سالنامه فارسی

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن سالنامه فارسینسخه 1.0

3.33 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : کاربردی
  • قیمت : ۵۰۰ تومان
  • حجم : 2.3 مگابایت
  • اندروید مورد نیاز : 2.2 و بالاتر
سازنده : علی اولنج

همه افراد برای برنامه ریزی دقیق در زندگی روزمره، نیاز به یک تقویم دارند. قبل از ظهور تلفن های همراه هوشمند، سالنامه های جیبی در میان مردم بسیار مرسوم بودند اما امروزه با وجود برنامه های کاربردی استفاده از آنها تقریبا منسوخ شده است. مسلما شما نیز تمایل دارید تا به جای حمل یک تقویم هرچند در اندازه های کوچک، نمونه آن را در گوشی خود داشته باشید.

درصورتی که با این موضوع موافق هستید، با ما همراه شوید تا به معرفی، نقد و بررسی برنامه اندرویدی "سالنامه فارسی" بپردازیم.

سالنامه فارسی

رابط کاربری:

همانطور که قبلا در سالنامه ها دیده اید، برای هر کدام از فصل های چهارگانه سال، یک تصویر متناسب با آن قرار میگیرد. در برنامه فوق نیز از همین ترفند به منظور جذاب کردن محیط استفاده شده است هرچند میتوانستیم شاهد دقت نظر بیشتری از این لحاظ باشیم. نقاط قوتی که در "سالنامه فارسی" به چشم میخورد شامل فونت خوانا با قابلیت تغییر سایز، استفاده از رنگ های زنده و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی میشود اما در کل باید گفت، قالب گرافیکی این اپلیکیشن اندرویدی از طراحی خلاقانه ای بهره نمیبرد.

در "سالنامه فارسی" با توجه به نوع عملکرد آن، نیاز به جابجایی بین صفحات مختلف نخواهد بود و همچنین امکانات جانبی محدودی برای استفاده کردن وجود دارد. بدین ترتیب، نمیتوان امتیازی را از این بابت منظور کرد اما در عین حال، باید به پیاده سازی استاندارد رابط کاربری هم اشاره کنیم.

جمع بندی نکات ذکر شده توسط AppReview، امتیاز 3 از 5 را برای این بخش به همراه دارد.

سالنامه فارسی

کاربرد:

از آنجا که برای استفاده از این تقویم، دسترسی به اینترنت لازم نمیباشد بنابراین نباید انتظار داشت که برخی از قابلیت های آن از جمله نمایش مناسبت ها و تعطیلات، برای سال های قبل و بعد از 93 نیز به درستی عمل کند. درواقع، "سالنامه فارسی" فقط مختص سال 1393 طراحی گردیده و این موضوع کارایی اپلیکیشن فوق را در مقایسه با برخی از برنامه های مشابه به شدت تحت تاثیر قرار میدهد.

این برنامه اندرویدی از لحاظ امکانات جانبی نیز کمبودهای بسیاری دارد و به غیر قابلیت افزودن دست نوشته برای ایام سال، مورد دیگری در آن به چشم نمیخورد. حتی امکان یادآوری روزهای دارای یادداشت به کاربران نیز در "سالنامه فارسی" پیش بینی نشده است و تنها نکته مثبت آن، مشخص کردن روز موردنظر در تقویم میباشد.

در پایان بد نیست به ابزارک برنامه فوق هم اشاره کنیم که راه میانبری برای شما محسوب میشود تا بتوانید با اضافه کردن این ویجت به صفحه اول تلفن همراه، تاریخ روز را مشاهده نمایید.

ازنظر AppReview، امتیاز 2 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

قیمت:

هرچند "سالنامه فارسی" قابلیت های چشمگیری ندارد اما میتواند به عنوان یک تقویم برای سالی که در پیش رو داریم مورد استفاده قرار بگیرد. با توجه به این موضوع و قیمت منصفانه این اپلیکیشن اندرویدی، AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


سالنامه فارسی