یافتن شغل در فیسبوک

فیسبوک در رقابت با لینکدین، شما را قادر به یافتن شغل موردنظرتان می کند

کمپانی فیسبوک همواره به دنبال افزودن قابلیت های جدید و کاربردی به محصولات و سرویس های خود می باشد، همین اقدامات نیز محبوبیت جهانی فیسبوک را به همراه داشته است. یافتن شغلی متناسب با مهارت ها و توانایی ها، به یکی از چالش های دنیای امروزی تبدیل شده، اما وجود ابزارها، سرویس ها و حتی اپلیکیشن های متعدد این فرآیند را بیش از پیش تسهیل بخشیده اند. لینکدین بر روی مشاغل و حرفه ها متمرکز شده و طرفداران بسیار زیادی هم دارد، اما آنطور که پیداست فیسبوک مایل به رقابت با لینکدین می باشد، به طوری که کمپانی اخیرا اعلام کرده که در حال تست قابلیت جدیدی در فیسبوک است که ادمین ها را قادر به ارسال آگهی های استخدام و دریافت فرم درخواست شغل از سوی علاقه مندان می نماید.

به نقل از یکی از سخنگویان فیسبوک به روییتر "مبنی بر رفتارهای مشاهده شده از سوی کاربران، بسیاری از کسب و کارهای کوچک، در صفحه فیسبوک خود اقدام به انتشار فرصت های شغلی متعددی می کنند، از این رو در حال تست صفحه ای هستیم که در آن ادمین ها قادر به نمایش آگهی استخدام و فرصت های همکاری و دریافت درخواست هایی از سوی علاقه مندان می باشند."

آنچه در حال حاضر نامشخص است، به برنامه ها و تمایلات فیسبوک بابت کسب درآمد از این سرویس مرتبط می باشد. بخش اعظمی از درآمد لیندکدین از افرادی تامین می شود که به دنبال کارند و یا استخدام کنندگانی که یک هزینه ماهیانه را در ازای استفاده از سرویس پرداخت می کنند. این افراد می توانند به ارتباط با کارفرمایان بالقوه بپردازند، رزومه ارسال کنند و با به ارتباط با افراد حاضر در شرکت های موجود در این سلسله مراتب اجتماعی بپردازند.یافتن شغل در فیسبوک

این قابلیت جدید برای کارفرمایان و افرادی که به دنبال کارند، خبر خوشحال کننده ای می باشد، چرا که این بار بزرگ ترین و محبوب ترین شبکه اجتماعی در جهان هدف قرار داده شده، از این رو دریافت نتایج بسیار خوبی از این اقدام انتظار می رود.

بسیاری از کاربران، کسب و کارهای مورد علاقه خود را در فیسبوک دنبال می کنند و این قابلیت فرصت جدیدی را در اختیار آنها قرار خواهد داد تا به راحتی شغل موردنظر خود را بیابند. هنوز اخباری از زمان انتشار این قابلیت در فیسبوک در دست نیست، اما با توجه به عزم راسخ فیسبوک برای رقابت با لینکدین، احتمالا به زودی این ویژگی میهمان فیسبوک خواهد شد.

 

http://thenextweb.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید