نگهبان

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن نگهباننسخه 1.0

2.67 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : کاربردی
  • قیمت : ۲۵۰۰ تومان
  • حجم : 388.7 کیلوبایت
سازنده : ایران موبایل

 

یکی از وسایلی که خیلی از آن محافظت میکنیم، گوشی تلفن همراهمان است به خصوص اگر اطلاعات شخصی مهمی در آن داشته باشیم. متاسفانه به دلیل گسترش استفاده از موبایل های هوشمند که قیمت های نسبتا زیادی هم دارند، دزدی تلفن همراه زیاد شده است. از بحث ارزش مادی که بگذریم هیچکس دوست ندارد اطلاعات محرمانه و یا عکسهای خانوادگی که درون موبایل دارد به دست دیگران بیفتد.

برنامه ای که در ادامه بررسی میکنیم میتواند کمی از این دغدغه خاطر بکاهد. نام این برنامه "نگهبان" میباشد.

نگهبان

رابط کاربری:

این برنامه اندرویدی به دلیل کاربردی که دارد، شامل بخش های محدودی میشود و به همین خاطر به رابط کاربری پیچیده ای احتیاج پیدا نمیکند. از لحاظ گرافیکی که بنگریم یکپارچه شدن رنگ پس زمینه با رنگ های زرد دیگر عناصر مثل لوگو و آیتم های منو به شیک شدن "نگهبان" کمک زیادی کرده است. منتهی این نما در بخش تنظیمات کاملا تغییر کرده و به صورت معمولی با پس زمینه سفید و متن سیاه در می آید. تغییر رنگ بندی برای اینکه یک رابط کاربری از حالت یکنواختی درآید خوب است اما نباید طیف رنگ ها دچار دگرگونی زیادی شود. البته در بخش تنظیمات نظم چینش منوها به خوبی رعایت شده و فونت استفاده شده نیز مناسب میباشد هرچند اصل راست به چپ بودن متن به چشم نمیخورد. با توجه به موارد گفته شده، AppReview امتیاز 3 از 5 را به رابط کاربری "نگهبان" اختصاص میدهد.

نگهبان

کاربرد:

اظهارنظر درباره کاربرد این اپلیکیشن اندرویدی کمی پیچیده است! ابتدا اجازه دهید کمی درباره نحوه عملکرد این برنامه توضیح دهیم. شما میتوانید در بخش تنظیمات برای هر عملیات کدی در نظر بگیرید و سپس برنامه را فعال کنید. اکنون اگر از یک گوشی دیگر کد مربوطه را به تلفن همراه خود پیامک کنید، برای مثال تمام فایل های موجود بر روی آن حذف خواهند شد. این وظایفی که "نگهبان" بر عهده دارد توسط تیم بررسی AppReview تست شد که نتیجه مطلوبی در پی داشت و بدون نقص عمل کرد. کنترل از راه دور گوشی آن هم با ارسال پیامک ایده جالبی به نظر می آید اما نمیتوان در همه حالت ها و بر روی همه مدل های گوشی به کارکرد درست این برنامه امیدوار بود. برای مثال اگر تلفن همراه شما دزیده شود، بدون تردید سارق در اولین فرصت اقدام به خاموش کردن گوشی میکند و درنتیجه دیگر امیدی به کارکرد برنامه نخواهد بود. همچنین با تعویض سیم کارت نیز مسلما نمیتوان انتظار کارکرد صحیح برنامه را داشت. این موارد بزرگترین ضعف "نگهبان" و دیگر برنامه های مشابه هستند. این را هم بد نیست بدانید یکی از امکانات این برنامه قابلیت رمزگذاری برای ورود به آن میباشد که مانع از توقف برنامه توسط شخص دیگر میشود.  امتیازی که AppReview  برای این بخش در نظر میگیرد 2.5 از 5 است.

قیمت:

هزینه کردن برای برنامه ای که شانس کمی برای نگهبانی از تلفن همراه شما دارد معقول نیست به خصوص اگر قیمت هم زیاد باشد. سازندگان "نگهبان" بهای منصفانه ای برای آن در نظر نگرفته اند بنابراین AppReview  تنها 2.5 امتیاز از 5 را به آن میدهد.

پاورقی: به شما کاربران محترم اکیدا توصیه میکنیم قبل از به کاربردن این برنامه اندرویدی حتما راهنمای آن را مطالعه بفرمایید.

 

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نگهبان