در سال 2016 چه انتظاراتی از اندروید داشته باشیم؟

در سال 2016 چه انتظاراتی از اندروید داشته باشیم؟

2015 سالی پرهیجان برای اندروید بود، اما همچنان دستاوردهای جدیدی انتظار اندروید را می کشند، در این مطلب 10 مورد را که در سال 2016 از اندروید انتظار می رود فهرست کرده ایم.

blog_15824_1

1. اندروید N

جزئیات زیادی از قابلیت ها و امکانات اندروید N در دست نیست، اما انتظار می رود که رابط کاربری آن مجهز به ویژگی تقسیم صفحه نمایش باشد. مبنی بر بیانات Glen Murphy مدیر کروم و اندروید در بخش تجربه کاربری: "ما در حال کار بر روی طیف وسیعی از بهبودها مانند پنجره های چندگانه می باشیم، قطعا تکمیل این فعالیت ها به زمانی طولانی نیاز خواهد داشت و در آینده ای نزدیک اطلاعات بیشتری در این باره اعلام خواهد شد."

همکار او به نام Andrew Bowers که مدیر بخش سخت افزار است افزود: "ما فعالیت خود بر روی اندروید N را آغاز نموده ایم و کارهای متعددی نیز تاکنون صورت پذیرفته اند، البته فاش کردن امکانات نیز سورپرایز را خراب می کند، اما ویژگی تقسیم صفحه نمایش یکی از امکاناتی است که در نسخه جدید اندروید جای خواهد گرفت، نام این نسخه جدید از اندروید نیز هنوز مشخص نشده است."

blog_15824_2

2. هجوم اسمارت فون های چینی

چین به سبب مارکت بزرگ و گسترده و میزبانی بسیاری از شرکت های فعال در کسب و کار ساخت اسمارت فون برای اندروید مورد توجه قرار می گیرد. شرکت هایی مانند Xiaomi و OnePlus دارای زنجیره های تامین بسیار کارآمدی هستند و گوشی هایی با قیمت های مناسب که کسری از قیمت های ارائه شده توسط رقبا است را به مشتریان خود عرضه می کنند. Xiaomi به عنوان اپل چین شناخته شده، عبارتی که ممکن است تهدیدی برای سامسونگ باشد.

3. تکنولوژی لمسی

چنانچه قابلیت تاچ سه بعدی آیفون توجه شما را جلب کرده، این خبر که قابلیتی مشابه به گوشی های اندروید نیز راه می یابد موجب خوشحالی شما خواهد گردید. تکنولوژی تاچ ClearForce شرکت Synaptics نیز با مشارکت سازندگان جهانی جلودار برای در اختیار قرار دادن این ویژگی در تاچ توسعه یافته و انتظار می رود در اوایل 2016 به گوشی ها راه یابد.

4. پردازشگرهای بهتر

دو پردازشگر برتر 2016 پردازشگرهای Snapdragon 820 و Exynos 8 خواهند بود و گوشی های اندروید میزبان این پردازشگرها می شوند. انتظار می رود که Exynos 8 در گوشی Samsung Galaxy S7 جای بگیرد و Snapdragon گوشی های پرچم دار سایر سازندگان را قدرت بخشد.

نشانه های اولیه حاکی از آنند که 820 از قدرت بالایی برخوردار خواهد بود و مشکلات حرارتی که نسخه پیشین آن یعنی 810 از آنها رنج می برد را برطرف خواهد کرد.

blog_15824_3

5. یوتیوب موزیک

Google Play Music All Access به اندازه Spotify و Apple Music قدرتمند نیست اما این شرایط برای یوتیوب صدق نمی کند، با معرفی YouTube Music در نوامبر که تحت الشعاع سرویس اشتراکی YouTube Red قرار گرفت، این سرویس یک نقطه قوت برای فروش گوشی های اندروید خواهد بود.

6. بلاکینگ Ad blocking

کاربرد بلاکینگ دگرگون می شود، بسیاری از شبکه های موبایل در نظر دارند تا این گزینه را به طور خودکار به سرویس خود بیفزایند، دلیل این امر صرفه جویی در مصرف پهنای باند کاربران است و توسعه دهندگان اپلیکیشن آن را برای مرورگرها پیشنهاد می دهند.

چه در سطح شبکه و چه در اسمارت فون های شخصی، ad blockers تهدیدی برای وب سایت های تبلیغاتی است و افرادی که از این سرویس استفاده می کنند بلاک می شوند و به نظر می رسد این جنگ تنگاتنگ همچنان ادامه داشته باشد.

7. تم تیره رنگ

نخستین پیش نمایش اندروید Marshmallow از یک تم سازگار با باتری تیره رنگ برخوردار بود، اما این قابلیت در نسخه نهایی جای نگرفت ولی انتظار می رود که اندروید N میزبانی برای این امکان باشد.

blog_15824_4

8. لپ تاپ هایی که اندروید را اجرا می کنند

به جای انتخاب ChromeOS برای لپ تاپ های ترکیبی، گوگل مایل است از سیستم عامل اندروید استفاده کند. با توجه به اینکه اندروید به اسمارت واچ ها و HDTV نیز راه گشوده، استفاده از آن در لپ تاپ ها نیز منطقی به نظر می رسد.

blog_15824_5

9. جدایی یا پیوند

اندروید گزینه ای ایده آل برای شرکت های سخت افزاری نیست، محدودیت ها به شدت زیادند و برخی از شرکت ها هیچگونه سودی را عاید خود نمی گردانند. با این اوصاف به نظر می رسد که حداقل یکی از نام های آشنا تغییر رادیکالی را صورت دهد، البته نه به معنای خداحافظی با کسب و کار اسمارت فون بلکه به معنای همکاری با شرکتی دیگر. چنین همکاری هایی در گذشته نیز به وفور به وقوع پیوسته اند و سونی اریکسون نیز یکی از این نمونه های بارز می باشد.

10. هر آنچه در آیفون 7 است

بسیاری از موارد ذکر شده ماند تاچ سه بعدی، تقسیم صفحه نمایش و ... نخستین بار توسط اپل معرفی شدند و در آینده نیز به اندروید راه گشودند. ایده های روشن انحصاری نیستند و اگر اپل قابلیتی کاربردی را ارائه می دهد جای خوشحالی است که آن قابلیت در اندروید نیز مشاهده شود.

سال آینده برای اپل نیز مهم است و انتظار می رود که شاهد قابلیت های چشمگیر و جدیدی در نسخه 7 آیفون باشیم.

blog_15824_6

شما چه پیش بینی هایی برای اندروید می کنید و چه انتظاراتی از آن دارید، ما را از عقاید خود باخبر سازید.

 

https://www.androidpit.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید