ویژگی های مثبت اندروید

مهم ترین مزایای توسعه اپلیکیشن برای اندروید کدامند؟

چنانچه میخواهید توسعه اپلیکیشن برای پلتفرم اندروید را آغاز کنید یا در حال ساخت اپلیکیشن هستید، در این مطلب به شرح برخی از مزایای توسعه اپلیکیشن برای اندروید خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید:

 

1. سهم بالای اندروید در بازار

اندروید در اکثر گوشی های مورد استفاده کاربران حضور فعال دارد. 84 درصد از سهم بازار سیستم عامل های موبایل متعلق به اندروید است.

با این اوصاف میتوان بیان داشت که بزرگ ترین مزیت توسعه اپلیکیشن برای اندروید این است که برای حدود دو میلیارد کاربر فعال ماهانه اپلیکیشن خواهید ساخت.

 

2. ارزان تر است

توسعه اپلیکیشن برای اندروید در مقایسه با سایر پلتفرم ها ارزان تر تمام میشود. کمپانی SDK را به طور رایگان در اختیار توسعه دهندگان قرار میدهد و هزینه ها تنها به تست و توسعه اپلیکیشن مربوط میشوند و نیازی به سرمایه گذاری زیاد ندارید.

از طرفی سرمایه گذاری کمتر به معنای نرخ بازگشت سرمایه بالاتر است و پروژه شما سودآورتر خواهد بود.

 

3. اپلیکیشن هایی برای همه افراد

همه میدانیم که اپل اکثر اپلیکیشن ها را با تمرکز بر مشتریان پردرآمد میسازد. بدین ترتیب محصولات آنها محدودتر میشوند و فرصت در اختیار اندروید قرار میگیرد که نیازهای افراد کم درآمد را نیز برطرف کند.

توسعه دهندگان اندروید این فرصت را دارند که اپلیکیشن هایی مطابق هر نوع گوشی موبایل (استاندارد یا کیفیت بالا) بسازند.

توسعه اپلیکیشن برای اندروید

 

4. یکپارچه سازی با شبکه های اجتماعی

یکپارچه سازی اپلیکیشن های اندروید با شبکه های اجتماعی بسیار ساده میباشد. یکی از مشهودترین مزایای اندروید این است که بخشی از پرکاربردترین پلتفرم ایمیل، یعنی جیمیل میباشد.

بسیاری از اپلیکیشن های اندروید به شما گزینه ورود مستقیم با استفاده از فیسبوک، گوگل یا حساب کاربری توییتر را میدهند.

 

5. انطباق ساده برای توسعه دهندگان

معمولا توسعه دهندگان نرم افزار، توسعه با جاوا را یاد میگیرند و استفاده از این زبان برنامه نویسی برای توسعه موبایل برای آنها راحت تر است. اندروید با استفاده از جاوا ساخته شده، از این رو انطباق آن ساده تر انجام میشود.

علاوه بر این، اندروید از سایر زبان ها و ابزارهای برنامه نویسی نیز پشتیبانی میکند و گزینه های بیشتری برای ساخت پروژه در اختیار توسعه دهندگان اپلیکیشن قرار میگیرد.

 

6. شخصی سازی سریع

منبع باز بودن پروژه اندروید مزایای زیادی برای بخش موبایل گوگل به همراه دارد و توسعه دهندگان به راحتی و سرعت میتوانند به شخصی سازی اپلیکیشن ها با توجه به قابلیت ها و آپدیت های مختلف بپردازند.

به لطف امکانات ارائه شده توسط ابزارهای اندروید، توسعه دهندگان شیوه سریعی برای تعمیر، بهبود و آپدیت اپلیکیشن های خود دارند. علاوه بر این میتوانند بر اساس پیشنهاد و نیازمندی های کاربر و نظرات آنها در گوگل پلی استور تغییراتی را در اپلیکیشن های خود اعمال کنند.

 

http://androiddeveloper.galileo.edu برگرفته از

اینها را هم بخوانید