تلگرام

مدیرعامل تلگرام خبر از ورود قابلیت تماس صوتی به پیام رسان خود داد

رقابت در دنیای پیام رسان ها بسیار داغ است و سازندگان این اپلیکیشن های کاربردی مایلند تمامی قابلیت ها و امکانات ضروری را در محصولات خود پیاده سازی کنند تا کاربران تمایل بیشتری به استفاده از محصول آنها داشته باشند.

تلگرام یکی از پیام رسان هایی است که به سبب داشتن ویژگی های کاربردی، در مدت زمان کوتاهی توانست بازار رقابت را در دست بگیرد و طرفداران زیادی پیدا کند، از طرفی افزودن امکانات جدید یکی از استراتژی های کاری تلگرام محسوب می شود و به طور مستمر شاهد افزوده شده قابلیت های کاربردی به این پیام رسان هستیم.

با این حال یکی از قابلیت هایی که جای خالی آن در تلگرام احساس می شود، امکان برقرای تماس صوتی و تصویری است.

اما با استناد به گزارشات دریافتی، این وضعیت در آینده ای نزدیک میزبان تغییراتی خواهد شد، به طوری که Pavel Durov مدیرعامل تلگرام اخیرا در توییتر خبری در ارتباط با افزودن قابلیت تماس صوتی و امکان تغییر تم ها در پیام رسان را منتشر ساخته است.

تلگرام

تلگرام در ماه آوریل 2015 بیان داشت که مدت زمانی است که تکنولوژی تماس صوتی رمزنگاری شده را توسعه داده، اما این تکنولوژی برای آنها اولولیت چندانی نداشت و در عمل پیاده سازی نشد. در این باره که تماس های صورتی تلگرام از نوع رمزنگاری شده باشند یا خیر، خبری در دست نمی باشد، اما امنیت یکی از مشخصه های این اپلیکیشن چت می باشد که همواره به آن پایبند بوده و هست.

برخی مشکلات امنیتی پیش آمده در روسیه، امنیت تلگرام را زیر سوال بردند، اما تلگرام صحت این ادعا را به تایید نرساند و بیان داشت که احتمالا موضوع به آسیب پذیری به درخواست های ورود اس ام اس مریوط است که بهار گذشته کشف شد.

بات ها و هوش مصنوعی اخیرا محبوبیت زیادی یافته اند اما از طرفی فیسبوک مسنجر، واتس اپ، اسلک، وی چت و کیک به قابلیت های برقراری تماس صوتی و تصویری مجهز هستند و همین شرایط نیز تلگرام را ملزم به افزودن چنین قابلیت هایی به پیام رسان خود می کند.

به نظر شما افزودن این قابلیت چه تاثیری بر محبوبیت تلگرام در بین کاربران خواهد گذاشت؟

 

http://venturebeat.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید