موتور جستجوی گوگل با دریافت علایم به شما اطلاعاتی از آن بیماری می دهد

موتور جستجوی گوگل با دریافت علایم به شما اطلاعاتی از آن بیماری می دهد

گوگل همواره برای ارائه قابلیت های جدید و کاربردی شهره خاص و عام بوده، کمپانی گوگل که با موتور جستجوی قدرتمند خود محبوبیت خاصی را کسب کرده در حال ارتقای نحوه جستجو درباره علایم بیماری ها می باشد و به نظر می رسد که این بخش کاربردی تر از گذشته خواهد گردید. گوگل فهرستی از وضعیت های پزشکی در صورت جستجو درباره علایم بیماری ها را به شما نمایش می دهد. برای نمونه اگر عبارت "سردرد در یک قسمت سر" را در بخش جستجو وارد کنید حالت های مشابهی مانند سردرد، میگرن، سرماخوردگی معمولی و سینوزیت برای شما به نمایش در می آیند. اما چنانچه عبارت مورد جستجو چندان خاص نباشد، مثلا "سردرد" گوگل اطلاعاتی درباره آن مشکل به شما نمایش داده و در کنار آن گزینه های خوددرمانی که شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز می سازند، به نمایش در می آورد.

blog_19405_1

به بیان گوگل تمامی این جزئیات تنها با هدف اطلاع رسانی به کاربران ساخته شده و برای درمان قطعی و مطمئن، بیمار باید حتما به پزشک مراجعه کند، به بیان دیگر سعی نکنید تنها با اتکا به نتایج جستجوی گوگل به تشخیص سرماخوردگی خود بپردازید. گوگل به مشاوره با تیمی از پزشکان جهت بازبینی این اطلاعات پرداخته و متخصصین دانشکده پزشکی هاروارد و Mayo Clinic نیز با ارزیابی این شرایط به بهبود لیست ها یاری رسانده اند. این کار در کنار داده های جمع آوری شده از جستجوی پزشکی در گراف های دانش گوگل می باشد.

کمپانی علاوه بر این، تمایل به کسب آگاهی از میزان کارآمدی این اطلاعات دارد و در آینده از کاربران تقاضای درج بازخورد نیز می کند. بخش جستجوی موبایل علایم بیماری ها تا چند روز آینده به دست کاربران آمریکایی می رسد، اما در حال حاضر تنها به زبان انگلیسی در دسترس خواهد بود. به بیان گوگل آنها قصد دارند تا این ابزار کاربردی را به دست سایر کشورها و زبان های مختلف برسانند.

 

https://www.engadget.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید