محبوب ترین کمپانی در جهان: گوگل جای خود را به اپل داد

محبوب ترین کمپانی در جهان: گوگل جای خود را به اپل داد

هر چند وقت یک بار مطالعات و نظرسنجی هایی با در نظر گرفتن معیارهای مختلف از قبیل بهترین خدمات مشتری یا بیشترین محبوبیت صورت پذیرفته و کمپانی هایی به عنوان منتخب اعلام می شوند. آخرین مطالعه در این زمینه توسط FutureBrand انجام شد که اقدام به انتشار گزارش خود درباره محبوب ترین کمپانی های جهان پرداخت. کمپانی گوگل برای چندین سال نام محبوبت ترین کمپانی در جهان را به یدک می کشید، اما هم اکنون وضعیت برای این کمپانی تغییر پیدا کرده و گوگل این بار موقعیت خود را به اپل واگذار کرده و در کمال شگفتی از این فهرست حذف شده است، اما چنین شرایطی به این معنا نیست که گوگل دیگر هیچ محبوبیتی بین مردم ندارد، بلکه به این موضوع برمی گردد که گوگل دیگر واجد شرایط حضور در این فهرست نیست، چرا که هم اکنون بخشی از کمپانی آلفابت شده و تغییر نام داده است.

blog_19941_1

آلفابت هم در این فهرست جای دارد، اما در موقعیتی پایین تر از آنچه انتظار می رفت و این شرایط به این خاطر است که مردم با نام آلفابت به اندازه گوگل آشنایی ندارند. آلفابت مقام 21 ام از لیست را از آن خود کرده و برای کمپانی که اولین بار در این لیست ظاهر می شود دستاورد چندان بدی نیست. کمپانی مایکروسافت مقام دوم را در دست دارد، سامسونگ در جایگاه سوم ایستاده و کمپانی والت دیزنی و AbbVie نیز فهرست پنج کمپانی برتر را خاتمه داده اند.

فیسبوک در این فهرست در مقام 6ام قرار دارد و پس از آن آمازون در جایگاه 8ام، اینتل در مقام 12 ام، NTT DoCoMo در جایگاه 52 ام، Qualcomm در مقام 65 ام، Verizon در مقام 83 ام و Vodafone در جایگاه 88 ام ظاهر شده اند.

نمی توان گفت که آلفابت پس از چه مدتی دوباره جایگاه نخست را از آن خود می کند، اما به یقین در سال آینده رتبه بسیار بهتری از 21 را کسب خواهد کرد. از سوی دیگر شرایط حاکم FutureBrand را محبور به تغییر نحوه اجرای این رتبه بندی ها می نماید. گوگل حتی با وجود اینکه زیرمجموعه ای از آلفابت است، اما هنوز هم از نظر فنی یک کمپانی و برند محسوب می شود. در سال های گذشته شناخت عمومی افراد از گوگل شرایط را به نفع آن تمام کرد، اما هم اکنون آلفابت از نظر تجاری جای گوگل را گرفته است. FutureBrand میزان محبوبیت این کمپانی ها را بر اساس قدرت احساسی آنها از سوی مردم می سنجد و 100 کمپانی برتر جهان را از نظر ادراکی و نه از جنبه مالی مرتب کرده است.

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید