فیسبوک مرز 1.65 میلیارد کاربر فعال ماهیانه را رد کرد

فیسبوک مرز 1.65 میلیارد کاربر فعال ماهیانه را رد کرد

سه ماهه نخست سال 2016 به سر رسیده و فیسبوک نیز مانند همیشه گزارشی از دستاوردهای خود در این بازه زمانی را منتشر ساخته است، مبنی بر این گزارش فیسبوک در حال حاضر دارای 1.65 میلیارد کاربر فعال ماهیانه است که نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش داشته، کاربران موبایل فیسبوک نیز به 1.51 میلیارد نفر رسیده اند که خود افزایش 21 درصدی نسبت به سال گذشته را به نمایش می گذارد. کمپانی بیان داشت که کاربران فعال روزانه آنها 1.9 میلیارد نفرند که به معنای 16 درصد رشد نسبت به سال گذشته می باشد، تعداد کاربران موبایل روزانه این سرویس محبوب نیز 989 میلیون نفر بیان شده که خبر از 24 درصد افزایش می دهد.

blog_18121_1

فیسبوک در تلاش مداوم است تا شمار کاربران خود را افزایش دهد، مجموع کاربران فعال ماهیانه فیسبوک در سه ماهه اول 3.77 درصد افزایش یافته است.

66.1 درصد از اعضای فیسبوک و 65.5 درصد از کاربران موبایل به طور روزانه این سرویس را مورد استفاده قرار می دهند، علاوه بر این 54.2 درصد از کاربران فیسبوک از گوشی های موبایل خود جهت دسترسی به این شبکه اجتماعی پرطرفدار بهره می گیرند.

فیسبوک در سه ماه اخیر میزان کاربران موبایل خود را به 51.7 درصد رساند و این رقم به طور پیوسته در حال رشد می باشد.

در بازه زمانی بین سه ماهه اول و آخر سال فیسبوک توانست 71 میلیون نفر به کاربران موبایل خود بیفزاید، این تعداد به صورت مستمر بیشتر می شود، اما در آینده احتمال کاهش سرعت آن بسیار زیاد است.

فیسبوک این دسته از کاربران را این چنین توصیف می کند:

آن دسته از کاربران Mobile-only MAU تلقی می شوند که در 30 روز آخر سه ماهه موردنظر، به طور مطلق از گوشی های موبایل و از طریق اپلیکیشن و یا نسخه موبایل وب سایت فیسبوک یا اپلیکیشن مسنجر این سرویس را مورد استفاده قرار داده باشند. این تعداد دربرگیرنده کاربران اینستاگرام نیست، اما آن دسته از کاربران که از این طریق فعالیتی در فیسبوک انجام می دهند، استثنا هستند.

حتی در شرایطی هم که سرعت رشد این شبکه اجتماعی با توجه به اندازه آن کم باشد، سهم در آمد آن از موبایل همچنان در حال افزایش است، در حقیقت فیسبوک بیان داشته که در سه ماهه نخست 2016 تبلیغات موبایل 79 درصد از درآمد آنها را به خود اختصاص داده است.

در زیر چهار نمودار دیگر را مشاهده می کنید که از سوی فیسبوک منتشر شده و آمار سایر دستاوردها را شفاف سازی می نماید.

blog_18121_2blog_18121_3blog_18121_4blog_18121_5blog_18121_6

http://venturebeat.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید