مهم ترین اخبار از دومین روز I/O 2016

مهم ترین اخبار از دومین روز I/O 2016

دو روز از رویداد بزرگ I/O سپری شد و گوگل در طول این دو روز به معرفی محصولات خود پرداخته و از برنامه های خود برای آینده سخن گفت. در مطلب قبلی مهم ترین اخبار از نخستین روز از این رویداد را ارائه دادیم، با ما همراه باشید تا شما را از مهم ترین اخبار روز دوم نیز مطلع گردانیم.

روز دوم از جهاتی با روز اول متفاوت بود، گوگل تلاش کرد تا توسعه دهندگان را با جزییاتی از معرفی های خود آشنا کند، اما با این وجود اطلاعات ارزشمند و جالبی نیز در روز دوم منتشر شد. مهم ترین اخبار به جزییاتی از Daydream VR مربوط بود و گوگل به طور رسمی و نهایی اعلام کرد که پلی استور به Chrome OS راه می گشاید.

Daydream VR

blog_18583_1

شرکت کنندگان در رویداد در روز اول با کلیاتی از Daydream VR آشنایی پیدا کردند، اما دیروز تلاش گوگل در زمینه واقعیت مجازی در اندروید N با جزئیات هرچه بیشتری به آنها معرفی گردید. نکسوز 6 پی نخستین گوشی خواهد بود که از اپلیکیشن های سازگار با Daydream میزبانی خواهد کرد، علاوه بر این گوگل اقدام به رونمایی از سیستمی نموده که امکان استفاده از یک گوشی دیگر به عنوان کنترلگر برای Daydream را مهیا می سازد.

گوگل تمایل خود برای ساخت هدست و طراحی های کنترلگرها را به تایید رساند، در حالی که تمرکز بر روی سازندگان شخص ثالث جهت ساخت محصولات اختصاصی می باشد. گوگل به شرح لانچر جدید واقعیت مجازی در اندروید N نیز پرداخت و از محتوای جدید خود از یوتیوب، گوگل پلی موویز و غیره نیز سخن به میان آورد. گوگل برای تولید محتوا به مشارکت با فیلم سازان و توسعه دهندگان و همچنین سازندگان گیم انجین ها خواهد پرداخت.

Chrome OS

blog_18583_2

پس از شایعات متعدد، بالاخره گوگل خبر ورود گوگل پلی به Chrome OS را به تایید رسانید. تا اواخر سال جاری کروم بوک ها، کروم باکس ها و کروم بیس ها قادر خواهند بود تا از گوگل پلی استور استفاده کرده و میلیون ها اپلیکیشن اندروید را دانلود نمایند. این اپلیکیشن ها مشابه سایر اپلیکیشن های کروم بر روی این دستگاه ها به اجرا در می آیند.

بر خلاف ARC Welder، این پیاده سازی جدید دنیایی از امکانات را به روی مشتریان می گشاید و آنها می توانند از اپلیکیشن های بسیار خوبی بر روی کروم بوک های خود استفاده کنند.

Google Play Awards

blog_18583_3

رویداد I/O به توسعه دهندگان مربوط است و از این رو اعطای جوایز و تجلیل از توسعه دهندگانی که اپلیکیشن های بسیار خوبی ساخته اند که توانسته توجه گوگل را جلب کند، یکی از بخش های رویداد می باشد. گوگل در روز دوم رویداد این اپلیکیشن ها را مورد توجه قرار داد، ممکن است برخی از عناوین برای شما آشنا باشند، در حالی که چیزی درباره برخی دیگر از آنها نشنیده باشید و پس از آشنایی تمایل به چک کردن این محصولات پیدا کنید. در این لینک فهرستی از برندگان را مشاهده می کنید.

blog_18583_4

http://www.androidcentral.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید