نسخه 5.0 از گوگل کیبورد با امکانات جدید وارد میدان شد

نسخه 5.0 از گوگل کیبورد با امکانات جدید وارد میدان شد

گوگل کیبورد در هفته گذشته میزبان آپدیت های متعددی شد و امکانات جدیدی را به میدان آورد، بهترین و چشمگیرترین امکان که در این بین به چشم می خورد حالت تایپ با یک دست است و با فعال سازی این قابلیت راحت تر از گذشته می توانید تایپ کنید. آپدیت های دیگر نیز بسیار جالبند اما از آنجایی که چندان مشهود نیستند لازم است تا کاوش بیشتری برای کشف آنها صورت پذیرد. حالت تایپ با یک دست با فشار طولانی مدت کلید ویرگول فعال می شود و می توانید جهت راست یا چپ را نیز مطابق با نیاز خود انتخاب نمایید، این قابلیت در حقیقت اندازه کیبورد نمایش داده شده را کم می کند و دسترسی به تمامی کلیدها را برای کاربر تسهیل می گرداند.

چنانچه به کاوش در بخش تنظیمات پبردازید، گزینه ای برای تغییر طول کیبورد را مشاهده خواهید کرد، چندین گزینه در اختیار شما قرار گرفته که مطابق با آنها و ترجیحات خود می توانید اندازه ای را که برای کار با کیبورد برای شما مناسب تر به نظر می رسد برگزینید. امکان دیگری نیز در دسترس قرار دارد که توسط آن می توانید با فشار طولانی مدت بر روی هریک از کلیدها سمبل ها را مشاهده کنید، این گزینه برای افراد علاقه مند به نشانه گذاری بسیار جذاب خواهد بود، در لی اوت سمبل ها دکمه های جدیدی تعبیه شده که صفحه اعداد یا ایموجی ها را به نمایش می گذارد.

blog_18288_1

تغییرات دیگری نیز میهمان بخش پیش بینی کلمات و تایپ بر اساس جسچرها می باشد، هم اکنون می توانید با فشار طولانی بر یک کلمه که در قسمت پیش بینی ظاهر شده، آن را از دیکشنری حذف کنید. در حالت تایپ جسچری، پیش بینی کلمه ای که سعی در تایپ آن دارید دیگر مزاحمت ایجاد نمی کند، اما می توانید آن را در نوار پیش بینی ها پیدا کرده و مورد استفاده قرار دهید. علاوه بر این می توانید با کشیدن کلمات از سمت چپ کلید delete و حرکت اشاره گر با کشیدن به راست و چپ در نوار فاصله کلمات را حذف کنید. در کل این آپدیت جدید بسیار جذاب و غنی می باشد و برای آن دسته از کاربرانی که طرفدار کیبورد گوگل هستند بسیار کاربردی خواهند بود.

 

http://www.phonearena.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید