روبوگپ

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن روبوگپنسخه 1.0

3.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : کاربردی
  • قیمت : ۱۳۴۰ تومان
  • حجم : 2.7 مگابایت

مشکل ترین قسمت فراگیری زبان انگلیسی، مکالمه میباشد که از اهمیت زیادی برای علاقه مندان به این زبان بین المللی برخوردار است. در عین حال، ادای جملات انگلیسی به صورت روان و با رعایت قواعد استاندارد به مهارت خاصی نیاز دارد که با تمرین زیاد به دست می آید و ساده ترین راه برای رسیدن به این مهارت، شرکت در کلاسهای آموزشی  خواهد بود. "روبوگپ" اپلیکیشنی است که روش جالبی برای تمرین گفتگو به زبان انگلیسی دارد. با ما در معرفی، نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه باشید. روبوگپ

رابط کاربری:

برنامه فوق فقط از یک صفحه تشکیل شده و تمامی امکانات موجود، در دسترس کامل کاربران قرار دارند. از این رو میتوان انتظار داشت کار با "روبوگپ" ساده باشد. تنها مشکلی که از این لحاظ به چشم میخورد، استفاده از دکمه سخت افزاری تلفن همراه برای باز کردن منوی میباشد که البته در موبایل هایی با عرض صفحه نمایش کوچک (رزولوشن کم) رخ میدهد.

در ظاهر این اپلیکیشن اندرویدی، جذابیت خاصی نمیتوان یافت اما نقاط قوتی از قبیل آیکن های گویا، فونت خوانا و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی را میتوان برای آن برشمرد. بزرگترین نقطه ضعف "روبوگپ" رنگ بندی بی روح آن است. AppReview با یک جمع بندی کلی، امتیاز 3 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. روبوگپ

کاربرد:

از دو جنبه سرگرمی و آموزشی میتوان به اپلیکیشن فوق نگاه کرد و ما در این مطلب بر روی مورد دوم متمرکز میشویم. برای استفاده از این برنامه اندرویدی میبایست به اینترنت متصل باشید تا روبات هوشمند آن، برای گفتگو با شما آماده شود. "روبوگپ" با یک پیام خوش آمدگویی، آمادگی خود را اعلام میکند و حال میتوانید به تمرین صحبت با آن بپردازید.

سطح آموزشی این اپلیکیشن، شامل افراد مبتدی شده و جملاتی که بین آنها و روبات رد و بدل میگردد، ساده و ابتدایی خواهد بود. به هرحال برنامه ریزی روبات پشت پرده (سرور پاسخگو) که اطلاع دقیقی نیز از آن در دسترس نیست، در همین حد بوده و برای افرادی که به تازگی میخواهند مکالمه به زبان انگلیسی را فرا بگیرند، مناسب میباشد.

امکان به اشتراک گذاری متن گفتگو و ذخیره آن در یک فایل متنی، تغییر نام کاربر و روبات، انتخاب روبات از دو گزینه موجود، قابلیت قطع و پخش تلفظ جملات و پاک کردن متن از صفحه گفتگو، از جمله امکانات جانبی "روبوگپ" هستند. بد نیست به دیکشنری موجود در برنامه نیز اشاره کنیم که به صورت جستجوی افزایشی، ترجمه کلمات را به شما نشان میدهد و قابلیت بسیار مفیدی برای یادگیری زبان انگلیسی به شمار می آید. این دیکشنری به دو صورت انگلیسی به فارسی و بالعکس، در دسترس قرار دارد.

افرادی که سطح مکالمه آنها به زبان انگلیسی در حد پیشرفته است، میتوانند از برنامه فوق به عنوان یک سرگرمی نیز استفاده کنند! اگر شما جزو این دسته از افراد هستید، با صرف کمی خلاقیت قادر به سرکار گذاشتن روبات خواهید بود و حتی در بعضی مواقع پاسخ های جالبی از او خواهید شنید. البته توصیه میکنیم که این کار را در مدت زمان طولانی انجام ندهید چون "روبوگپ" با خطا مواجه گردیده و بسته میشود! امتیازی که AppReview برای این بخش درنظر میگیرد، 4 از 5 است. روبوگپ

قیمت:

با توجه به توضیحاتی که در بالا داده شد، "روبوگپ" برنامه مفیدی برای علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی به نظر میرسد. البته همانطور که اشاره کردیم، سطح این اپلیکیشن اندرویدی مبتدی بوده و به همین دلیل بهتر بود با قیمت کمتری عرضه گردد تا تعداد مخاطبان بیشتری از آن استقبال کنند. امتیاز AppReview به این بخش، 4 از 5 میباشد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


روبوگپ