منچ کلاسیک

معرفی، نقد و بررسی بازی منچ کلاسیکنسخه 1.0

3.83 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : تخته ای
  • قیمت : ۲۰۰۰ تومان
  • حجم : 39.2 مگابایت
  • اندروید مورد نیاز : 2.3 و بالاتر

همه افراد دوست دارند که سرگرمی های دوران کودکی خود را در سنین جوانی نیز تجربه کنند تا یادآور خاطرات آنها باشد. این موضوع سبب گردیده تا به ساخت بازی های نوستالژیک برای کنسول های پیشرفته به خصوص تلفن همراه، توجه ویژه ای مبذول شود. البته در دنیای کامپیوتر و صنعت تولید بازی میتوان بیشتر ایده پردازی کرد و همین امر باعث هیجان انگیزتر شدن یک تفریح ساده و قدیمی خواهد شد.

عنوانی که درادامه و در رابطه با موضوع مورد بحث معرفی میکنیم، "منچ کلاسیک" نام دارد. ما را در نقد و بررسی این بازی اندرویدی همراهی کنید.

منچ کلاسیک

گرافیک و رابط کاربری:

محیط بازی فوق با توجه به نامی که برای آن انتخاب شده، شامل یک صفحه منچ و مهره های آن میشود که ظاهر آنها کاملا شبیه به نمونه های قدیمی این سرگرمی محبوب است و به منظور القای حس و حال خاطرات گذشته به کاربران از یک پس زمینه به شکل فرش نیز استفاده شده که همه چیز را تکمیل میکند. نکته مثبت دیگری که باید به آن اشاره کنیم، امکان انتخاب حالت دوبعدی و سه بعدی برای انجام بازی میباشد. البته بهتر بود خلاقیت بیشتری در خصوص طراحی ظاهری صورت پذیرد تا شاهد جذابیت های بصری هم در این بازی اندرویدی باشیم. حتی افکت های صوتی و موزیک به کاررفته نیز نتوانسته اند از یکنواختی محیط "منچ کلاسیک" بکاهند.

ظاهر منوها در بازی فوق، تقریبا با موضوع آن تناسب دارد و به منظور جلب توجه کاربران، از تکنیک های خاصی در آن استفاده شده است اما در عین حال نقص بزرگی از این لحاظ در "منچ کلاسیک" به چشم میخورد. به دلیل نوع چینش اجزای صفحه، انتخاب گزینه ها و لمس آنها کمی دشوار خواهد بود و این موضوع ویژگی روان بودن رابط کاربری را تحت تاثیر منفی قرار میدهد. علاوه بر این مورد، انتظار میرفت دقت نظر و حسن سلیقه بیشتری در طراحی قالب گرافیکی منوها صرف گردد.

AppReview با توجه به موارد ذکر شده، امتیاز 3 از 5 را برای این بخش مناسب میداند.

منچ کلاسیکگیم پلی:

تاس ریختن، مهمترین بخش گیم پلی این بازی اندرویدی را تشکیل میدهد. این امر در "منچ کلاسیک" کاملا بر اساس شانس و اقبال پیاده سازی گردیده و هیچ ترفندی به منظور کاهش اثر این ویژگی اندیشیده نشده است. به هرحال نزدیک بودن بازی به حالت واقعی آن و دخالت عنصر مهارت در پرتاب تاس، هیجان را بیشتر میکند هرچند اجرای این تکنیک بطور کامل امکان پذیر نیست.

"منچ کلاسیک" دارای تنظیمات پیشرفته ای میباشد که به شما اجازه میدهد تا شماره تاس لازم برای ورود مهره به صفحه را تعیین نمایید و یا بازیکن شروع کننده را مشخص کنید. علاوه بر این دو گزینه، تنظیماتی نیز برای انتخاب نوع تاس، نحوه حرکت مهره ها، جهت دوربین و چرخش صفحه به طرف بازیکن فعال به چشم میخورد.

پس از اینکه تنظیمات مذکور را انجام دادید، نوبت به انتخاب بازیکن برای هر رنگ مهره میرسد که برای این کار سه گزینه انسان، هوش مصنوعی و هیچکدام وجود دارد. شما حتی میتوانید همه گزینه ها را بر روی هوش مصنوعی قرار دهید و شاهد رقابت جذابی بین آنها باشید و یا به تنهایی با هر 4 رنگ مهره بازی کنید.

آخرین نکته ای که لازم است درمورد "منچ کلاسیک" به آن اشاره کنیم، سیستم امتیازدهی آن میباشد که بر حسب نوع حرکت مهره ها و تعداد خانه های پیش رفته، زدن مهره های حریف و موارد دیگر عمل نموده و کمی هیجان به بازی میبخشد. توضیحات مربوط به نحوه امتیازدهی در پنجره راهنما آمده که منوی مربوط به آن با توقف بازی ظاهر میگردد. البته این امتیازات در جایی ثبت نمیشوند(مگر توسط خود کاربران) و بدین ترتیب کارایی خاصی ندارند!

AppReview با جمع بندی موارد نام برده، امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

منچ کلاسیک

قیمت:

در "منچ کلاسیک" قابلیت هایی پیاده سازی شده که نشان از تلاش و زحمات تولیدکنندگان آن دارد اما در عین حال نمیتوان از کمبودهای این بازی اندرویدی چشم پوشی کرد و به همین دلیل بهتر بود با قیمت کمتری عرضه گردد. ازنظر AppReview، امتیاز 4.5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


منچ کلاسیک