فیسبوک معرفی کرد: API ویدئو پلیر جاسازی شده جدید و پشتیبانی از استاندارد oEmbed

فیسبوک معرفی کرد: API ویدئو پلیر جاسازی شده جدید و پشتیبانی از استاندارد oEmbed

تقویت بعد اجتماعی و تعاملی وب سایت یکی از دغدغه های فکری توسعه دهندگان امروزی است، فیسبوک نیز در جهت تسهیل این فرآیند اقدام به معرفی یک API ویدئو پلیر جدید نموده و از استاندارد oEmbed نیز پشتیبانی می کند. کاربران فیسبوک به طور روزانه با ویدئوها، مقالات، پست ها و تصاویر بیشماری در شبکه اجتماعی سرو کار دارند.

فیسبوک در سال 2015 اقدام به انتشار یک ویدئو پلیر جاسازی شده و تعاملی نمود و هم اکنون نیز در حال انتشار API برای سیستم است. این API جاسازی ویدئوها در وب سایت را تسهیل می بخشد و کنترل و قابلیت شخصی سازی بیشتری را در اختیار توسعه دهنده قرار می دهد.

blog_15475_1

API جدید میزبان این امکانات خواهد بود: پلی خودکار (همراه با آهنگ و یا بدون آن)، کنترل صدا، پلی لیست، کنترل های پلیر، مدیریت ایونت و خطاها و دکمه ها و بندانگشتی های کاستوم. API نمایش تعداد بازدیدها را نیز آسان تر از گذشته کرده و داده هایی از تعداد افرادی که از ویدئو بازدید کرده اند را در اختیار قرار می دهد.

oEmbed یک استاندارد است که به مدیریت تمامی جزئیات فنی لازم جهت جاسازی در فیسبوک می پردازد و این استاندارد فرآیند جاسازی مقالات عمومی، ویدئوها و سایر پست ها از فیسبوک را سهولت می بخشد، تنها کار لازم کپی و پیست کردن URL است.

از هم اکنون امکان ساخت پشتیبانی برای CMS میسر است. مدیران وب سایت در اسرع وقت قادر به جاسازی پست ها و ویدئوهای فیسبوک می باشند، در این حالت کوچکترین نیازی به اسکرین شات و تغییر در کد احساس نمی شود چرا که CMS از oEmbed برای فیسبوک پشتیبانی می کند.

 

http://www.developer-tech.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید