سامسونگ تمرکز خود را از سخت افزار به نرم افزار و سرویس ها معطوف کرده است

سامسونگ تمرکز خود را از سخت افزار به نرم افزار و سرویس ها معطوف کرده است

امروزه نرم افزارها و سرویس ها سودآوری بیشتری دارند و از این رو کمپانی های فعال در عرصه سخت افزار، در صددند تا با صرف زمان، هزینه و انرژی راهی پیدا کنند تا به عرصه نرم افزار وارد شده و سرویس های نرم افزاری ارائه دهند.

کمپانی اپل این کار را با درگاه پرداختی و سرویس استریمینگ موسیقی خود یعنی اپل موزیک صورت داده است و هم اکنون نوبت غول تکنولوژی کره ای، سامسونگ رسیده، کمپانی به طور رسمی اعلام کرده که آینده در دستان نرم افزار و سرویس ها قرار دارد.

در کنفرانس سالیانه توسعه دهندگان که هفته پیش در سان فرانسیسکوی کالیفرنیا برگزار شد، رئیس بخش ارتباطات موبایل سامسونگ، آقای DJ Koh بیان داشت که "کدنویسی کلیدی برای آینده است".

فروش اسمارت فون های سامسونگ در سه ماهه نخست سال بسیار چشمگیر بوده و مبنی بر پیش بینی های سامسونگ این روند هم چنان ثابت ادامه پیدا خواهد کرد. اما از آنجایی که کسب و کار الکترونیکی سامسونگ تا حدودی راکد است، می توان دلیل چنین تغییر موضعی از سوی سامسونگ را درک کرد، اینتل که یکی از کمپانی های پیش گام در زمینه تکنولوژی است، فعالیت بخش تولید چیپ ست های Atom برای اسمارت فون ها و تبلت ها را لغو کرده، چرا که مبنی بر گزارشات مبلغ 7.3 میلیارد دلار را در طول چندین سال اخیر از دست داده است و این شرایط به دلیل ناتوانی در دست گرفتن سهمی از پردازشگرهای اسمارت فون ها می باشد و با در نظر گرفتن این موضوع می توان توجیه دیگری برای گرایشات سامسونگ پیدا کرد.

blog_18275_1

احتمال دارد که سامسونگ برای برنامه های خود از پلتفرم لینوکس اپن سورسی به نام Tizen استفاده کند تا نتایجی مشابه عملکرد اندروید برای گوگل را ارائه دهد. سامسونگ در حال حاضر نیز از Tizen به جای Android Wear در اسمارت واچ های رده Gear خود استفاده می کند و چندین اسمارت فون مقدماتی نیز با استفاده از این نرم افزار ساخته، اما متاسفانه این گوشی ها پذیرش چندانی از سوی مشتریان نیافته اند. این سیستم عامل گزینه پیش فرض در بخش خودروی سامسونگ نیز می باشد و این شرایط نشان دهنده امیدواری سامسونگ از بابت موفقیت Tizen است. در صورت حصول موفقیت از این سیستم عامل سامسونگ قادر به یکپارچه سازی سخت افزار، نرم افزار و سرویس ها در یک اکوسیستمی مشابه اپل می گردد و این امر کمپانی را قادر به افزایش درآمد کلی خود می گرداند.

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید