مثقال

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن مثقالنسخه 1.6

4.5 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : امور مالی
 • قیمت : رایگان
 • حجم : 1.1 مگابایت
 • اندروید مورد نیاز : 2.1 و بالاتر

از آنجا که نرخ ارز و طلا، بر سایر قیمت ها تاثیرگذار است همه ما به دنبال آگاهی دقیق از آن هستیم تا با تصمیم گیری بهتر، دست به خرید و فروش بزنیم. در این رابطه مراجع بسیاری وجود دارند اما نزدیکترین و سریعترین راه استفاده از تلفن همراه و اپلیکیشن هایی میباشد که قیمت های مربوطه را به اطلاع کاربران میرسانند.

برنامه اندرویدی "مثقال" که در ادامه آن را معرفی، نقد و بررسی میکنیم، همین وظیفه را بر عهده دارد.

مثقال

رابط کاربری:

استفاده از رنگ های متناسب با موضوع و هماهنگ کردن آنها با پس زمینه و سایر رنگ ها، ظاهر شیک و کاربرپسندی برای این اپلیکیشن اندرویدی ایجاد کرده است. در کنار این نکته مثبت، باید به نقاط قوت دیگری مانند فونت مناسب، چیدمان مرتب لیست ها و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی نیز اشاره کنیم. تنها نقصی که به چشم میخورد، تداخل و تضاد بیش از حد رنگ ها با یکدیگر میباشد که البته ظاهر کلی "مثقال" را زیاد هم تحت تاثیر قرار نمیدهد.

از نظر سرعت جابجایی بین قسمت های مختلف برنامه، استانداردهای لازم رعایت گردیده و این کار تنها با کشیدن صفحه به چپ و راست انجام خواهد شد. همچنین به دلیل عدم وجود امکانات جانبی در "مثقال"، استفاده از آن هیچگونه پیچیدگی ندارد.

AppReview  با جمع بندی موارد ذکر شده، امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

مثقال

کاربرد:

نمایش نرخ ارزهای مهم از سیزده کشور به صورت بها در بازار و قیمت مرجع آنها و همچنین لیست قیمت های سکه و طلا، تمام اطلاعاتی است که این برنامه اندرویدی اندرویدی به شما میدهد. امکانات جانبی "مثقال" در قابلیت بروزرسانی دستی و نمایش زمان آخرین آپدیت خلاصه میشود که این دو قابلیت از جمله امکانات ضروری برای چنین اپلیکیشن هایی به شمار میرود.

هرچند برنامه فوق، وظیفه خود را به درستی انجام میدهد اما انتظار میرفت امکانات بیشتری برای افزایش کارایی آن درنظر گرفته شود. برای مثال، قابلیت به اشتراک گذاری یک قیمت از فهرست نرخ ها را میتوان به عنوان کمبودی برای "مثقال" محسوب کرد. البته کمبودهای دیگری نیز نسبت به برنامه های رقیب در آن دیده میشود.

درپایان بد نیست به ویجت این برنامه نیز اشاره کنیم که راهی برای دسترسی سریع به نرخ ها میباشد. AppReview امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

قیمت:

"مثقال" رایگان است و استفاده از آن برای افرادی که به دنبال آخرین نرخ طلا و ارز هستند، مفید خواهد بود. به همین دلیل امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 میباشد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  الپث
  برنامه خرابه قیمت اونس یک ماه ثابته و تغییر نمیکنه

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  علی
  دست شما درد نکنه

  به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  امیر قاسمی
  دیدگاه

  به این نظر پاسخ دهید
مثقال