دیکشنری دانشجو

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن دیکشنری دانشجونسخه 5.0

امتیاز کاربران
3.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : آموزش
 • قیمت : رایگان
 • حجم : 3 مگابایت
سازنده : محمود

  برای خیلی از دانشجویان، ادامه تحصیل با کیفیت مطلوب اهمیت فراوانی دارد. بحثی که در اینجا مطرح میشود، استفاده از منابع درسی با زبان انگلیسی میباشد که مسلما در پیشرفت دانش افراد نقش بسزایی دارد. حال وجود یک دیکشنری در تلفن همراه میتواند مفید باشد. در ادامه برنامه اندرویدی "دیکشنری دانشجو" را معرفی، نقد و بررسی میکنیم، با ما همراه شوید. دیکشنری دانشجو

رابط کاربری:

از این اپلیکیشن اندرویدی به راحتی میتوان استفاده کرد و عملکرد سریع آن به خوبی جوابگوی کاربران خواهد بود. نوع وظیفه ای که "دیکشنری دانشجو" بر عهده دارد، این خصوصیات را به همراه داشته است.

از لحاظ گرافیکی میتوانیم به نقاط قوتی اشاره کنیم که در حد عملکرد برنامه فوق، کافی به نظر میرسند. برای مثال استفاده از رنگ بندی های متضاد و البته هماهنگ، ظاهر نسبتا زیبایی به این برنامه بخشیده است. همچنین فونت خوانا و مناسب به کار رفته در "دیکشنری دانشجو" که بر روی پس زمینه تیره آن دید خوبی دارد، کمی به جذابیت بیشتر محیط کمک نموده هرچند انتظار رنگ های بهتری برای آن میرفت.

از جمله نکاتی که بهتر بود در این برنامه اندرویدی دقت نظر بیشتری روی آنها صورت بگیرد شامل چیدمان منظم تر کلمات و معانی آنها و طراحی حرفه ای تر سربرگ میشود. همچنین عدم تفکیک لغات به صورتی که حالت لیست گونه آنها حفظ گردد، ظاهر "دیکشنری دانشجو" را کمی تحت تاثیر قرار داده است. درکل باید گفت برای چنین اپلیکیشن های کوچکی، انتظار بیشتری از جهت طراحی گرافیکی آن میرود تا محیط کاربری حرفه ای تری خلق شود. امتیاز AppReview به این بخش 3 از 5 است. دیکشنری دانشجو

کاربرد:

اگر به دنبال ترجمه سریع لغات انگلیسی آن هم بدون انجام هرگونه عمل اضافی هستید، "دیکشنری دانشجو" انتخاب خوبی خواهد بود. از نکات قابل توجه در رابطه با این اپلیکیشن اندرویدی، تعداد زیاد کلمات و معانی آنها و همچنین امکان ترجمه از زبان فارسی به انگلیسی میباشد.

در این برنامه همه چیز بر عهده ابزار جستجوی موجود در آن میباشد که قابلیت نمایش کلمات مرتبط در حین تایپ را نیز دارد. برای استفاده از دیکشنری فارسی به انگلیسی نیز کافی است، زبان صفحه کلید گوشی خود را تغییر دهید.

امکانات جانبی دیگری در "دیکشنری دانشجو" به چشم نمیخورد و البته میشد برای افزایش کارایی آن قابلیت های دیگری نیز درنظر گرفته شود. اپلیکیشن های رقیب، که قبلا به شما معرفی کرده ایم چنین ویژگی هایی را در خود دارند. با توجه به موارد ذکر شده، امتیاز AppReview به این بخش 3.5 از 5 میباشد.

قیمت: دانشجویان عزیز برای دریافت این دستیار ترجمه سریع، نیازی به صرف هزینه نخواهند داشت چرا که این اپلیکیشن اندرویدی به صورت رایگان عرضه گردیده است. این موضوع AppReview را قانع میکند تا امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص دهد.  

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  سعید
  قابلیت های خوبی داره ولی چرا موقع نصب مجوز دسترسی به شماره تلفن های شخص نصب کننده و چند مجوز دیگه که بنظر من برای یک برنامه دیکشنری لزومی ندارد و میخواد چرا ؟

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  آفتاب
  جای تلفظ لغات واقعا خالیه.

  به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  اشکان 5
  نسخه جدیدش امد :yes:

  به این نظر پاسخ دهید
 4. avatar
  علی 5
  واقعا عالیه گرافیکش خوبه و محیط ساده ای داره تو نوع خودش بینظیره

  به این نظر پاسخ دهید
دیکشنری دانشجو