شازده کوچولو

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن شازده کوچولونسخه 1.0

4.5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
دریافت برنامه/بازی شازده کوچولو از بازار سازنده : رادمهر

در دنیای ادبیات و داستان نویسی، آثار ماندگاری را میشناسیم. برخی از این آثار را میتوان به عنوان شاهکارهای ادبی نام برد که به بیرون از مرزهای یک کشور نیز نفوذ پیدا کرده و جنبه بین المللی به خود گرفته اند. بدین ترتیب میتوان وسعت اثرگذاری چنین آثاری را درک کرد و به دلایل محبوبیت آنها در میان مردم  پی برد.

اپلیکیشنی که در ادامه معرفی میکنیم در رابطه با یکی از این داستان های مشهور میباشد. با نقد و بررسی برنامه اندرویدی "شازده کوچولو" همراه ما باشید. surbiks.radmehrco.prince_1

رابط کاربری:

از لحاظ ظاهری نقاط قوتی مانند رنگ بندی هماهنگ و زنده، فونت مناسب و خوانا، آیکن های گویا و زیبا، چیدمان مرتب عناصر و عملکرد صحیح در نمای افقی وعمودی را میتوانیم برای این اپلیکیشن اندرویدی نام ببریم. دقت صرف شده در طراحی قالب گرافیکی "شازده کوچولو" قابل تحسین است و باید امتیاز خوبی را به آن اختصاص دهیم.

جابجایی سریع بین قسمت های مختلف و دسترسی راحت به کلیه امکانات، از دیگر خصوصیات مثبت برنامه فوق میباشد که میبایست به آن اشاره کنیم. پیاده سازی اصولی و هوشمندانه رابط کاربری طبق استاندارهای لازم، باعث به وجود آمدن چنین ویژگی هایی برای "شازده کوچولو" شده است.

برخلاف آنچه تصور میکنید، در این اپلیکیشن با PDF کتاب داستان مذکور روبرو خواهید بود. مشکلی که این موضوع ایجاد میکند، سایز کوچک متن ها بوده که شما را وادار به بزرگنمایی کل صفحه خواهد کرد. بدین ترتیب حرکت دادن صفحات به منظور مطالعه متن به دقت بیشتری نیاز دارد که شاید برای برخی از کاربران ناخوشایند به نظر برسد.

همچنین نمای مطالعه در شب برنامه، تحت تاثیر استفاده از این روش قرار میگیرد و جلوه تصاویر داخل متن از بین میرود. البته در نمای افقی به بزرگنمایی کمتری نیاز است و اسکرول کردن صفحات که به 4 حالت مختلف عمودی، افقی، نمایش دوستونه و پیمایش صفحه به صفحه در قسمت تنظیمات تعریف گردیده، راحت تر انجام میشود. باید گفت بهترین دید برای مطالعه "شازده کوچولو" توسط این برنامه، در تبلت ها خواهد بود.

با توجه به موارد اشاره شده، امتیاز AppReview به این بخش، 4.5 از 5 است. surbiks.radmehrco.prince_2

کاربرد:

کاربران انتظار دارند در قبال دریافت چنین اپلیکیشن هایی، مطالب زیادی برای مطالعه در اختیار داشته باشند. "شازده کوچولو" با یکبار خواندن به پایان میرسد هرچند لذت مطالعه دوباره این داستان زیبا را نمیتوان نادیده گرفت. همچنین قابلیت هایی این برنامه اندرویدی که در نوع خود جالب توجه هستند، نظر شما را درمورد کارایی آن تغییر خواهد داد.

امکانات تعاملی اپلیکیشن فوق، در یک نوار ابزار که در بالای صفحات قرار دارد قابل دسترس هستند. مهمترین این امکانات شامل ابزار جستجو، قابلیت نشانه گذاری صفحه و دسترسی سریع به آن، رسم خطوط مورب، انتخاب بخشی از متن به صورت ناحیه دایره یا مربعی شکل و رسم پیکان (اشاره گر) میشود. همچنین با به کارگیری یکی از ابزارهای موجود در این برنامه که به شکل T میباشد، میتوانید عملیاتی مانند کشیدن خط و خط چین زیر متن و یا بر روی آن، مشخص کردن متن (های لایت) و کپی در حافظه موقت را انجام دهید.

جالب ترین قابلیت "شازده کوچولو" امکان عکس برداری از صفحات و ذخیره آن است. تصاویر ثبت شده در بخشی با همین نام قابل دسترس هستند که میتوانید آنها را به اشتراک بگذارید. لازم به ذکر است هرکدام از تغییراتی که توسط ابزارهای اشاره شده به وجود آورده باشید، حذف و یا ثبت عنوان و توضیحات برای آنها امکان پذیر خواهد بود. امکان پرش به شماره صفحات موردنظر، آخرین مورد قابل ذکر میباشد.

بد نیست به فایل صوتی "شازده کوچولو" که با صدای زنده یاد "احمد شاملو" (مترجم داستان) ضبط شده نیز اشاره ای داشته باشیم. کتاب صوتی موجود در برنامه فوق، در دو بخش قرار گرفته که در ابتدا میبایست آن را دریافت نمایید. نقطه ضعفی که در اینجا به چشم میخورد، عدم پخش صوت در داخل برنامه است و بدین منظور باید از پلیرهای نصب شده بر روی گوشی استفاده کنید. با وجود اینکه امکانات جانبی "شازده کوچولو" ما را به یاد برنامه های کتاب ساز می اندازد اما چیزی که اهمیت دارد، قابلیت های جالبی است که در اختیار کاربران قرار میگیرد. برای استفاده هرچه بهتر از اپلیکیشن فوق، راهنمای آن را مشاهده کنید. امتیاز AppReview به این بخش، 4 از 5 میباشد. surbiks.radmehrco.prince_3

قیمت: شما میتوانید این اپلیکیشن اندرویدی را بطور رایگان دریافت نموده و از مطالعه داستان "شازده کوچولو" همراه با قابلیت های که در بالا ذکر شد، لذت ببرید. این موضوع، AppReview را قانع میکند تا امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص دهد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


شازده کوچولو