دفترچه

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن دفترچهنسخه 1.0

0 5 0 1
  • دسته : کاربردی
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 150 کیلوبایت

همه ما به نوعی در کار و زندگی روزانه خود نیاز به ثبت یادداشت و اطلاعات شخصی داریم. حال میتوانیم این کار را به صورت سنتی و با استفاده از قلم و کاغذ انجام دهیم و یا اینکه به صورت پیشرفته تر و در رایانه یا تلفن همراه خود اقدام به ثبت متن موردنظر کنیم. هر کدام از این دو روش مزیت های خودشان را دارند و البته سرعت دسترسی به اطلاعات و امنیت آنها در راه دوم بیشتر است.

برنامه "دفترچه" راهکار ساده ای برای درج و ثبت نوشته ها در اختیار شما قرار میدهد. در معرفی، نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراه ما باشید. دفترچه

رابط کاربری:

خصوصیات سرعت دسترسی و راحتی استفاده از امکانات، در چنین اپلیکیشن هایی مهم است. پیاده سازی اصولی "دفترچه" باعث شده تا این برنامه اندرویدی ویژگی های ذکر شده را داشته باشد و از این لحاظ امتیاز خوبی به آن تعلق میگیرد.

ظاهر برنامه فوق از لحاظ تناسب با وظیفه ای که دارد، استاندارد میباشد و از هرگونه موارد اضافی در طراحی آن پرهیز شده است. البته این موضوع توجیهی برای کم کاری در خلق یک محیط کاربر پسند نمیشود هرچند "دفترچه" از این بابت مشکل خاصی ندارد.

رنگ بندی هماهنگ برنامه اگرچه میتوانست با دقت بیشتری تنظیم گردد، نما و دید مناسبی برای کاربران ایجاد کرده که در کنار نقاط قوتی مانند فونت خوانا، آیکن های گویا، چیدمان منظم عناصر و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی، یک قالب گرافیکی ساده و معقول را به وجود آورده است.

عدم وجود تنظیمات سایز و رنگ نوشته ها را باید به عنوان کمبودی برای "دفترچه" به حساب آوریم. به هر حال یادداشت کردن یک امر شخصی بوده و هر کس تمایل به اعمال سلیقه خود خواهد داشت. جمع بندی موارد بالا توسط AppReview، امتیاز 4 از 5 را برای این بخش به همراه دارد. دفترچه

کاربرد:

همانطور که اشاره کردیم به راحتی میتوانید اقدام به ثبت یادداشت در "دفترچه" کنید. فهرست اصلی این اپلیکیشن اندرویدی گویای همه چیز است و نیازی به راهنمایی ندارد.

به منظور ثبت هر نوشته، میبایست عنوانی برای آن وارد کنید و سپس با تایپ متن کامل و لمس دکمه ذخیره، کار به اتمام میرسد. در قسمت "یادداشت ها" میتوانید به موارد ذخیره شده دسترسی پیدا نموده و اقدام به مشاهده متن کامل، ویرایش، حذف و به اشتراک گذاری آنها کنید.

در بخش یاد شده، تاریخ و ساعت ثبت هر یادداشت نیز نشان داده میشود و همچنین برای افزودن مورد جدید، آیکن مخصوصی در سربرگ قرار گرفته است. حال سوال اینجاست که امنیت نوشته های ما چگونه تامین میشود؟

در قسمت تنظیمات، امکان تعیین رمز عبور برای ورود به برنامه وجود دارد. برای حذف کردن پسورد هم باید در همین قسمت اقدام شود و در واقع روشی برای تغییر کلمه عبور نیز به حساب می آید. البته بهتر بود این عمل به گونه دیگری پیاده سازی گردد. اگر امکاناتی به منظور دسته بندی یادداشت ها و یا حتی افزودن تصویر به نوشته ها در "دفترچه" گنجانده میشد، بدون تردید میتوانستیم  شاهد کارایی بیشتری از آن باشیم. امتیاز AppReview به این بخش، 4 از 5 میباشد. دفترچه

قیمت:

این برنامه اندرویدی را میتوانید به صورت رایگان دریافت کنید و بدون صرف هیچ هزینه ای، اطلاعات شخصی خود را در قالب یادداشت های روزمره نگهداری نمایید. ازنظر AppReview امتیاز این بخش 5 از 5 است.

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟