فالنامه

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن فالنامهنسخه 1.0.20

3.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : سرگرمی
  • قیمت : رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • حجم : 6 مگابایت

علاقه بسیار زیاد مردم به طالع بینی و فال گرفتن از زمان های دور رایج بوده است و حتی در عصر کنونی که پیشرفت های علمی چشمگیری صورت گرفته، هنوز خیلی از افراد هستند که خصوصیات اخلاقی و یا آینده خود را در میان سال و ماه تولد جستجو میکنند. البته برخی موارد نیز ریشه در فرهنگ ملل دارند که در کشور ما، فال حافظ از آن جمله میباشد و عده زیادی از مردم به آن اعتقاد دارند.

برنامه "فالنامه" که در ادامه آن را به شما معرفی میکنیم، در همین رابطه بوده و انواع فال و طالع بینی را در خود جای داده است. با ما همراه باشید تا به نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی بپردازیم.

فالنامه

رابط کاربری :

محیط اپلیکیشن فوق در نگاه اول زنده به نظر میرسد و این به دلیل انتخاب رنگ های شاد در طراحی آن میباشد. فونت به کار رفته نیز مناسب بوده و چیدمان اجزا در صفحه، تا حدودی مرتب است. وقتی که در ظاهر این برنامه اندرویدی دقیق شوید، خواهید دید که قالب گرافیکی آن دارای یکپارچگی لازم نیست و بهتر بود که با دقت نظر و حسن سلیقه بیشتر در انتخاب رنگ ها، آیکن ها و یا حتی گنجاندن عناصر مختلف در صفحه، چهره حرفه ای تری برای "فالنامه" خلق گردد.

جابجایی بین بخش های مختلف برنامه فوق با سرعت بالا و پیچیدگی کم انجام میپذیرد و استفاده از امکانات موجود نیز راحت است. پیاده سازی رابط کاربری با رعایت استانداردهای لازم و به کارگیری ترفندهای اصولی مانند پنجره های شناور، باعث ایجاد این خصوصیات در "فالنامه" شده اند. هرچند مشکل خاصی از این لحاظ به چشم نمیخورد اما انتظار میرفت که در سازماندهی رابط کاربری، هوشمندانه تر عمل شود.

با توجه به نکات اشاره شده، AppReview امتیاز 3 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

فالنامه

کاربرد :

اولین نکته مثبتی که در کارایی این اپلیکیشن اندرویدی خودنمایی میکند، محتوای نسبتا کامل آن میباشد بطوریکه میتوانید در "فالنامه" از انواع طالع بینی مانند چینی، مصری، هندی و بر اساس رنگ یا میوه مورد علاقه و گروه خونی استفاده نموده و از فال های مختلفی همچون حافظ، انبیا، ازدواج، اول اسم، درخت و حروف ابجد بهره ببرید. در ادامه توضیح مختصری درباره هر یک از این موارد داده و سایر امکانات برنامه فوق را نام برده ایم.

برای استفاده از برخی فال ها مانند حافظ یا انبیا، کافی است بر روی آیکن آن در صفحه اصلی "فالنامه" اشاره کنید و پس از نیت و لمس دکمه مربوطه، نتیجه را مشاهده نمایید که به صورت متنی یا شعر و متن خواهد بود. فال هایی از قبیل حروف ابجد، اول اسم، ازدواج و یا اکثر طالع بینی های موجود در اپلیکیشن فوق، نیاز به ورود اطلاعاتی همچون روز، ماه و سال تولد، جنسیت و موارد دیگر دارند تا نتیجه دقیق را به شما نشان دهند.

هر بار که در "فالنامه" از طالع بینی استفاده میکنید و یا فال میگیرید، نتایج با ذکر زمان دقیق در لیست فال های گرفته شده ذخیره میگردند که میتوانید در صورت لزوم به آنها مراجعه نمایید. علاوه بر این امکان اشتراک گذاری متن نیز پیش بینی شده است تا چنانچه تمایل دارید، نتیجه فال خود را برای دیگران ارسال نموده و یا حتی برای آنها فال بگیرید. بد نیست بدانید که لینک دریافت برنامه نیز همراه با متن به اشتراک گذاشته خواهد شد.

وجود انواع فال و طالع بینی ها در "فالنامه"، مهمترین نکته قابل تامل در سنجش کارایی آن به شمار می آید و اینطور به نظر میرسد که این اپلیکیشن به قابلیت های بیشتری نیاز ندارد. کامل تر شدن محتوا، امکان افزودن فال های گرفته شده به علاقه مندی ها، حذف موارد ذخیره شده و عملکرد صحیح ابزار جستجو، از جمله کمبودها و نواقص قابل ذکر برای برنامه فوق هستند. امیدواریم در نسخه های بعدی "فالنامه"، شاهد توسعه و ایده پردازی بیشتر باشیم.

از نظر AppReview، امتیاز 3.5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

فالنامه

قیمت :

برای دریافت این برنامه اندرویدی نیاز به پرداخت هزینه نیست اما جهت استفاده از همه فال و طالع بینی ها باید آن را به نسخه کامل ارتقا دهید. با توجه به نکاتی که در دو بخش قبل راجب "فالنامه" ذکر گردید، بهتر بود که قیمت کمتری برای ارتقای آن درنظر گرفته میشد تا مخاطبان از هر لحاظ رضایت داشته باشند. امتیاز AppReview به این بخش، 4.5 از 5 است.

 

فالنامه

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن فالنامه

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


فالنامه