فضولگیر

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن فضولگیرنسخه 1.3

امتیاز کاربران
4.5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : کاربردی
 • قیمت : ۱۵۰۰ تومان
 • حجم : 1.8 مگابایت
سازنده : دیموب

حتما شما هم مانند بقیه کاربران تلفن همراه، اطلاعات مهمی را در آن نگهداری میکنید و تمایل ندارید این اطلاعات به دست افراد سودجو بیفتد. به هرحال ممکن است اتفاقاتی از قبیل مفقود شدن یا ربوده شدن گوشی، برای هر کس پیش آید و یا حتی عده ای از آشنایان اقدام به تجسس در قسمت های مختلف تلفن همراه دیگران نموده تا از رازهای درون آن باخبر شوند! اگر چنین موضوعی برای شما ناخوشایند است، اپلیکیشن "فضولگیر" میتواند راه حل مناسبی باشد. ما را در معرفی، نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراهی کنید. فضولگیر

رابط کاربری:

به دلیل نوع عملکرد برنامه فوق و البته پیاده سازی هوشمندانه رابط کاربری آن، دسترسی سریع به همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات برای کاربران تامین شده است. وجود چنین ویژگیهایی برای این اپلیکیشن اندرویدی ضروری میباشد چون عموم افراد میتوانند از مخاطبان آن باشند و از آنجا که در "فضولگیر" استانداردهای لازم در این رابطه لحاظ شده اند، باید امتیاز خوبی به آن اختصاص داد.

در محیط اپلیکیشن فوق، نقاط قوتی همچون رنگ بندی زنده، چیدمان مرتب عناصر صفحه و آیکن های گویا و زیبا به چشم میخورد. هرچند وجود همین موارد انتظارها را برآورده میکند اما بهتر بود دقت نظر و حسن سلیقه بیشتری در طراحی قالب گرافیکی "فضولگیر" صرف گردد. به عنوان مثال میتوانستیم شاهد تلفیق رنگ های بیشتر در جهت شیک شدن ظاهر این برنامه باشیم و یا اینکه فونت مناسب تری را در آن ببینیم.

جمع بندی موارد اشاره شده توسط AppReview، امتیاز 4 از 5 را برای این بخش به همراه دارد. فضولگیر

کاربرد:

برای اینکه "فضولگیر" فعالیت خود را شروع کند، نیاز به تنظیماتی دارد که در بدو ورود به آن میبایست انجام دهید. برنامه به صورت تعاملی شما را به این کار هدایت نموده و درپایان هم میتوانید با مراجعه به راهنمای آن، قابلیت های دیگر را نیز تنظیم کنید. در ادامه این قابلیت ها را نام میبریم و قبل از آن باید اشاره کنیم که این برنامه اندرویدی قادر به محافظات از اطلاعات شما نیست و تنها کمک میکند تا فردی که اقدام به تجسس در تلفن همراه نموده را بشناسید!

در مراحل انجام تنظیمات، به گزینه ای برخواهید خورد که توسط آن میتوانید یک آلارم هشداردهنده تعریف کنید. این آلارم هنگامی به صدا در می آید که رمز ورود به گوشی، به تعداد دفعات تعیین شده و به صورت نادرست وارد شود و تا هنگامی که تلفن همراه از حالت قفل بیرون نیاید، ادامه خواهد داشت. همانطور که مشخص میباشد، این قابلیت در فاصله نزدیک کاربرد دارد و بد نیست بدانید که "فضولگیر" چند نوع صدا برای این کار اختصاص داده است که میتوانند با ویبره نیز همراه باشند.

حال سوال اینجاست اگر تلفن همراه ربوده شده و در فاصله دوری قرار داشته باشد، این اپلیکیشن چه راهکاری ارائه میدهد؟ در چنین مواقعی، قابلیت جالبی که بدین منظور در برنامه فوق گنجانده شده وارد عمل میشود و از فرد سوءقصد کننده عکس میگیرد. شما میتوانید در مراحل اعمال تنظیمات، یک حساب ایمیل وارد نمایید تا "فضولگیر" بلافاصله پس از تصویر برداری، تصاویر را به آن ارسال کند و حتی این امکان نیز وجود دارد که پس از ارسال، تصاویر به صورت خودکار حذف گردند. توجه داشته باشید که یک حساب جی میل نیز لازم میباشد تا نقش ارسال کننده را بر عهده بگیرد و گزینه ای هم برای تست عملیات ارسال به چشم میخورد. فراموش نکنید که برای عملکرد صحیح این قابلیت، دسترسی به اینترنت الزامی است.

بزرگترین نقص اپلیکیشن فوق، نا امنی آن بوده و تنها ترفندی که به منظور حفظ امنیت "فضولگیر" به کار گرفته شده، عدم امکان حذف آن میباشد. بهتر بود برای محافظت از تنظیمات برنامه، قابلیت تعریف کلمه عبور برای ورود به آن وجود داشته باشد. همچنین اگر امکان مشاهده تصاویر گرفته شده از داخل برنامه نیز میسر میشد، میتوانستیم شاهد کارایی بیشتری از قابلیت مربوط به آن باشیم. درواقع برای مشاهده تصاویر، باید از طریق پوشه مخصوص این اپلیکیشن اقدام کنید.

درپایان باید گفت، ایده تولید این برنامه امتیاز خوبی میگیرد و علاوه بر این، در تست های به عمل آمده نیز خطایی دیده نشد. همچنین با توجه به اینکه وظیفه "فضولگیر"، تنها در دام انداختن افراد سوءقصد کننده خلاصه میگردد و نه یافتن تلفن همراه ربوده شده و حفاظت از اطلاعات درون آن، نمیتوان خاموش کردن گوشی را یک عامل بازدارنده به حساب آورد هرچند نادیده گرفتن این موضوع هم عاقلانه به نظر نمیرسد.

درنهایت، AppReview امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. فضولگیر

قیمت:

با توجه به توضیحاتی که دادیم، مشخص است که "فضولگیر" در خیلی از مواقع مفید واقع گردیده و همچنین عموم کاربران تلفن همراه میتوانند از آن استفاده کنند. هرچند دریافت این اپلیکیشن اندرویدی نیاز به صرف هزینه ناچیزی دارد اما بهتر بود با قیمت کمتری عرضه گردد تا رضایت خاطر مخاطبان از همه لحاظ تامین گردد.

AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

قابلیت های جدیدی که به نسخه 1.3 "فضولگیر" افزوده شده است، کارایی بیشتری به این اپلیکیشن اندرویدی بخشیده و ما در ادامه آنها را ذکر میکنیم. مهمترین تغییر، امکان تخصیص کلمه عبور برای ورود به برنامه میباشد که امنیت آن را در برابر دیگران حفظ خواهد کرد. همچنین بخشی به منظور ذخیره سازی تصاویر گرفته شده از فرد سوءقصد کننده به چشم میخورد و بدین ترتیب دسترسی سریع تری برای کاربران ایجاد میشود. فضولگیر

از دیگر تغییراتی که در این برنامه اندرویدی به وجود آمده است، میتوانیم به تعیین کیفیت تصاویر برای پایین آوردن حجم آنها، گزینه هایی برای فعال کردن شبکه دیتا و اینترنت تلفن همراه به صورت خودکار، امکان انتخاب روش عکاسی به منظور عملکرد صحیح در مدل های مختلف گوشی، بروزرسانی گالری تصاویر پس از هربار عکسبرداری و افزایش خودکار صدای گوشی به حداکثر اشاره کنیم.

فضولگیر

همانطور که میبینید، "فضولگیر" نسبت به قبل پیشرفت زیادی پیدا کرده و این موضوع قابل تحسین است. درنهایت، AppReview امتیاز بخش کاربرد را به 5 از 5 افزایش میدهد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  بهنام 0.5
  رو S5 کار نمیکنه . به کلی هیییچ کاری نمیکنه نه اینکه فقط عکس نگیره یا ..... . از بازار خریدمش ولی کلا ناامیدم کرد باید مثل گوگل بلی بنویسه که با گوشی کاربر هماهنگی داره یا نه

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  اندیا
  اصلا چرا نصب نمیشه؟؟؟؟؟از کجا باس نصب کرد؟؟؟؟؟ :reallyangry: :-D

  به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  omid
  در گوشه هواووی G630نصب کردم ولی عکس نمگیره ،لطفا راهنمایی کنید

  به این نظر پاسخ دهید
 4. avatar
  علی
  آیا اشکال آن برای LG G3رفع شده؟

  به این نظر پاسخ دهید
 5. avatar
  محسن
  چرا نمیشه برنامه رو وقتی نصب کرد پاکش کرد؟

  به این نظر پاسخ دهید
 6. avatar
  احسان
  در تبلت من گلکسی نوت 8 کار نمی کند

  به این نظر پاسخ دهید
فضولگیر