لغو دسترسی اپلیکیشن ها به اکانت گوگل

لغو دسترسی اپلیکیشن ها به اکانت گوگل

بسیاری از اپلیکیشن ها و سرویس های موجود در اندروید برای عملکرد خود به اکانت گوگل کاربر نیاز دارند و به احتمال زیاد در زمان راه اندازی این قبیل از اپلیکیشن ها پاپ آپی که از شما درخواست اعطای مجوز دسترسی به اکانت گوگل را می کند به وفور مشاهده کرده اید، گزینه های پذیرفتن و یا لغو نیز در این پاپ آپ به نمایش گذاشته می شوند، اما برای اینکه بتوانیم با اپلیکیشن کار کنیم، تمامی ما دسترسی به اکانت گوگل خود را می پذیریم، اما این کار در طولانی مدت چه پیامدهایی دارد؟

به احتمال زیاد مشکلی در دسترسی اپلیکیشن ها به اکانت گوگل شما وجود ندارد، چرا که اطلاعات حساس هنوز هم کاملا محرمانه باقی می ماند و توسعه دهندگان نیز نیت های بدی در استفاده از اطلاعات ندارند، اما هر روزه در حال نصب یک اپلیکیشن جدید بر روی اسمارت فون های خود هستیم که همگی به اکانت گوگل ما دسترسی دارند و این شرایط ممکن است چندان خوشایند نباشد.

احتمالا شما نیز بسیاری از اپلیکیشن های بلااستفاده را از گوشی خود پاک کرده اید و نمی خواهید که دیگر این قیبل از اپلیکیشن ها هیچگونه دسترسی به اکانت گوگل شما داشته باشند و یا احتمال دارد اپلیکیشن به کمپانی مشکوکی فروخته شده باشد که شما به توسعه دهنده آن اطمینان نداشته باشید، بدون در نظر گرفتن دلیل شما برای لغو دسترسی یک اپلیکیشن به حساب کاربری گوگل، نحوه انجام این کار ساده شرح داده شده که برای بسیاری از کاربران کاربردی خواهد بود.

گام 1: به صفحه امنیت گوگل مراجعه کنید

در حقیقت تنها کاری که برای لغو دسترسی اپلیکیشن بدان نیاز دارید مراجعه به یک لینک است، ممکن است پیدا کردن این لینک کمی دشوار باشد، از این رو بهتر است آن را بوکمارک کنید. به یاد داشته باشید که در هنگام باز کردن لینک با همان اکانتی به سیستم وارد شده باشید که تمایل به لغو دسترسی اپلیکیشن به آن را دارید، از لینک زیر برای این کار استفاده نمایید.

https://security.google.com/settings/security/permissions

گام 2: لغو مجوز دسترسی

در صفحه باز شده اسکرول کرده و به دنبال اپلیکیشن هایی که دیگر مورد استفاده قرار نمی دهید بگردید. وقتی که اپلیکیشن مورد نظر خود را از لیست یافتید بر روی آن ضربه زده و “remove” را بزنید و با گزینه “ok” که نمایش داده می شود عملیات را به تایید برسانید. تنها با این اقدام ساده اپلیکیشن دیگر به اکانت گوگل شما دسترسی نخواهد داشت و می توانید این فرآیند را برای تمامی اپلیکیشن های موردنظر خود به انجام برسانید.

blog_19468_1

 

http://android.wonderhowto.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید