مطالعات حاکی از رشد چشمگیر بازار اپلیکیشن ها در سرتاسر جهان است

مطالعات حاکی از رشد چشمگیر بازار اپلیکیشن ها در سرتاسر جهان است

بازار جهانی اپلیکیشن ها با سرعت زیادی در حال رشد است و این موضوع بر همگان روشن می باشد، آخرین مطالعات صورت گرفته توسط کمپانی Ovum نیز مهر تاییدی بر این ادعا می زند. مبنی بر اظهارات کمپانی، بازار جهانی اپلیکیشن درآمد خود را در چهار سال آینده به بیش از دو برابر خواهد رسانید و رشد بیشتری را در مقایسه با 2008 و رونمایی از نخستین اسمارت فون های اندرویدی به ثبت خواهد رساند. Ovum پیش بینی می کند میزان درآمد این مارکت در بازه زمانی 2016 تا 2020، سه برابر بیشتر از بازه زمان 2008 تا 2015 باشد. سال 2020 سالی است که مبنی بر پیش بینی های کمپانی، بازار موبایل به یک نقطه اوج در مارکت های اروپای غربی و آمریکا دست خواهد یافت. علاوه بر این گمان می رود که این مارکت ها، اشباع اپلیکیشن ها را نیز تجربه کنند و افزایش انبوهی در هزینه های جذب کاربر صورت پذیرد که این امر خود موجب کاهش در تعداد دانلودها در طول سال می گردد.

blog_17992_1

انتظار می رود که مارکت جهانی اپلیکیشن در سال 2020 به 80 میلیارد دلار رشد یابد، اما با نرخی 2.2 مرتبه سریع تر از آنچه در سال 2015، که ارزش آن معادل 36 میلیارد دلار بود شاهدش بودیم. پیش بینی می شود که حجم دانلود اپلیکیشن ها نیز با نرخ کندتری نسبت به گذشته افزایش یابد. Ovum پیش بینی می کند که در چهار سال آینده مردم اقصی نقاط جهان 378 میلیارد دانلود را به انجام رسانند، که این مقدار 1.8 بار بیشتر از 211 میلیاردی است که در سال گذشته به آن دست یافته شد. همانطور که انتظار می رود این پیش بینی ها مبنی بر رشد مورد انتظار از مارکت های نوظهور صورت پذیرفته و در این میان درآمد و حجم دانلودها، هر دو تاثیرگذارند.

با صرف نظر از این موضوع، هنوز هم انتظار می رود که مارکت های بالغ بیشترین میزان درآمد را در چهار سال آینده از آن خود نمایند، البته این پیش بینی بسیار واقع بینانه می باشد. چین، به طور خاص حجم درآمد انبوهی را از آن خود خواهد نمود و رشد درآمدی آن به زودی به سریع ترین میزان در جهان تبدیل می شود که بخشی از آن به صنعت بازی های موبایل قدرتمند آن مربوط است، چرا که قسمت انبوهی از درآمد جهانی اپلیکیشن ها، مستقیما از بازی های موبایل نشات می گیرد.

چهار سال آینده دوره جالبی برای صنعت اپلیکیشن موبایل خواهد بود، هزینه های جذب کاربر به صورت مستمر در حال افزایش است و هم اکنون بهترین زمان جهت تلاش برای درآمدزایی در این صنعت می باشد، چرا که در آینده این مارکت اشباع خواهد شد و تنها مبتکرانه ترین محصولات قادر به کسب موفقیت در این عرصه خواهند گردید. خوشبختانه برای توسعه دهندگان مشتاق روش های هوشمندانه متعددی برای افزایش درآمد از اپلیکیشن موجود است و با برنامه ای حساب شده می توانند موفقیت را از آن خود گردانند.

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید