دستاوردی دیگر از گوگل: قابلیت استریم اپلیکیشن، مستقیما از نتایج جستجوی گوگل

دستاوردی دیگر از گوگل: قابلیت استریم اپلیکیشن، مستقیما از نتایج جستجوی گوگل

کمپانی گوگل همواره سعی دارد سرچ گوگل را در صدر نگه دارد و جایگاه پول ساز آن را حفظ کند، اما وضعیت با روی کار آمدن اپلیکیشن های موبایل کمی دگرگون شد، امروزه افراد اکثر زمان خود را با کار با اپلیکیشن های موبایل سپری می کنند و در این بین کاربران به ندرت از جستجوی گوگل استفاده می کنند. گوگل حدودا دو سال پیش اقدام به ایندکسینگ محتوای اپلیکیشن ها نموده است، این کار به کاربران گوگل امکان یافتن بهترین نتایج از اپلیکیشن ها و یا وب را می دهد، هم اکنون گوگل که دارای بیش از یک میلیارد دیپ لینک به اپلیکیشن ها است، گام بعدی را در ارائه چیزی منحصر به فرد به کاربران خود برمی دارد.

blog_14738_1

گوگل اعلام کرده که کار نمایش محتوای “app-first” درون گوگل سرچ را آغاز نموده است. برای مبتدیان، گوگل نه تنها نتایج جستجو مربوط به مواردی را که یک مطابق محتوای وب دارند، بلکه آن دست از اپلیکیشن ها که محتوای وب ندارند را نیز به نمایش می گذارد. این اقدام به معنای این است که اگر شما به دنبال رزرو یک هتل باشید، نه تنها وب سایت به شما نمایش داده می شود، بلکه اپلیکیشن موبایل آن هتل نیز به نمایش در می آید.

blog_14738_25

قابلیت قابل توجه دیگر گزینه ای تحت عنوان “stream” برای اپلیکیشن هایی است که بر روی گوشی خود نصب نکرده اید، اما برای این کار داشتن اتصال وای فای الزامی است.

blog_14738_2

زمانی که دکمه “stream” را در کنار نتایج جستجو مشاهده کردید، قادر به دریافت یک نسخه استریم شده از اپلیکیشن موردنظر خود می باشید، با این امکان می توانید سریعا آنچه را به دنبالش بودید، بیابید، دقیقا مشابه زمانی که درون اپلیکیشن باشید و با آن کار کنید. چنانچه مایل به نصب اپلیکیشن باشید، این کار به سهولت و تنها با یک کلیک صورت می پذیرد. به گفته گوگل متد استریمینگ آنها از یک تکنولوژی کلود استفاده می کند که هم اکنون در حال آزمایش آن می باشند. گوگل گروه کوچکی از شرکا را نیز در این کار شرکت داده و به مرور بر تعداد آنها خواهد افزود.

قابلیت استریم کردن اپلیکیشن ها به مزیتی نسبت به نصب آنها دارد، آیا این امکان جدید گوگل پیروز می شود؟

http://www.droid-life.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید