رخداد

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن رخدادنسخه 1.0

امتیاز کاربران
4 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : سبک زندگی
  • قیمت : ۹۹۹ تومان
  • حجم : 323 کیلوبایت
سازنده : ناصر فرجی

برخی از ایام، برای همیشه در تاریخ بشریت ثبت شده اند که دلایل مختلفی برای این کار وجود داشته است. اتفاقاتی از قبیل جنگ ها، پیروزی ها، انقلاب ها، تولد و وفات افراد مشهور و حتی اختراعات و اکتشافات مهم، از جمله وقایعی هستند که به عنوان رویدادهای جاودانه شناخته میشوند و حتما شما هم در تقویم خود با برخی از آنها روبرو شده اید.

"رخداد" برنامه ای برای نشان دادن وقایع مهم تاریخی میباشد که در ادامه آن را معرفی میکنیم. در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراه ما باشید. Rokhdad-2

رابط کاربری:

ظاهر این اپلیکیشن شبیه به یک تقویم رومیزی (دیواری) طراحی شده و تناسب خوبی با موضوع آن ایجاد کرده است. رنگ های به کار رفته نیز در عین حال که تضاد قابل قبولی دارند، از هماهنگی لازم برخوردار هستند و بدین ترتیب در "رخداد" با محیط زیبایی روبرو خواهید شد. علاوه بر این موارد، چیدمان مرتب عناصر صفحه، آیکن های گویا و فونت مناسب، از دیگر نقاط قوت این برنامه اندرویدی به حساب می آیند. تنها نقص مشاهده شده، عملکرد غیر اصولی در نمای افقی و عمودی میباشد که بهتر بود به نحو هوشمندانه تری پیاده سازی گردد.

در "رخداد" نیازی به تعداد جابجایی زیاد در بین صفحات نیست و بنابراین دسترسی ها با سرعت خوبی همراه خواهد بود. البته ترفندهای به کار گرفته شده توسط تولیدکنندگان نیز در این رابطه بی تاثیر نبوده است و به همین دلیل میتوان امتیازی را برای برنامه فوق درنظر گرفت.

AppReview امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. رخداد

کاربرد:

اپلیکیشن فوق علاوه بر اینکه میتواند به عنوان یک تقویم ساده مورد استفاده قرار بگیرد، وقایع روزهای سال را نیز به نمایش درمی آورد تا کاربران با آنها آشنا شوند. عملکرد "رخداد" بسیار ساده میباشد و کافی است با اشاره بر روی دکمه های روز قبل و روز بعد(یا لمس و کشیدن صفحه به سمت چپ و راست)، بین ایام سال جابجا شده و رخدادهای هر یک را مشاهده نمایید. بد نیست بدانید، این اپلیکیشن اندرویدی در اولین اجرا تاریخ کنونی را تشخیص میدهد و در دفعات بعدی باید از دکمه امروز استفاده کنید.

جالبترین قابلیت "رخداد"، ارائه توضیخات مختصر و مفید درباره وقایع هر روز است که با لمس گزینه "امروز در تاریخ" اتفاق می افتد. با این کار صفحه ای باز میشود که به سه بخش مناسبت ها و رویدادها، زادروز و درگذشت تقسیم شده است. جالبتر اینکه برای برخی از رخدادهایی که در تاریخ ایرانیان از اهمیت ویژه ای برخوردار میباشد، پیامک هایی با متن متناسب وجود دارد که میتوانید آنها را برای دوستان خود ارسال کنید.

در برنامه فوق یک ابزار جستجو هم به چشم میخورد که هم بر حسب شماره روز و ماه و هم بر حسب عبارت دلخواه کاربر، اقدام به یافتن نتایج میکند. به منظور استفاده از این ابزار، باید بر روی آیکن رخدادها اشاره نمایید. بهتر بود برای افزایش کارایی "رخداد" قابلیت هایی نظیر افزودن به علاقه مندی ها و یادآوری، کپی برداری از متن و به اشتراک گذاری وحتی امکان تعریف رویدادهای شخصی نیز در آن گنجانده شود.

امتیاز AppReview به این بخش 3.5 از 5 است. رخداد

قیمت: هرچند این برنامه اندرویدی قیمت چندانی ندارد اما با توجه به اینکه "رخداد" و اپلیکیشن های مشابه مخاطبان خاص خود را دارند، انتظار میرود تا قیمت کمتری برای آنها درنظر گرفته شود. از نظر AppReview، امتیاز 4.5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    مینا 5
    مرسی. خیلی خوب بود

    به این نظر پاسخ دهید
رخداد