معرفی Call Blocker : پس زدن مزاحمین و حفظ حریم شخصی

معرفی Call Blocker : پس زدن مزاحمین و حفظ حریم شخصی

افرادی که یک کسب و کار را اداره میکنند و در جایگاه مدیر قرار دارند، در طول روز باید امور بسیاری را سر و سامان دهند و مشغله آنها است. علاوه بر این، تعداد مکالمات تلفنی افراد مذکور در مدت یک شبانه روز کم نیست و شاید برخی از این تماس ها در موقع مناسب هم نباشد. رد کردن تماس به صورت خودکار، بهترین راه حل برای رفع این مشکل بوده که خوشبختانه این قابلیت در تلفن های همراه هوشمند وجود دارد.

برنامه "Call Blocker" به شما این امکان را میدهد که لیست شماره های مزاحم را بهتر مدیریت نمایید. در ادامه با ما همراه شوید تا به معرفی این اپلیکیشن اندرویدی بپردازیم.

Call Blocker

صفحه اصلی اپلیکیشن فوق از سه برگه تشکیل شده که برای شروع باید به آخرین برگه آن با آیکن به شکل فیلتر برویم. در این بخش میتوانید شماره های موردنظر خود را در لیست سیاه قرار دهید تا در صورت برقراری تماس یا حتی ارسال پیامک، از مزاحمت آنها در امان بمانید! در "Call Blocker" انتخاب شماره ها با لمس دکمه + موجود در سربرگ و سپس استفاده از فهرست تاریخچه تماس ها، مخاطبین، پیام ها و یا وارد کردن به صورت دستی امکان پذیر میباشد. لازم به ذکر است که برای خارج کردن یا ویرایش هر شماره از لیست سیاه، باید انگشت خود را بر روی آن نگاه داشته تا گزینه های مربوطه نمایان شوند.

Call Blocker

در برگه فیلتر از این برنامه اندرویدی، فهرست دیگری به چشم میخورد که لیست سفید نامگذاری شده است باید دید که وجود آن چه فایده ای دارد. در "Call Blocker" این قابلیت پیش بینی شده که بتوانید فیلترهای مختلفی تعریف نموده و نحوه بلاک شدن آنها را با استفاده از منوی Blocking Mode تعیین کنید. گزینه های این منو شامل، قبول همه (Accept all)، بلاک شماره های لیست سیاه (Block from blacklist)، قبول شماره های لیست سفید (Accept only from whitelist) و قبول شماره فهرست مخاطبین دستگاه و لیست سفید (Accept only from whitelist and contacts) میگردد. همانطور که دیدید با ترکیب لیست های سیاه و سفید که ایجاد کرده اید و انتخاب یکی از گزینه های نام برده، میتوانید پیام یا تماس های دریافتی خود را مدیریت نمایید.

حال سوال اینجاست که چه بر سر پیام ها و تماس های بلاک شده توسط این اپلیکیشن اندرویدی می آید؟ برای یافتن پاسخ این سوال باید به صفحه اصلی "Call Blocker" باز گردید و دو برگه دیگر در این صفحه را ببینید. آیکن این برگه ها وظیفه آنها را به خوبی نشان میدهد که یکی برای نمایش لیست تماس های بلاک شده و دیگری فهرست پیام های دریافتی از شماره های مزاحم میباشد. با اشاره بر روی هر شماره، میتوانید عملیاتی همچون حذف، افزودن به لیست سیاه و تماس با آن را انجام دهید. برای پیام های بلاک شده گزینه های بیشتری از قبیل مشاهده متن پیام، ارسال مجدد و پاسخ دادن وجود دارد.

Call Blocker

در پایان بد نیست به قسمت تنظیمات این برنامه اندرویدی رفته و گزینه های موجود در آن را نام ببریم که عبارتند از :

How to block calls : تعیین نحوه بلاک شدن تماس ها با گزینه هایی همچون رد تماس، بی صدا کردن و رد تماس با ارسال متن

Block one-ring phone scam : رد تماس بعد از یکبار بوق خوردن

Show notification after blocking : نمایش اعلان پس از دریافت هر تماس یا پیام بلاک شده

Block the message : فعال نمودن قابلیت بلاک پیام های مزاحم

عملکرد برنامه فوق در عین حال که ساده و بدون قابلیت های خاص به نظر میرسد اما با این وجود میتواند برای مدیریت تماس ها و پیام های دریافتی و حفظ حریم شخصی از دست مزاحمین، بسیار مفید واقع شود. میلیونها بار دانلود "Call Blocker" در سراسر دنیا، گواه این موضوع است و پیشنهاد میکنیم شما هم به این جمع بزرگ بپیوندید.

اینها را هم بخوانید