ساخت صفحات نمایش گوشی های آیفون توسط ال جی و سامسونگ

ساخت صفحات نمایش گوشی های آیفون توسط ال جی و سامسونگ

سامسونگ و ال جی به زودی به عقد قرارداد بزرگی با شرکت اپل می پردازند، هر دو کمپانی تامین کنندگان آینده صفحات نمایش برای گوشی های محبوب آیفون خواهند بود و گمان می رود که قرارداد ال جی با اپل پیش از سامسونگ عقد شود، زیرا تنها کار باقی مانده برای شروع همکاری امضای قراردادها است.

blog_15817_1

ال جی و سامسونگ صفحات نمایشی از نوع OLED را برای آیفون خواهند ساخت، این نوع صفحات نمایش باریک ترند و در مقایسه با صفحات نمایش LCD کنونی اپل از کیفیت تصویری بهتری برخوردارند. این نوع صفحات از نوع صفحات تخت نمی باشد و انعطاف پذیرند، در تصویر زیر یکی از صفحات انعطاف پذیر ال جی از نوع OLED را مشاهده می کنید.

blog_15817_2

ال جی و سامسونگ در طول 2 تا 3 سال آینده 12.8 میلیارد دلار جهت راه اندازی خط تولید صفحات نمایش OLED سرمایه گذاری خواهند کرد. سامسونگ از این کسب و کار پول بیشتری را بدست می آورد چرا که در حال حاضر نیز دارای کارخانه های تولیدی است و 30% بیشتر از ال جی به تامین صفحات می پردازد. در حالی که ال جی در عقد قرارداد جلوتر از سامسونگ است. هنوز هم اختلافاتی درباره قیمت هر واحد از محصولات، همکاری های فنی، پیشبرد سرمایه گذاری ها و غیره وجود دارد اما با این وجود اپل مایل است بخشی از سرمایه را به ال جی و سامسونگ پیش پرداخت کند و امکانات جدید را روی کار آورد.

گمان می رود که صفحات نمایش ال جی و سامسونگ در سال 2018 در گوشی های آیفون با نام احتمالی آیفون 8 جای بگیرند، اما امید است که این همکاری در 2017 به وقوع بپیوندد.

 

http://www.talkandroid.com برگرفته از

 

اینها را هم بخوانید