مبارزین

معرفی، نقد و بررسی بازی مبارزیننسخه 1.2

4.33 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : رقابتی
  • قیمت : رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • حجم : 46.6 مگابایت

در زمان بیکاری، گزینه های زیادی برای گذراندن اوقات فراغت پیش رو داریم که انجام بازی های رایانه ای یکی از جذابترین آنها میباشد به خصوص وقتی که نمونه های متنوع بازی در سبک های مختلف، همواره در دسترس هستند. در این میان بازی هایی که جنبه رقابتی بین کاربران را دارند، بیشتر مورد استقبال قرار میگیرند که حتما نمونه هایی از این نوع را میشناسید.

در ادامه بازی "مبارزین" را به شما معرفی میکنیم که از همین سبک بوده و دارای بخش آنلاین نیز هست. با ما در نقد و بررسی این بازی اندرویدی همراه شوید.

مبارزین

گرافیک و رابط کاربری :

در بخش منوهای بازی فوق میتوانیم به نقاط قوتی همچون رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست و زیبا، چیدمان مرتب اجزای صفحه و فونت مناسب اشاره کنیم. تناسب محیط منوها با موضوع این بازی اندرویدی در حد مطلوبی قرار دارد و انگیزه لازم را برای ادامه به کاربر میدهد. هرچند از این لحاظ نقص خاصی به چشم نمیخورد اما قالب گرافیکی منوها در "مبارزین" میتوانست با دقت نظر و حسن سلیقه بیشتر، خلاقانه تر نیز باشد.

طراحی نسبتا خوب کاراکترها، اتومبیل ها، محیط و سایر عناصر گرافیکی بازی فوق، از دیگر نکات مثبت و قابل ذکر در آن میباشد. انیمیشن ها و جلوه ای بصری نیز به اندازه ای جذاب هستند که هیجان کاربر را افزایش دهند و موزیک پر انرژی در کنار افکت های صوتی جالب نیز به این امر کمک میکنند. البته باید گفت که در "مبارزین" به جزییات گرافیکی چندان پرداخته نشده است و از این رو نمیتوان آن را جزو نمونه های حرفه ای و بدون نقص به شمار آورد.

مبارزین

از لحاظ پیاده سازی رابط کاربری نیز مشکل قابل توجهی در بازی فوق دیده نمیشود بطوریکه جابجایی ها با سرعت بالا و حداقل پیچیدگی انجام میپذیرد و استفاده از امکانات موجود نیز راحت و بدون دردسر میباشد. تکنیک هایی که برای خلق رابط کاربری "مبارزین" به کار گرفته شده، تا حدی زیادی از استانداردهای لازم برخوردار است و تنها در برخی از موارد نقص های کوچکی وجود دارد.

موارد نام برده توسط AppReview، امتیاز 4 از 5 را برای این بخش را به همراه دارد.

مبارزین

گیم پلی :

وظیفه شما در این بازی اندرویدی، مبارزه با گروه مافیا و یافتن دزد الماس ها میباشد که طی تعقیب و گریز 20 مرحله ای و در میان صحراهای آفریقا اتفاق می افتد. البته این یکی از حالت های بازی بوده و شما میتوانید در دو بخش تک به تک و لیگ آنلاین، با سایر کاربران نیز به رقابت بپردازید. نکته قابل توجه در "مبارزین"، استفاده از ماشین ها و موتورسیکلت های ایرانی در آن میباشد که حال و هوایی بومی به بازی بخشیده است.

مرحله اول بازی فوق به صورت نمایشی و تنها برای آموزش شما میباشد تا با نحوه تیراندازی، استفاده از تجهیزات کمکی، دشمنان و موانع مختلف آشنا شوید. البته در مرحله های بعدی موارد جدیدتری نیز ظهور پیدا میکنند که در ابتدا یک راهنمایی کوچک درباره آنها به نمایش درمی آید. در "مبارزین" اسلحه شما برای نبرد با دشمنان بر روی ماشین ها نصب شده که تنها کافی است آیکن نشانه گیری را با حرکت انگشت بر روی اهداف قرار دهید و در عین حال باید مراقب اتمام جان کاراکتر و سلامت ماشین نیز باشید. در کل برای عبور از موانع، از بین بردن دشمنان و یا حتی بدست آوردن جعبه های پول، باید به طرف آنها شلیک کنید.

مبارزین

در "مبارزین" سه کاراکتر متفاوت پیش بینی شده اند که میتوانید از آنها برای انجام بازی استفاده نمایید و قابلیت های آنها را ارتقا دهید. همچنین بیش از 10 اتومبیل و موتورسیکلت نیز وجود دارند که ویژگی های آنها هم قابل ارتقا میباشد. البته برای استفاده از این کاراکترها و وسایل نقلیه باید به اندازه کافی امتیاز کسب کرده و به سطوح بالاتر برسید تا قفل آنها باز گردد. امتیازدهی در بازی فوق با طی مراحل و از بین بردن تعداد مشخص از دشمنان و موانع صورت میگیرد که در این میان باید پول کافی نیز بدست آورید تا بتوانید تجهیزات را قوی تر کنید. افزایش دهنده سرعت، سپر محافظ، قدرت آتش بیشتر و کاراکتر اژدها از جمله تجهیزات کمکی قابل ذکر در این بازی هستند.

روند سختی مراحل در "مبارزین" با ظهور موانع و دشمنان جدید به صورت معقولانه ای افزایش می یابد که این امر باعث ایجاد هیجان بیشتر در بازی فوق میگردد. در انتهای هر مرحله نیز باید غول آخر مبارزه کنید و چنانچه حداقل خسارت به کاراکتر و ماشین وارد گردد، سه ستاره همان مرحله را بدست خواهید آورد. در پایان هر سطح نیز جوایزی برای شما درنظر گرفته شده است که از آن جمله میتوانیم مقدار پول یا الماس مشخص و یا بازشدن قفل ماشین ها را نام ببریم.

مبارزین

همانطور که گفتیم، بازی فوق دارای دو حالت رقابتی به صورت تک به تک و لیگ آنلاین نیز میباشد و به همین دلیل در ابتدا باید یک نام کاربری برای خود برگزینید. برای مبارزه با کاربر دیگر، کافی است دکمه تک به تک را در منوی اصلی "مبارزین" لمس کنید و با صرف مقدار مشخصی پول، دوئل را آغاز نمایید. بد نیست بدانید که رقیب شما به صورت تصادفی انتخاب میشود و تیراندازی هر بار به نوبت انجام میپذیرد. در حین مبارزه نیز میتوانید از جملات آماده برای به رخ کشیدن قدرت خود بهره ببرید اما در نهایت برد با کسی است که ماشین مجهزتری در اختیار داشته باشد.

با ورود به لیگ آنلاین بازی فوق، جدولی را مشاهده میکنید که در آن کاربران حاضر در لیگ به نمایش درمی آیند. در اینجا رقابت بر سر طی مسافت بیشتر میباشد و برای اینکه رقابت بطور عادلانه برگزار شود شرکت کنندگان از یک سطح هستند. در این رقابت سه بار فرصت در اختیار دارید تا در صورت باختن ادامه دهید که البته برای هر مرتبه تعدادی الماس از شما کسر میگردد. لازم به ذکر است که رتبه کلی شما در منوی اصلی "مبارزین" به نمایش درمی آید و پس از هر بار اجرای بازی، نتیجه شکست ها و جابجایی رتبه گزارش داده خواهد شد. لیگ های آنلاین دارای مدت زمان مشخص بوده و وقت باقی مانده به اتمام هر کدام از طریق اعلان به کاربر اطلاع داده میشود.

گیم پلی "مبارزین" به اندازه ای سرگرم کننده هست که تا مدت طولانی در اوقات فراغت شما جایی داشته باشد هرچند انتظار میرفت که ترفندهای بیشتری در آن مورد استفاده قرار بگیرد. برای مثال باید به تجهیزات، دشمنان، موانع و یا حتی خودروها و کاراکترهای متنوع تر اشاره کنیم که در کنار تعداد مراحل بیشتر و تعریف دستاوردهای مختلف، میتوانست باعث افزایش هیجان در بازی فوق شود. همچنین حالت های تک به تک و لیگ آنلاین از هیجان کافی برخودار نبوده و بهتر بود که هوشمندانه تر طراحی گردند.

با توجه به موارد ذکر شده، AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

مبارزین

قیمت :

این بازی اندرویدی به صورت رایگان دریافت میشود و همانند بسیاری از نمونه های دیگر، بسته های پول و الماس در آن به فروش میرسد. با توجه به نکاتی که در دو بخش قبل ذکر شد، قیمت این بسته ها در "مبارزین" منصفانه به نظر میرسد و علاوه بر این تخفیف هایی نیز درنظر گرفته شده که باعث استقبال آنها میگردد. امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.

 

مبارزین

معرفی، نقد و بررسی بازی مبارزین

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


مبارزین