Security 360

معرفی 360 Security : ابزاری ضروری برای دستگاه های اندرویدی

در سال های اخیر، لوازم دیجیتالی مختلفی تولید گردیده اند که تکنولوژی ساخت آنها بطور مداوم در حال پیشرفت است. تلفن همراه به عنوان نمونه بارز این پیشرفت، دستگاهی پر کاربرد در زندگی بوده و نوع هوشمند آن به لطف وجود اپلیکیشن های متنوع، میتواند برای بسیاری از امور روزمره مورد استفاده قرار بگیرد. در این میان برنامه هایی هستند که به منظور بهبود عملکرد دستگاه، نصب آنها بسیار لازم میباشد.

در ادامه قصد داریم به معرفی یکی از این برنامه ها به نام "360 Security" بپردازیم که سرعت و امنیت دستگاه تلفن همراه یا تبلت را افزایش میدهد. برای آشنایی با این اپلیکیشن اندرویدی ما را همراهی کنید.

Security 360

صفحه اول اپلیکیشن فوق شامل سه برگه میشود که هر کدام وظیفه جداگانه ای را بر عهده دارند. در اولین برگه به نام Boost، میتوانید برنامه هایی را که در حال اجرا بوده و رم را اشغال کرده اند، ببندید و بدین ترتیب هم سرعت دستگاه افزایش می یابد و هم در مصرف باطری صرفه جویی میگردد. "360 Security" برای این کار ابزار جالب دیگری را نیز در اختیار شما قرار میدهد که به صورت یک ابزارک شناور در صفحه اصلی تلفن همراه وجود دارد. با لمس این ویجت و کشیدن آن به سمت دیگر، بهینه سازی سرعت با اجرای یک انیمیشن انجام میپذیرد.

Security 360

اشغال شدن حجم حافظه داخلی توسط فایل های بی مصرف، یکی از مشکلات رایج در دستگاه های اندرویدی میباشد که "360 Security" برای حل این مشکل چاره ای اندیشیده است. با رفتن به برگه Clean از صفحه اصلی و لمس دکمه Scan، تمامی این فایل ها شناسایی میشوند که در نهایت میتوانید با اشاره بر روی دکمه Clean، آنها را حذف کنید. البته قبل از انجام این کار، گزارشی از نام این فایل ها و مورد استفاده آنها به نمایش درمی آید که امکان انتخاب موارد دلخواه برای جلوگیری از حذف وجود دارد. این برنامه اندرویدی در صفحه ای که بعد از عملیات پاکسازی باز میشود، لیستی از دیگر فایل ها شامل تصاویر، صداها، ویدیوها و غیره را برای حذف کردن پیشنهاد میدهد.

Security 360

حال به مهمترین بخش برنامه فوق میرسیم که Antivirus نام داشته و نقش مهمی در تامین امنیت دستگاه شما ایفا میکند. در اینجا با لمس دکمه Scan، بد افزارها و فایل های مخرب توسط "360 Security" شناسایی شده و از بین میروند. به منظور بهبود عملکرد این قابلیت، گزینه هایی در قسمت تنظیمات اپلیکیشن به چشم میخورد که عبارتند از :

Real-Time Protection : بررسی سریع برنامه ها پس از نصب

App installation alert : اعلان نصب اپلیکیشن جدید

Web Protection : مرور وبسایت ها در حالت ایمن شده

Ignore List : میتوانید برنامه هایی که حتی در صورت تشخیص به عنوان بد افزار نباید حذف شوند را به این قسمت اضافه کنید.

Update Antivirus Database : بروزرسانی دیتابیس جهت شناسایی ویروس های جدید

اجازه دهید اکنون که به بخش تنظیمات این اپلیکیشن اندرویدی آمدیم، سایر گزینه های مهم آن را نام ببریم که شامل موارد زیر میشود:

Enable Floating Widget : فعال کردن ابزارک شناور

Notification Toggle : نمایش پنل دسترسی سریع در نوار وضعیت دستگاه

Clean Up Reminder : یادآور پاکسازی فایل های بی مصرف

Uninstall Reminder : نمایش اعلان پس از حذف کردن یک برنامه

Clean Safe List : افزودن موارد دلخواه برای جلوگیری از حذف شدن

BoostCharge : بهینه سازی شارژ باطری

Game Boost : اجرای بازی ها در حالت بهینه شده

Enable Lock Screen Power-Saver : فعال نمودن قفل خودکار صفحه نمایش بعد از مدت زمانی که در گزینه بعد مشخص میکنید.

Boost Safe List : انتخاب اپلیکیشن هایی که در موقع بهینه سازی نباید بسته شوند.

Security 360

سه وظیفه اصلی "360 Security" را نام بردیم اما بد نیست بدانید که این برنامه اندرویدی، قابلیت های دیگری نیز دارد که برای دسترسی به آنها باید منوی کناری را باز کنید. قفل کردن برنامه های حاوی اطلاعات خصوصی، یکی از کاربردی ترین این قابلیت ها میباشد که تنظیماتی از قبیل انتخاب سوال امنیتی برای بازیابی رمز عبور در صورت فراموشی، تعیین حالت قفل شدن با دو گزینه پس از خاموشی صفحه نمایش یا خروج از برنامه، تاخیر در قفل شدن و جلوگری از حذف برنامه توسط دیگران، برای آن درنظر گرفته شده است. شما میتوانید کلمه عبور را به صورت عددی یا رسم الگو تعین کنید.

Security 360

قابلیت جالب دیگری که در "360 Security" وجود دارد، پیداکردن محل دستگاه در صورت مفقود شدن میباشد که با لمس گزینه Find My Phone در منوی کناری میتوانید از آن استفاده کنید. بدین منظور باید یک حساب کاربری گوگل (جیمیل) داشته باشید که پس از مراحل اتصال به آن، مکان شما روی نقشه نشان داده میشود. عملیات یافتن دستگاه تنها به نمایش محل آن ختم نمیگردد و برای محافظت از آن تدابیر دیگری همچون قفل کردن، پخش صدای آلارم، اعلام تعویض سیم کارت و پاکسازی اطلاعات پیش بینی شده که برای استفاده از آنها، طبق راهنما باید از طریق وبسایت این برنامه به آدرس http://findphone.360safe.com اقدام نمایید. بد نیست بدانید که برای قطع صدای آلارم یا بازشدن قفل، حساب جیمیل شما به عنوان کلمه عبور درنظر گرفته میشود.

Security 360

در بخش App Manager از این اپلیکیشن اندرویدی، میتوانید عملیاتی از قبیل حذف یا نصب برنامه ها و یا انتقال آنها به کارت حافظه جانبی را انجام دهید. بخش Calls & SMS Filter مربوط به قرار دادن شماره تلفن های دلخواه در لیست سیاه میشود و در بخش Data Monitor این امکان وجود دارد که مقدار مصرف اینترنت توسط اپلیکیشن های مختلف را ببینید و برای آنها محدودیت تعیین نمایید. هر کدام از این سه قسمت در "360 Security"، دارای تنظیماتی نیز هستند که آشنایی با آنها و سایر قابلیت های برنامه را به شما واگذار میکنیم.

بعید به نظر میرسد که کاربران به امکاناتی بیشتر از موارد نام برده نیاز داشته باشند و باید گفت که "360 Security" از هر لحاظ کامل است. حال که با قابلیت های این اپلیکیشن آشنا شدید، به نظر شما آیا نصب آن بر روی تلفن همراه یا تبلت ضرورت دارد؟

اینها را هم بخوانید

نظرات کاربران

  1. avatar
    احسان
    واقعا خیلی نرم افزار عالیه ، من باهمه امکانات گفته شده کار می کنم و خیلی خوبه ‌. به خاطر توضیحات ارائه شده ممنونم.

    به این نظر پاسخ دهید