موبازی

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن موبازینسخه 5.6.0.0

امتیاز کاربران
5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : سرگرمی
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 5.9 مگابایت

اوقات فراغت حتی در زندگی پر مشغله ترین افراد نیز وجود دارد و باید آن را به بهترین نحو ممکن گذراند. در اطراف ما سرگرمی های متنوعی یافت میشوند که میتوانیم آنها را در مواقع بیکاری انجام داده و لذت ببریم و بازی های موبایل از جمله بهترین گزینه ها هستند. البته بسیاری از این بازی ها پس از مدتی تکراری و خسته کننده خواهند شد و باید موارد جدیدتر را امتحان کرد. حال اگر منبعی وجود داشته باشد که بتوان بازی های مختلفی را از آن دریافت نمود، دیگر جای خالی در اوقات فراغت باقی نمی ماند!

در ادامه قصد داریم چنین منبعی را در قالب یک اپلیکیشن به شما معرفی کنیم که "موبازی" نام دارد. با ما در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه باشید.

موبازی

رابط کاربری :

در قالب گرافیکی برنامه فوق علاوه بر اینکه اصل یکپارچگی رعایت شده است، جذابیت های بصری لازم نیز به چشم میخورد. رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست و زیبا، فونت مناسب، چیدمان مرتب اجزای صفحه و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی از جمله نقاط قوت این اپلیکیشن اندرویدی هستند. درکل باید گفت که ظاهر "موبازی" کاربرپسند بوده و تناسب خوبی با موضوع آن دارد. با وجود نکات مثبتی که برای ظاهر این برنامه ذکر گردید، میتوان از نواقص جزئی آن چشم پوشی کرد.

اپلیکیشن فوق از صفحات و بخش های متعددی تشکیل شده که کاربران نیاز دارند بین آنها جابجا شوند. پیاده سازی رابط کاربری "موبازی" به گونه ای بوده که این جابجایی ها با سرعت بالا و حداقل پیچیدگی انجام میپذیرند و همچنین استفاده از امکانات موجود راحت است. هرچند تولیدکنندگان سعی کرده اند تا استانداردهای لازم را در این زمینه رعایت نموده و از تکنیک های اصولی استفاده کنند اما بهتر بود که سازماندهی برخی امکانات یا مکان قرارگیری آنها در صفحه به نحو هوشمندانه تری صورت بگیرد. در هر حال نقص بزرگی برای رابط کاربری برنامه فوق قابل ذکر نیست و میتوان امتیاز خوبی را برای آن درنظر گرفت.

امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.

موبازی

کاربرد :

"موبازی" در واقع مجموعه ای از بازی های موبایلی کوچک است که همانند یک شبکه اجتماعی پیاده سازی گردیده و کاربران میتوانند در آن با یکدگیر به تعامل بپردازند. این تعامل به صورت رقابت بر سر امتیازآوری و کسب جوایز تعیین شده برای برندگان و همچنین ارسال نظر در مورد بازی ها یا پیام خصوصی به یکدیگر بوده و به همین دلیل در ابتدا باید در این برنامه اندرویدی ثبت نام نمایید. لازم به ذکر است که ثبت نام از طریق شماره تلفن همراه و ارسال کد فعالسازی بر روی آن انجام میپذیرد.

حال که مراحل ایجاد حساب کاربری را در "موبازی" پشت سر گذاشتید، وقت آن رسیده که کمی تفریح کنید. در صفحه اصلی اپلیکیشن فوق، لیست سرگرمی هایی به چشم میخورد که میتوانید آنها را انجام دهید اما باید توجه داشته باشید که مهلت شرکت در بعضی از بازی ها برای کسب جایزه به پایان رسیده است هرچند امکان انجام دادن آنها وجود دارد. نکته دیگر اینکه باید هر یک از بازی ها را بطور جداگانه دریافت و نصب نمایید که هر بار امتیاز بدست آمده، در برنامه اصلی و حساب کاربری شما ذخیره میگردد و میتوانید آنها را در بخش موبوکاپ های من ببینید.

همانطور که گفتیم، "موبازی" یک شبکه اجتماعی مخصوص بازی میباشد و حال باید دید که بدین منظور چه امکاناتی در آن گنجانده شده است. با لمس عنوان هر سرگرمی وارد صفحه مربوط به آن خواهید شد و میتوانید در اولین برگه آن به نام بالاترین رکور، سه نفر اول با بیشترین امتیاز و رتبه های بعدی را مشاهده کنید که بر حسب امتیازآورترین در امروز و یا کل زمان انجام بازی قابل فیلتر میباشد. امتیاز و رتبه شما نیز درابتدای صفحه به نمایش درمی آید که برای مشاهده رتبه های نزدیک به خود باید بر روی دکمه رقیب های شما اشاره نمایید. این رکورد مربوط به یک بازی بوده و کاربران برنامه فوق بر اساس مجموع امتیاز بدست آمده در همه بازی ها نیز رتبه بندی میشوند که برای مشاهده آن میتوانید به برگه دوم از صفحه مذکور بروید. برگه آخر نیز به معرفی جوایز، زمان شروع و خاتمه و زمان قرعه کشی هر موبوکاپ مربوط میشود.

در برگه بالاترین رکوردها، یک ابزارفیلترسازی دیگر برای نمایش امتیازات به چشم میخورد که بر حسب دو گزینه کاربران و دوستان عمل میکند. بد نیست بدانید همانند دیگر شبکه های اجتماعی که از آنها استفاده کرده اید، در "موبازی" نیز امکان ارسال درخواست دوستی برای دیگران وجود دارد. با این قابلیت میتوانید فعالیت دوستان خود را در بخش تایم لاین دنبال نموده و یا برای هم پیام خصوصی ارسال کنید. لازم به ذکر است که هر کاربر در اپلیکیشن فوق دارای یک صفحه پروفایل میباشد که در آن اطلاعاتی از قبیل بازی های انجام شده، دیوار نوشته ها و دستاوردهای کسب شده توسط او نشان داده میشود. شما میتوانید در هر جایی از برنامه بر روی تصویر پروفایل کاربران اشاره نموده و به او درخواست دوستی بدهید و یا دوستان خود را برای پیوستن به "موبازی" دعوت کنید.

بدون تردید برای انجام یک بازی نیاز به راهنمایی و اطلاعاتی راجب آن دارید که بدین منظور کافی است از طریق منوی کناری به بخش بازی ها بروید و بر روی سرگرمی مورد نظر خود اشاره نمایید. با لمس تصویر شاخص بازی در صفحه رتبه ها، میتوانید نحوه انجام آن را مشاهده کنید و نظر دیگران را درباره آن ببینید یا دیدگاه خودتان را بنویسید. امکان افزودن بازی ها به علاقه مندی و اشتراک گذاری لینک دریافت آنها با دوستان، از دیگر امکانات قابل ذکر در "موبازی" هستند.

هنوز هم قابلیت های دیگری در برنامه فوق وجود دارند که نام بردن همه آنها در حوصله این مطلب نمیگنجد و آشنایی با آنها را به شما واگذار میکنیم. مورد دیگری که راجب آن صحبت نشد، گیم پلی بازی های موجود در "موبازی" میباشد که به دلیل تعداد زیاد آنها، نمیتوان در این رابطه چندان اظهارنظر کرد چون به هر حال، هرکدام به نحو متفاوتی انجام میشوند. تنها نکته مشترک میان این بازی ها، مختصر بودن آنهاست بطوریکه بیشتر جنبه یک سرگرمی کوچک و رقابتی دارند. در پایان باید گفت که کمبود خاصی برای این اپلیکیشن قابل ذکر نیست به غیر از اینکه بهتر بود با ایده پردازی بیشتر، تعامل میان کاربران و در نتیجه هیجان رقابت بین آنها افزایش یابد و یا اینکه راهنمای انجام بازی ها کاملتر باشد. امیدواریم "موبازی" در آینده بیشتر توسعه یافته و تعداد مخاطبان آن افزایش پیدا کند.

با توجه به نکاتی که ذکر شد، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

موبازی

قیمت :

این اپلیکیشن اندرویدی رایگان است و بدون هیچ محدودیتی میتوانید از بازی های درون آن لذت ببرید. البته طبق توضیحاتی که در راهنمای برنامه آمده، برای شرکت در بعضی موبوکاپ ها و کسب جایزه باید هزینه ورود به آن بپردازید. با این وجود باید منتظر استقبال قابل توجه مخاطبان از "موبازی" باشیم چون رسیدن به جایزه با صرف هزینه اندک نیز معقولانه به نظر میرسد! از نظر AppReview امتیاز 5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

 

موبازی

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن موبازی

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    سینا 1
    رابط گرافیکی خیلی ضعیف...

    به این نظر پاسخ دهید
موبازی