 • قیمت : رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • حجم : 26.7 مگابایت
دریافت برنامه جیرینگ لند از بازار سازنده : آناشید

امروزه برای انجام سرگرمی و گذراندن اوقات فراغت کافی است تا تلفن همراه خود را از جیب درآورده و به سراغ یکی از بازی هایی که نصب شده بر روی آن برویم. این موضوع سبب گردیده تا صنعت بازی سازی به خصوص برای موبایل بسیار رونق پیدا کند و روزانه عناوین زیادی به مخاطبان عرضه شود. هر کدام از این بازی ها سبک و سیاق خود را دارند و بدین ترتیب سلیقه همه افراد نیز تامین میگردد.

در ادامه شما را با یک بازی سرگرم کننده تحت عنوان "جیرینگ لند" آشنا خواهیم کرد. با ما در معرفی، نقد و بررسی این بازی اندرویدی همراه باشید.

جیرینگ لند

گرافیک و رابط کاربری :

تناسب کامل بین محیط بازی فوق و منوهای آن در کنار یکپارچگی قالب گرافیکی، مهمترین نکات مثبت در "جیرینگ لند" به شمار می آیند. رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست و زیبا، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه، از دیگر نقاط قوتی هستند که در ظاهر این بازی اندرویدی به چشم میخورند که در کل چهره کاربرپسند و جذابی به آن بخشیده اند. البته انتظار میرفت که با دقت نظر بیشتر، نواقص جزئی نیز برطرف گردند تا خلاقیت در همه جای قالب منوها موج بزند.

طراحی خلاقانه عناصر گرافیکی مختلف همچون اشیا، کاراکترها، پس زمینه و غیره که همراه با دقت نسبتا خوب در جزییات میباشد، ویژگی های قابل ذکر دیگری در "جیرینگ لند" هستند که تا حد زیادی به جذابیت آن کمک کرده اند. سبک بازی فوق به گونه ای است که کاربران تعامل چندانی با محیط آن ندارند اما در عین حال اجرای هوشمندانه انیمیشن ها و جلوه های تصویری، توجه شما را به این بازی جلب خواهد کرد. موزیک و افکت های صوتی نیز مناسب حال و هوای بازی بوده و آن را دلچسب تر نموده اند. یکنواختی محیط که میتوانست با به کارگیری ترفندهایی برطرف گردد، یکی از نقص های جزئی در چهره این بازی محسوب میشود.

رابط کاربری منوها در بازی فوق به صورتی پیاده سازی شده تا بیشترین سرعت و کمترین پیچیدگی در هنگام جابجایی بین آنها وجود داشته باشد و امکانات موجود بدون دردسر مورد استفاده قرار بگیرند. از این لحاظ، استانداردهای لازم تا حد زیادی در "جیرینگ لند" رعایت گردیده اند اما در برخی موارد پیچیدگی هایی مشاهده شد که بهتر بود برای برطرف کردن آنها بطور هوشمندانه تری عمل شود.

موارد ذکر شده توسط AppReview، امتیاز 4 از 5 را برای این بخش به همراه دارد.

جیرینگ لند

گیم پلی :

در این بازی اندرویدی، شما در نقش فردی ظاهر خواهید شد که درآمد خود را از لبو فروشی آغاز نموده و به تدریج کسب و کار خویش را رونق میبخشد. در واقع ساختن شهری که نام آن را خودتان انتخاب میکنید و راه انداختن مشاغل مختلف در آن از جمله نانوایی، حمام عمومی، باشگاه بدنسازی و غیره، تمام کاری است که باید در "جیرینگ لند" انجام دهید و ما در ادامه نحوه این کار را توضیح داده ایم هرچند راهنمای تعاملی بازی نیز با شما همراه خواهد بود.

بازی فوق برای شروع کسب و کار شما، یک دکه لبو فروشی در اختیارتان میگذارد که با هر بار کلیک بر روی آن، مقداری درآمد که در کادر مشخص نشان داده میشود و پس از مدت زمان مشخص، کسب میکنید. این مقدار در ابتدا بسیار ناچیز است اما در "جیرینگ لند" این امکان وجود دارد که شغل خود را ارتقا دهید که این کار به صورت تاسیس شعبه های بیشتر انجام میپذیرد. هر چقدر تعداد شعبه ها بیشتر باشد، در ازای آن پیشرفت هایی همچون درآمد با ضریب بزرگتر و همچنین سرعت بالاتر بدست خواهید آورد.

همانطور که گفتیم برای هر بار کسب درآمد باید بر روی محل کاری که تاسیس گردیده، اشاره نمایید و این عمل در طولانی مدت میتواند خسته کننده باشد. به همین دلیل در "جیرینگ لند" این قابلیت پیش بینی شده تا برای مشاغل خود مدیر استخدام کنید. با لمس دستگیره (طناب) بالای صفحه در محل نمایش درآمد، منویی باز میشود که یکی از گزینه های آن، اتاق مدیران نام دارد. در این اتاق بر اساس شغل هایی که به راه انداخته اید، متصدی مربوط به آنها قرار گرفته و چنانچه به اندازه کافی پول داشته باشید، میتوانید این افراد را به استخدام خود درآورید. با این کار، فروش و کسب درآمد به صورت خودکار انجام میگیرد و حتی زمانی که در بازی حضور ندارید، به درآمدتان افزوده شده که مقدار آن را شخص جیرینگ الممالک به کاربر گزارش میدهد!

شهر یا "جیرینگ لند" شما به همین ترتیب و به صورت طبقه طبقه ساخته میشود. هر بار که مقدار پول کسب شده به حد کافی رسید، گزینه بزن بساز در بالای صفحه چشمک میزند و میتوانید کسب و کار جدیدی را به راه بیندازید. با افزایش تعداد مشاغل و شعب آنها و همچنین استخدام مدیر برای هر کدام، درآمدتان پیوسته بیشتر خواهد شد. البته راه های دیگری نیز برای پیشرفت در بازی فوق وجود دارد که گزینه ارتقا در منوی کشویی بالای صفحه، استفاده از شمش طلا و پذیرش مهاجر برای وسیع کردن شهر، از جمله آنها میباشد. لازم به ذکر است که شمش های طلا در نتیجه فعالیت شما بدست نمی آیند و باید آنها را خریداری کنید.

حال سوال اینجاست که کاربران در نتیجه ساختن "جیرینگ لند" خود چه امتیازی میگیرند. در پایین ترین طبقه شهر، معدنی به چشم میخورد که با اشاره بر روی آن میتوانید پول هایی که بدست آورده اید را خرج کرده و الماس خریداری نمایید. تعداد این الماس ها، در واقع امتیاز شما میباشد و بد نیست بدانید که با ثبت نام کاربری خود در بازی فوق، وارد جدول رتبه بندی شده و با سایر کاربران به رقابت خواهید پرداخت. در همین طبقه و از سطح سوم به بعد، یک سینما نیز ظاهر میگردد که در واقع محل نمایش تیزرهای تبلیغاتی بوده و کاربر در ازای مشاهده تیزرها، پاداشی معادل دو برابر شدن درآمد به مدت 3 ساعت را دریافت میکند.

در ابتدا به نظر میرسد که افزایش درآمد در این بازی آسان بوده و به زودی در آن پیشرفت میکنید اما باید بدانید که برای تاسیس هر شعبه و یا خرید هر عدد الماس بیشتر باید به صورت تصاعدی، از پول های بدست آمده مصرف نمایید و همین امر کاربر را به ادامه تشویق میکند تا در "جیرینگ لند" باقی مانده و به رتبه بالاتری دست یابد. همچنین برای پذیرش مهاجر به شهر و کسب درآمد بیشتر، باید شهر را از نو بسازید که در این حالت امکان انتخاب کسب و کار دلخواه در هر طبقه به وجود می آید.

ترفندهایی که در گیم پلی بازی فوق مورد استفاده قرار گرفته، تا حد زیادی آن را سرگرم کننده ساخته اند اما در عین حال کافی نیستند. برای مثال با افزودن قابلیت هایی مثل تجهیزات کمکی متنوع تر، ارتقای کاراکترها، تعریف دستاوردهای مختلف، لغو مشاغل دلخواه و در کل ایده پردازی های بیشتر، میتوانستم شاهد جذاب تر شدن این بازی باشیم. البته "جیرینگ لند" در همین حد نیز کاربران را راضی خواهد کرد و امیدواریم در آینده بیشتر توسعه یابد.

از نظر AppReview، امتیاز 4 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

جیرینگ لند

قیمت :

این بازی اندرویدی به صورت رایگان قابل دریافت میباشد و شما میتوانید در صورت دلخواه و برای پیشرفت سریع تر در آن، از خرید درون برنامه ای استفاده نموده و شمش طلا خریداری کنید که قیمت آنها نیز منصفانه است. با توجه به این موضوع، AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  حجت الله 5
  سلام زودتر لیگ را عوض کنید

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  رضا احمدي فرد 3
  سلام و خسته نباشيد خدمت تمام كسايى كه برا اين بازي زحمت كشيدند واقعا بازي خوبيه من خيلي بازي ميكردم تا اينكه يه گوشي iPhone خريدم ميخواستم درخواست كنم اين بازي رو براي سيستم عامل IOS هم عرضه كنيد ممنون

  به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  saj
  باسلام واحترام.وتشکر از بازی خوبی که در اختیارمون قرار دادید. واقعا بازیه خوبیه و من همیشه بازی میکنم ولی این بازی اتصال به سرورهاش مشکل داره ومعمولا نمیشه جواهرخریدونیز اکانت اون ذخیذه نمیشه روی ایمیل وگوگل پلی

  به این نظر پاسخ دهید
جیرینگ لند