اپلیکیشن Phone Clean

معرفی اپلیکیشن Phone Clean؛ افزایش سرعت تلفن همراه با یک اشاره

بدون تردید شما نیز با این مشکل مواجه شده اید که پس از مدتی کارکردن با تلفن همراه یا تبلت، سرعت آن کاهش پیدا میکند. دلیل این موضوع، نصب اپلیکیشن های مختلف و اجرای سرویس های پشت پرده میباشد که باعث پرشدن حافظه رم میگردند. علاوه بر این، حافظه داخلی نیز به تدریج از فایل های بی مصرف پر میشود و باید آنها را حذف نمود. برای افزایش سرعت تلفن همراه یا تبلت، برنامه های مختلفی وجود دارند که با توقف سرویس های پشت پرده، حافظه رم را آزاد نموده و همچنین فایل های اضافی را از حافظه داخلی دستگاه حذف میکنند.

در ادامه به معرفی اپلیکیشن "Phone Clean" میپردازیم که همین کار را انجام میدهد. برای آشنایی بیشتر با این برنامه اندرویدی، همراه AppReview باشید.

اپلیکیشن Phone Clean

آزاد کردن حافظه رم و پاکسازی حافظه داخلی تلفن همراه یا تبلت، بدون وجود یک دستیار هوشمند کار ساده ای نیست و برنامه فوق تولید شده تا بتوانید تنها با یک اشاره، سرعت دستگاه اندرویدی خود را افزایش دهید. مهمترین ویژگی "Phone Clean"، سادگی عملکرد آن میباشد و تنها کافی است اپلیکیشن هایی که میخواهید سرویس آنها متوقف شود و یا فایل های بی مصرف را انتخاب نمایید تا این اپلیکیشن اندرویدی، آنها را در یک چشم برهم زدن حذف کند.

با اجرای "Phone Clean"، مقدار فضای اشغال شده در حافظه داخلی و رم به صورت یک نمودار گرافیکی نشان داده میشوند که ارقام آن هم بر حسب درصد و هم اندازه عددی هستند. چنانچه دستگاه شما در حال شارژ باشد، مقدار آن نیز در همین صفحه از اپلیکیشن فوق به نمایش درمی آید که با کلیک بر روی آیکن مربوطه، میتوانید قابلیت Power Saver را برای شارژ سریعتر فعال کنید. علاوه بر این، پنجره ای با ظاهر زیبا و حاوی زمان باقی مانده تا پرشدن باطری و درصد شارژ آن، در صفحه قفل دستگاه قرار میگیرد.

اپلیکیشن Phone Clean

حال وقت آن رسیده که سرویس های پشت پرده را به کمک "Phone Clean" ببندید و حافظه رم را آزاد کنید که بدین منظور باید دکمه BOOST را در صفحه اصلی لمس نمایید. با این کار درصد اشغال شده از حافظه رم به همراه لیست اپلیکیشن های سیستمی و غیرسیستمی که در حال اجرا هستند، به شما نشان داده میشوند. در این فهرست میتوانید تیک موارد دلخواه را بردارید تا سرویس آنها متوقف نگردد و در نهایت با لمس گزینه BOOST در پایین صفحه، عملیات آزادسازی رم توسط این برنامه اندرویدی آغاز خواهد شد. همچنین اگر میخواهید که برخی از اپلیکیشن ها هیچ گاه در این لیست قرار نگیرند، کافی است بر روی آن اشاره و گزینه Add to Ignore List را تایید کنید.

همانطور که گفتیم، وظیفه "Phone Clean" تنها آزادسازی رم نیست و به کمک آن میتوانید فایل های اضافی و بی مصرف را نیز از حافظه داخلی تلفن همراه یا تبلت خود حذف نمایید. بدین منظور باید بر روی گزینه CLEAN در صفحه اصلی برنامه فوق اشاره کنید تا اسکن حافظه داخلی شروع شود. با این کار فهرستی شامل حافظه پنهان اپلیکیشن ها (Junk Files)، فایل های نصب بدون استفاده (Useless Installers)، دیتاهای باقی مانده از برنامه های پاک شده (Residual Files) و موارد تبلیغاتی (Adverts) به نمایش درمی آید که میتوانید هر کدام را به دلخواه انتخاب و با لمس گزینه Clean Junk، حذف نمایید. اگر در سمت راست هر مورد یک مثلث کوچک مشاهده کردید، یعنی آن مورد دارای چند دسته فایل بوده که بطور جداگانه قابل انتخاب هستند. پاکسازی تک به تک با اشاره بر روی هر مورد از فهرست فایل های بی مصرف و اضافه کردن به لیست سفید (برای جلوگیری از حذف شدن) با لمس طولانی هر فایل، از دیگر امکانات این بخش میباشند.

اپلیکیشن Phone Clean

بد نیست در پایان گزینه های موجود در بخش تنظیمات "Phone Clean" را نیز نام ببریم که شامل موارد زیر میشود:

Residual Jink’s Reminder : آگاه سازی کاربر برای حذف دیتاهای باقی مانده از اپلیکیشن های پاک شده

Useless Apk Reminder : اطلاع دادن به کاربر برای پاکسازی فایل های apk بعد از نصب آنها

Enable push message : دریافت اعلان های مربوط به برنامه

Lockscreen Saver : فعالسازی نمایش درصد شارژ باطری در صفحه قفل دستگاه

Junk Ignore List : فهرست فایل ها یا برنامه هایی که میخواهید از نمایش آنها در فهرست موارد بی مصرف خودداری شود با امکان حذف آنها از لیست سفید

Task Ignore List : در این صفحه اپلیکیشن هایی که میخواهید در فهرست سرویس های پشت پرده نمایش داده نشوند، قرار گرفته اند که میتوانید موارد دلخواه را از این لیست خارج و یا با لمس دکمه + به آن اضافه کنید.

مورد دیگری برای توضیح باقی نمی ماند و باید گفت که این اپلیکیشن اندرویدی عملکرد بسیار خوبی داشته و دستیار هوشمندی برای افزایش سرعت تلفن همراه یا تبلت میباشد. این موضوع را میلیونها بار دانلود "Phone Clean" در سراسر دنیا و محبوبیت آن در بین کاربران، اثبات میکند. امیدواریم شما نیز با استفاده از برنامه فوق، دیگر مشکل کاهش سرعت تلفن همراه یا تبلت نداشته باشید.

اینها را هم بخوانید