نمایی از اپلیکیشن واقعیت مجازی یوتیوب

نمایی از اپلیکیشن واقعیت مجازی یوتیوب

حدود یک سال است که ویدیوهای 360 درجه در یوتیوب در دسترس قرار گرفته اند، اما این تکنولوژی هنوز در ابتدای راه خود قرار دارد. چند روز پیش در رویداد I/O، گوگل از یک پلتفرم واقعیت مجازی جدید به نام DayDream پرده برداشت و همزمان با این معرفی یوتیوب نیز نمایی از اپلیکیشن واقعیت مجازی خود را در اختیار قرار داد. اپلیکیشن VR YouTube دارای امکانات مشابهی است که در هر اپلیکیشن استاندارد دیگری که برای اسمارت فون ها ساخته شده، دیده می شود، برای نمونه می توان به جستجوی صوتی، کشف، پلی لیست ها و غیره اشاره کرد.

چنانچه عدم وجود محتوای 360 درجه متعدد در یوتیوب شما را نگران کرده، یوتیوب ادعا کرده که تمامی ویدیوهای کلاسیک 16*9 و فیلم های 360 درجه درون این اپلیکیشن در دسترس خواهند بود.

blog_18642_1

علاوه بر این، یوتیوب بیان داشته که در حال همکاری با تولیدکنندگان محتوا مانند NBA ،BuzzFeed و Tastemade است تا از این طریق فرمت های جدیدی را که طیف گسترده ای از تجارب مجازی را ارائه می دهند، آزمایش کند. یوتیوب در حال کار با شرکایی است که دوربین های آماده به پرش را برای سازندگان تامین می نمایند. تمامی این تلاش ها در راستای در دسترس قرار دادن تولید محتوای واقعیت مجازی صورت می پذیرد.

جزئیات دقیقی از زمان انتشار رسمی اپلیکیشن در دست نمی باشد، اما به بیان یوتیوب این اپلیکیشن در اواخر سال جاری در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

 

http://www.androidauthority.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید