شایعاتی درباره امکانات اندروید N

شایعاتی درباره امکانات اندروید N

در حالی که برخی از ما هنوز منتظر دریافت آپدیتی برای اندروید 6.0 یا همان Marshmallow هستیم، گوگل نیز سخت مشغول کار بر روی نسخه بعدی سیستم عامل محبوب خود می باشد. با یکپارچه شدن Material Design و Google Play Services شباهت نسخه 4.0 اندروید به نسخه های امروزی کمتر از گذشته شده است. برخی از شایعات مبنی بر آنند که Nutella نام نسخه جدید این سیستم عامل محبوب یعنی اندروید 7.0 یا 6.1 خواهد بود. اخبار و شایعات متعددی امکانات و تغییرات این نسخه از اندروید را به بحث گذاشته اند و به نظر می رسد این نسخه تغییرات بزرگی را در نحوه استفاده ما از گوشی های اندروید پدید آورد.

Ars Technica هرساله به آنچه در آینده در انتظار گوگل و مخصوصا بخش اندروید خواهد بود نگاهی می اندازد و یکی از این اخبار نیز نام Nutella را برای نسخه جدید اندروید پیش بینی می کند. امکانات این نسخه اهمیت بیشتری نسبت به نام آن دارند و سه تغییر بنیادی در ریلیز جدید در انتظار اندروید اند.

blog_16119_1

multi-window یکی از این امکانات است که توسط آن قادر به مشاهده بیش از یک اپلیکیشن به طور همزمان در صفحه نمایش خواهید بود، امکان مشابهی که کمپانی های ال جی و سامسونگ سال هاست بر روی گوشی های خود پیاده سازی کرده اند و همیشه این پرسش مطرح بوده که چرا گوگل زودتر اقدام به گنجاندن این قابلیت ننموده است، اما احتمالا تغییرات مرتبط با طراحی رابط کاربری با متریال دیزاین ارتباط زیادی با آن داشته است. Andrew Bowers در گفتگویی بیان داشت "در صورت فاش کردن امکانات نسخه جدید اندروید سورپرایز خراب می شود. تقسیم صفحه نمایش قابلیتی است که تیم در حال کار بر روی آن می باشد." گوگل تبلت ها را نیز مورد توجه قرار داده و هدف آنها نه تنها کاربردی تر کردن دستگاه های بزرگ بلکه رقابت با امکانات نرم افزاری ارائه شده در آیپد می باشد.

اپلیکیشن پیام رسان جدید امکان دیگری است که احتمال دارد در اندروید N شاهد آن باشیم، البته خبری از کنار گذاشتن هنگ اوت منتشر نشده است. مارکت هایی مانند هند و بخش هایی از آفریقا از واتس اپ و یا احتمالا فیسبوک مسنجر استفاده می کنند و هنگ اوت برای آنها در اولویت قرار ندارد. با استناد به گزارشات دریافتی از مجله وال استریت این اپلیکیشن پیام رسان جدید از هوشمندی بیشتری برخوردار خواهد بود و ترکیبی از هنگ اوت و Google Now خواهد شد و برای پرسش هایی که کاربران می پرسند جواب هایی را آماده دارد. چت بوت ها امروزه محبوبیت فراوانی یافته اند و فیسبوک نیز در تلاش برای پیاده سازی این تکنولوژی است و فعالیت گوگل بر روی آن نیز مورد انتظار است، چرا که آنها مالک Google Now هستند و می توانند از قابلیت های آن بهره بگیرند.

احتمالا اساسی ترین تغییر برای اندروید در سال 2016 به Chrome OS ارتباط پیدا می کند، حال که مدیر سابق کروم و اندروید Sundar Pichai مدیر ارشد گوگل شده رشد این دو پلتفرم در کنار هم جای تعجبی نخواهد داشت. یک نسخه پیش نمایشی از سیستم عامل در اواخر سال جاری منتشر می شود و نسخه نهایی ادغام شده از سیستم عامل نیز برای انتشار در سال آینده آماده می شود. سوالی که مطرح است این است که آیا این ترکیب اندروید و سیستم عامل کروم به یک محصول نهایی اندرویدی تبدیل می شود و یا یک واسطه سوم بین دو جز می ماند، چرا که گوگل در حال کار جهت ساخت چیزی قدرتمندتر برای یکپارچه سازی آن دو می باشد. با این اوصاف گمان می رود که سال 2016 سالی پرمشغله برای اندروید و سیستم عامل کروم باشد.

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید