مبنی بر گزارشات دریافتی، سامسونگ سعی در فروش صفحات نمایش OLED به آیفون دارد

مبنی بر گزارشات دریافتی، سامسونگ سعی در فروش صفحات نمایش OLED به آیفون دارد

دنیای کسب و کار زیباست، اما درک آن خود با دشواری های همراه است، به احتمال بسیار زیاد با کمپانی های اپل و سامسونگ آشنایی دارید، این دو بزرگ ترین رقبا در عرصه اسمارت فون ها می باشند و انتخاب شما بین یک گوشی گلکسی و آیفون را به چالش می کشند. در سال های اخیر نیز شاهد برخی مشکلات قانونی بین این دو شرکت بوده ایم.

بدون در نظر گرفتن راقبت تنگاتنگ این دو کمپانی، اپل و سامسونگ شرکای کاری یکدیگر نیز محسوب می شوند و سامسونگ بسیاری از قطعات الکترونیکی را برای آیفون و آیپد تولید می کند. در طول این سال ها، سامسونگ به ساخت پردازشگرها، حافظه فلش و رم و صفحات نمایش پرداخته است. سامسونگ مسئول ساخت برخی از پردازشگرها برای گوشی های جدید آیفون و نیز تولید صفحات نمایش LCD برای آیفون و تعدادی پنل LCD برای iPad Pro می باشد. آنچنان که واضح است، تامین صفحات نمایش برای اپل کسب و کار خوبی برای Samsung Displays می باشد. بر طبق آخرین گزارش دریافتی از یک وب سایت کره ای، سامسونگ اخیرا تمایل خود جهت تامین صفحات نمایش OLED برای گوشی های آیفون آینده شرکت اپل را ابراز کرده است.

blog_14987_1

عبارت OLED مخفف Organic Light Emitting Diode می باشد و تفاوت های چشم گیری با صفحات نمایش LCD دارد. تمامی گوشی ها و تبلت های سامسونگ از این نوع صفحه نمایش برخوردارند که Super AMOLED نام گرفته، این شرایط در حالی است که برخی از اسمارت فون های امروزی هنوز هم از صفحات LCD استفاده می کنند و آیفون نیز که هر ساله صدها میلیون گوشی را به فروش می رساند، از این قاعده مستثنی نمی باشد. تفاوت بنیادی بین OLED و LCD برای کاربر نهایی به نمایش نورها باز می گردد، به طوری که صفحات OLED هر پیکسل را به طور مجزا روشن می کنند، لذا رنگ سیاه تیره تر به نظر می رسد، چرا که پیکسل های این رنگ در حقیقت خاموش هستند و این امر سهم چشم گیری در صرفه جویی مصرف باتری ایفا می کند، نحوه نمایش رنگ ها در این نوع صفحه نمایش از عمکلرد بهتری برخوردار است، این در حالی است که LCD مدت زیادی را در این عرصه بوده و ارزان تر نیز می باشد.

همکاری این کمپانی کره ای با اپل موفقیت های چشم گیری را برای Samsung Display و بازار OLED وعده می دهد، چرا که به احتمال زیاد سایر سازندگان گوشی نیز راه اپل را در پیش می گیرند و به سامسونگ می پیوندند. از طرفی این خبر برای ال جی ناامیدکننده است، چرا که این شرکت در حال حاضر تامین کننده صفحات نمایش برای آیفون می باشد. ال جی تکنولوژی OLED منحصر به فرد خود را داراست و سرمایه گذاری عظیمی در شرکت ها و تکنولوژی های سازنده نموده است. صفحات نمایش OLED هنوز هم از قیمت بالاتری نسبت به صفحات LCD برخوردارند، اما همراه با این همکاری انتظار کاهشی در قیمت ها را داریم. بر طیق بیانات شرکت های سازنده، استفاده اپل از صفحات AMOLED به زودی محتمل نیست. سامسونگ با کمپانی های چینی دیگری نیز بابت تامین صفحات نمایش به توافق رسیده و هدف آنها از این کار کاهش اتکا به Samsung Electronics می باشد. ال جی نیز در این کسب و کار وارد شده، طبق گزارشات اخیر احتمال دارد Xiaomi برای گوشی های سال آینده خود پنل هایی را از ال جی خریداری کند. چناچه سامسونگ موفق به متقاعد کردن اپل شود، این رخداد در سال 2018 به وقوع خواهد پیوست، تا آن زمان باید منتظر دریافت نتیجه نهایی این همکاری ماند، آیا این کار کیفیت گوشی های آیفون را دستخوش تغییر می کند؟

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید