مهدی بگوند-اپلیکیشن تلویزیون رو آنلاین ببین

مهدی بگوند-اپلیکیشن تلویزیون رو آنلاین ببین

کاربران اپلیکیشن های موبایل، بدون تردید از برنامه هایی که یکی از نیازهای روزمره آنها را بطرف نماید، بیشتر استقبال میکنند. برخی از تولیدکنندگان اپلیکیشن نیز با توجه به این موضوع، محصولاتی را روانه بازار نموده اند که توسط تعداد زیادی از کاربران دریافت شده و امتیاز خوبی نیز کسب کرده است. با ما همراه شوید و به پای گفتگوی اختصاصی AppReview با تولیدکننده یکی از همین برنامه ها بنشینید.

اگر می خواهید در تولید برنامه های اندروید موفق باشید پس از یادگیری بخش تئوری کار، اولین پروژه خودتون را استارت بزنید و به صورت عملی یادگیری رو تکمیل کنید . چیزی را که در عمل یاد میگیرید، نمیتوانید در کتاب یاد بگیرید.
لطفا به صورت مختصر خودت رو معرفی کن. با سلام. مهدی بگوند ، دانشجوی ترم 6 نرم افزار دانشگاه علم و صنعت ایران هستم. اولین اپلیکیشنی که تولید کردی مربوط به چه سالی میشه و خودت چه نمره ای به اون میدی؟ اولین اپلیکیشنی که تولید کردم مربوط به ترم سه دانشگاه است. در دانشگاه درسی به نام "برنامه نویسی پیشرفته" داشتیم که پروژه پایانی این درس تبدیل به برنامه ای اندرویدی به نام "پرسپولسی ها" شد. که بعد از فروشی متوسط به دلیل شکایت باشگاه پرسپولیس از بازار حذف شد! البته این برنامه را با دوست و هم دانشگاهی خوبم  "مرتضی رجبی" درست کردیم. نام موفق ترین برنامه ای که تولید کردی چیه؟ اگه ممکنه اطلاعات حدودی در مورد زمانی که برای ساخت اون صرف کردی، تعداد کاربرانی که جذب کرده و میزان فروش اون در اختیارمون بزار. بهترین برنامه ای که از نظر خودم دلچسب بود برنامه "باران پیامک (بانک پیام)" بود ولی از نظر کاربران کافه بازار و درآمد حاصل برای من "تلویزیون آنلاین(+ شناور)" بهترین برنامه بوده است. من هم به نظرات کاربران احترام می گذارم و بهترین را تلویزیون انتخاب میکنم. تعداد کاربران در لحظه نوشتن این متن 596000 نفر می باشد. این برنامه توسط بنده به مدت زمان ده روز ساخته شده است. کار رو از چه سالی و با چند نفر  شروع کردی و در حال حاضر چند نفر هستین؟ کار رو از پایان سال 92 یعنی ترم 2 دانشگاه با هم رشته ای خودم "مرتضی رجبی" آغاز کردم. دو نفری شروع کردیم و الان هم تقریبا همون تعدادیم شاید هم یه نفر بیشتر ولی هنوز به صورت جدی گروه تشکیل ندادیم.
فقط ایده مهم نیست بلکه سلیقه کاربر هم مهم است.
آیا خودت از برنامه هایی که تولید کردی استفاده میکنی؟ از تلویزیون آنلاین(تلویزیون رو آنلاین ببین) خیلی استفاده میکنم. کدام یک از اپلیکیشن هایی که تولید کردی را بیشتر از همه دوست داری؟ باران پیامک(بانک پیام) آیا تا به حال پروژه ای داشتی که با شکست مواجه شده باشه؟ اگه داشتی دلیل این شکست چی بوده؟ بله. یک پروژه ای با ایده ای نو بود  که با استقبال صفر درصدی کاربران روبه رو شد. دلیل هم این بود که فقط ایده مهم نیست بلکه سلیقه کاربر هم مهم است. از چه نرم افزار و یا اپلیکیشن هایی برای تولید محصول و مدیریت وظایف و پروژه استفاده میکنی؟ فعلا از نرم افزار اکلیپس به دلیل سادگی زیادش استفاده میکنم . آیا تحصیلات در کارت موثر بوده؟ بله. سرعت پیشرفتم رو بالاتر برده است. در ابتدا و قبل از کسب درآمد، چطور حمایت مالی میشدی؟ به هیج صورت! گرافیک و رابط کاربری چقدر در موفقیت یک برنامه یا بازی میتونه موثر باشه؟ خیلی، چون کاربر مستقیم با گرافیک و رابط کاربری در ارتباط هست. نقش تبلیغات یا بطور کل مارکتینگ رو در فروش یک اپلیکیشن یا بازی چطور میبینی؟ آیا خودت برای فروش محصولاتت از روش های مارکتینگ استفاده کردی؟ خیلی، تبلیغات رابطه ی مستقیمی با فروش دارد . متاسفانه اندک محصولاتی هستند که بدون تبلیغات به هدف مطلوب خود رسیده اند. برای این که یک محصول به نتیجه مطلوب برسد نیاز به دیده شدن دارد تا بتواند توانایی خودش را به صورت گسترده تری به نمایش بگذارد. تبلیغات را به وسیله ی سرویس خاصی پیاده سازی کرده ام  و برای نرم افزار های خودم استفاده میکنم. چه پیشنهادهایی برای افراد تازه کاری که دوست دارن به عنوان یک توسعه دهنده یا برنامه نویس مطرح بشن،داری؟ اگر می خواهید در تولید برنامه های اندروید موفق باشید پس از یادگیری بخش تئوری کار، اولین پروژه خودتون را استارت بزنید و به صورت عملی یادگیری رو تکمیل کنید . چیزی را که در عمل یاد میگیرید، نمیتوانید در کتاب یاد بگیرید. آینده صنعت اپلیکیشن و بازی های موبایل در ایران رو چطور میبینی؟ خوشبختانه عالی، الان برنامه هایی در بازار وجود دارند که روزانه 2 میلیون تومان درآمد دارند ! و این یعنی، این صنعت همانند خارج از کشور  در حال رشد و توسعه میباشد. در آخر هر حرفی که داری بگو. از تمام اشخاصی که برنامه های من رو نصب کرده اند تشکر میکنم.

اینها را هم بخوانید

نظرات کاربران

 1. avatar
  صفا
  سلام. این برنامه رو چجوری دانلود کنم. هیچ جا برای دانلود نیست. حتی داخل کافه بازار هم بوده ولی الان نیست

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  محسن
  سلام خسته نباشید اگر امکان دارد از ایشون بپرسید کدام اپلکیشن در بازار ماهی 2ملیون درامد دارد خیلی ممنون

  به این نظر پاسخ دهید
  1. avatar
   مهدی
   سلام ممنون روزانه نه ماهانه! برنامه اول درون پرداخت بازار تقریبا چنین درامدی دارد.

   به این نظر پاسخ دهید