مروری بر رویداد 4 اکتبر گوگل

مروری بر رویداد 4 اکتبر گوگل

کمپانی گوگل در طول سال رویدادهای گوناگونی را برگزار می کند و در آنها به معرفی محصولات و خدمات خود می پردازد. 4 اکتبر نیز یکی از روزهایی بود که طرفداران گوگل مشتاقانه منتظر آن بودند و سرانجام انتظارها به پایان رسید و این رویداد دیروز به وقوع پیوست، در ادامه به مهم ترین مواردی خواهیم پرداخت که در این رویداد بزرگ معرفی شدند، با ما همراه باشید.

blog_23717_1

اسمارت فون های Pixel و Pixel XL

blog_23717_2

مدتی بود که اسمارت فون های Pixel و Pixel XL به یکی از منابع داغ شایعات و پیش بینی ها تبدیل شده بودند، سرانجام گوگل به رونمایی از این گوشی ها پرداخت، این گوشی ها دارای دو مدل 5 اینچی و 5.5 اینچی XL هستند. بنا بر اظهارات کارکنان گوگل، Google Assistant، عکاسی، حافظه کلود، ارتباطات و تکنولوژی واقیعت مجازی پنج حوزه اصلی این گوشی را شکل داده اند.

اسپیکر و دستیار خانگی

blog_23717_3

تنها با گذشت مدت زمان کوتاهی از عرضه Amazon Echo و Alexa، گوگل به رونمایی Home speaker and assistant خود پرداخت. این دستگاه با ابزارهای جستجوی گوگل و کنترل صدای کاربر کار می کند و با تشخیص زمانی که کاربر حرف می زند به حرف های او گوش می دهد.

کاربران قادر به پرسیدن سوالات، پلی کردن آهنگ و کنترل اسمارت فون توسط اسپیکر کوچک تعبیه شده در آن می باشند. این دستگاه از عملکرد تکنولوژی جستجوی گوگل بهره گرفته و پاسخ پرسش های مطرح شده را از اینترنت پیدا می کند. این دستگاه قادر به اتصال به محصولات خانه هوشمند نیز می باشد.

Wi-Fi گوگل

کمپانی گوگل در طول رویداد به رونمایی از روترهای وای فای جدید خود نیز پرداخت. دستگاه های ماژولار می توانند با قرار گرفتن در اطراف منزل قدرت اتصال در اطراف خانه را تقویت نمایند.

به بیان گوگل داشتن تعدادی روتر سیگنال ها را قدرت می بخشد، علاوه بر این آنها اقدام به ساخت اپلیکیشنی نمودند که والدین را قادر می سازد تا در ساعات مشخص مانع از آنلاین شدن فرزندان خود شوند.

هدست DayDream View VR

blog_23717_4

گوگل کاردبورد ارتقا یافته و هم اکنون شاهد محصول جدیدی به نام هدست Google DayDream View VR هستیم. هدست VR مذکور با اپلیکیشن DayDream سازگاری کامل دارد و وجه تمایز آن با سایر هدست های موجود به مواد سازنده آن باز می گردد، به طوری که در ساخت این هدست از پارچه میکروفایبر نرم استفاده شده و برای پوشیدن راحت است.

این دستگاه دارای یک کنترلر DayDream نیز هست و زمانی که هدست را استفاده نمی کنید، در آن قرار می گیرد، علاوه بر این سنسورهای تعبیه شده در آن به نحوه حرکت، اشاره و نشانه در زمان استفاده از دستگاه واکنش نشان می دهد. این هدست در سه رنگ در دسترس می باشد و فروش آن از ماه نوامبر آغاز خواهد شد.

کروم کست

blog_23717_5

کروم کست 4K از ظاهر جدید و چشم نوازی برخوردار بوده و به قابلیت های استریمینگ جدیدی مجهز شده است. Chromecast Ultra ارائه دهنده تصویری شفاف با کارآیی بهتر نسبت به نسخه های قبلی خواهد بود.

دانگل با رزولوشن 4K Ultra HD، همراه با پشتیبانی از HDR و Dolby Vision به استریم خواهد پرداخت. این محصول 1.8K سریع تر از مدل های قبلی کروم کست خواهد بود و به پشتیبانی از اترنت نیز خواهد پرداخت، عرضه این دستگاه نیز در ماه نوامبر به وقوع خواهد پیوست.

 

http://www.wired.co.uk برگرفته از

اینها را هم بخوانید