مکالمات محرمانه فیسبوک مسنجر رمزگذاری می شوند

مکالمات محرمانه فیسبوک مسنجر رمزگذاری می شوند

فیسبوک مسنجر آخرین پلتفرم شبکه اجتماعی است که قابلیت رمزگذاری اند-تو-اند را به اپلیکیشن پیام رسان خود افزوده است، این اقدام تمامی مکالمات را خصوصی و محرمانه می کند. پیش از این سایر پلتفرم های پیام رسان مانند واتس اپ و لاین قابلیت رمزگذاری اند-تو-اند را در اپلیکیشن های خود جای دادند، بدین ترتیب کاربران احساس امنیت بیشتری در هنگام استفاده از این اپلیکیشن ها می کنند. فیسبوک مسنجر در حال حاضر دارای 900 میلیون کاربر در اقصی نقاط جهان است و در آینده ای نزدیک قابلیت جدیدی به نام “Secret Conversations” را که در داخل اپلیکیشن در دسترس است، معرفی خواهد کرد.

فیسبوک مسنجر این قابلیت را برای گروهی از کاربران خود منتشر می سازد و تنها کار لازم برای استفاده از این قابلیت شروع یک چت مخفی با هریک از دوستان فیسبوک است، بدین ترتیب چت شما با فرد موردنظر به صورت اند-تو-اند رمزگذاری می شود. امنیت این نوع چت بسیار بالاست، به طوری که تنها شما و مخاطبتان در چت قادر به دسترسی به چت و خوندن آن هستید و مجرمان سایبری، سازمان های مجری قانون، دولت و حتی خود فیسبوک نیز قادر به خواندن چت های شما نیست. شرایط جدید بدین معناست که امکاناتی از فیسبوک مسنجر مانند چت بات ها و قابلیت پرداخت، پس از این کار نخواهند کرد. فیسبوک برای چت های محرمانه یک گزینه تایمر را نیز در اختیار قرار داده و اگر این قابلیت را فعال کنید پیام های شما یک تاریخ انقضا خواهند داشت و پس از یک زمان مشخص به طور خودکار از گوشی شرکت کنندگان در آن مکالمه پاک می شوند.

blog_19679_1

مکالمات محرمانه تنها بر روی یک گوشی از هر کاربر قابل مشاهده بوده و برای امنیت بیشتر از طریق کلود در دسترس نمی باشند. ممکن است مکالمات محرمانه بر روی کاربرد بسیاری از امکانات محبوب در اپلیکیشن مسنجر تاثیر بگذارند، اما فعال سازی و استفاده از آن برای کاربران کاملا اختیاری است. قابلیت مکالمات محرمانه مسنجر مبنی بر Signal Protocol که توسط Open Whisper Systems توسعه یافته، کار می کند. واتس اپ نیز که متعلق به فیسبوک است از Signal Protocol برای قابلیت رمزگذاری اند-تو-اند خود استفاده می کند، با این امکان دسترسی به مکالمات توسط سازمان های مجری قانون و حتی با کمک فیسبوک، دشوارتر می گردد. این قابلیت جدید فیسبوک مسنجر تا سپتامبر سال جاری به صورت جهانی به دست عموم کاربران خواهد رسید و تنها بر روی اندروید و آی او اس در دسترس خواهد بود و Messenger.com یا نسخه دسکتاپ اپلیکیشن مسنجر آن را دریافت نخواهند کرد.

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید