نگهبان فایل

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن نگهبان فایلنسخه 1.0.4

امتیاز کاربران
4.5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : کاربردی
  • قیمت : 1000 تومان
  • حجم : 11.5 مگابایت

دستگاه تلفن همراه یا تبلت ما نیز مانند یک صندوقچه یا کمد و غیره، به قفل مطمئنی نیاز دارد تا اطلاعات مهم و شخصی درون آنها از خطر سرقت شدن محفوظ بماند. تاکنون اپلیکیشن های متنوعی به منظور ایجاد امنیت برای قسمت ها و برنامه های مختلف دستگاه های اندرویدی ارائه شده اند و هرچند وجود آنها بهتر از نبودشان است اما در هر حال، به روش هایی نفوذپذیر هستند. پس فکر میکنید راه حل چیست؟

در ادامه این راه حل را در قالب یک برنامه به نام "نگهبان فایل" به شما معرفی میکنیم. در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراه ما باشید.

نگهبان فایل

رابط کاربری :

اولین نکته قابل ذکر در مورد اپلیکیشن فوق، طراحی قالب گرافیکی آن بر پایه اصول متریال دیزاین است و به همین دلیل، ویژگی یکپارچگی بطور ذاتی در محیط "نگهبان فایل" به چشم میخورد. علاوه بر این میتوانیم به نقاط قوت دیگری همچون رنگبندی زنده و هماهنگ، فونت مناسب، آیکن های یکدست و گویا، انیمیشن های ملایم و چیدمان مرتب اجزای صفحه در این برنامه اندرویدی اشاره کنیم. هرچند در چهره این اپلیکیشن نقص خاصی وجود ندارد اما انتظار میرفت که برای جذابتر شدن آن بیشتر تلاش شود.

دسترسی سریع به همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات، ویژگی های مثبت دیگری در برنامه فوق هستند که به دلیل رعایت استانداردهای لازم و به کارگیری تکنیک های اصولی در پیاده سازی رابط کاربری به وجود آمده اند. به غیر از تنظیم زبان برنامه بر اساس زبان دستگاه که بهتر بود اینگونه نباشد، از این لحاظ مشکلی در "نگهبان فایل" به چشم نمیخورد و میتوان امتیاز خوبی را برای درنظر گرفت.

امتیاز AppReview به این بخش، 4 از 5 است.

نگهبان فایل

کاربرد :

وظیفه این اپلیکیشن اندرویدی، محافظت از اطلاعات شخصی شما در تلفن همراه یا تبلت بوده تا در صورت نفوذ افراد سودجو، قابل مشاهده نباشند. همانطور که گفتیم برنامه های متنوعی بدین منظور تولید شده اند اما میتوان با استفاده از روش هایی به آنها رخنه کرد. حال "نگهبان فایل" با رمزنگاری اسناد محرمانه از قبیل تصاویر، ویدیوها و سایر فایل ها، این راه نفوذ را بسته است!

صفحه اصلی اپلیکیشن فوق شامل 6 برگه میگردد که فایل های مخفی بر اساس نوع آنها در برگه مخصوص به خود نگهداری میشوند و یکی از این برگه ها به صورت مشترک برای انواع فایل میباشد. در پایین همین صفحه از "نگهبان فایل" دکمه ای با علامت + به چشم میخورد که با لمس آن میتوانید تصاویر، صداها، ویدیوها، فایل هایی نظیر اسناد متنی و غیره را از بخشهای مربوطه در دستگاه خود انتخاب نموده و آنها را مخفی کنید. با این کار فایل های پنهان شده در محل ذخیره خود، دیگر قابل مشاهده نخواهند بود.

قبل از اینکه وارد برنامه فوق شوید، لازم است که برای ورود به آن یک رمز عبور عددی تعیین نمایید. این رمز را میتوانید از طریق بخش تنظیمات در منوی کناری "نگهبان فایل" به یک کلمه عبور شامل حروف و ارقام تبدیل کنید تا امنیت اپلیکیشن بطور کامل تضمین گردد. هنگام وارد کردن این کلمه چنانچه به اندازه کافی قوی نباشد، برنامه به شما هشدار میدهد و تا زمانی که پسورد بهتری انتخاب نکنید، تنظیم نخواهد شد.

برای امنیت بیشتر "نگهبان فایل" و فریب افرادی که قصد جاسوسی در این برنامه را دارند، میتوانید از قابلیت جالب رمز تقلبی استفاده نمایید. هنگامی که فرد این عدد را وارد کند، تنها به صفحه درباره ما از اپلیکیشن فوق منتقل میگردد و از ساز و کار اصلی آن آگاه نخواهد شد. علاوه بر این، امکان تعیین تعداد دفعات اشتباه در وارد کردن پسورد نیز پیش بینی شده و چنانچه از این تعداد تجاوز شود، برنامه بطور خودکار از چهره شخص عکس میگیرد.

هر چه تا اینجا گفتیم مربوط به مخفی کردن فایل ها بود و حال باید دید که چگونه موارد رمزنگاری و پنهان شده را به حالت اول برگردانیم. بدون منظور چند راه در "نگهبان فایل" وجود دارد که استفاده از گزینه خارج کردن بر اساس دسته بندی (Export By Category) در منوی کوچک سمت راست سربرگ، یکی از آنهاست. همچنین میتوانید با لمس طولانی هر فایل از گزینه هایی همچون حذف، اشتراک گذاری، درآوردن از حالت مخفی بطور کلی یا فقط در همین دسته بندی و خروج از حالت رمزنگاری استفاده کنید.

ابزار جستجو، قابلیت مرتب کردن نمایش فایل ها بر اساس گزینه های مختلف و پشتیبان گیری از همه موارد مخفی شده به صورت یک فایل زیپ، آخرین قابلیت هایی هستند که باید برای "نگهبان فایل" نام ببریم. همانطور که مشخص است، این اپلیکیشن وظیفه خود را به خوبی و بطور کامل انجام میدهد و کمبود خاصی برای آن قابل ذکر نیست. البته بهتر بود که امکاناتی مانند جلوگیری از حذف شدن برنامه یا قفل خودکار در صورت به خواب رفتن دستگاه نیز در آن وجود داشته باشد. امیدواریم در آینده ایده پردازی بیشتری در اپلیکیشن فوق صورت گیرد تا کارایی آن افزایش یابد.

موارد ذکر شده توسط AppReview، امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش به همراه دارد.

نگهبان فایل

قیمت :

با وجود قابلیت هایی که برای این برنامه اندرویدی نام بردیم و کاربرد گسترده آن برای عموم کاربران، هزینه لازم برای دریافت آن منصفانه به نظر میرسد. البته "نگهبان فایل" در حال حاضر با تخفیف به فروش میرسد اما در غیر اینصورت نیز، قیمت آن مناسب است. به همین دلیل، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

پاورقی : چنانچه تصمیم به حذف برنامه فوق گرفتید، قبل از آن حتما فایل های رمزنگاری شده را به حالت اولیه بازگردانید چون در غیر اینصورت قابل بازیابی نیستند.

 

نگهبان فایل

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن نگهبان فایل

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    عرفان 5
    خیلی ممنون از سایت برای معرفی این اپ نصبش کردم خیلی کارمو راه انداخت اپشم شبیح اپ های خارجی می مونه خیلی خوبه :)

    به این نظر پاسخ دهید
نگهبان فایل