نیم نگاهی به ایموجی های جدید در اندروید

نیم نگاهی به ایموجی های جدید در اندروید

ایموجی ها در میان کاربران اسمارت فون محبوبت زیادی یافته اند و هم اکنون که همه چیز تحت سلطه موبایل قرار دارد، این ابزارهای کوچک بیش از پیش توجه همگان را به خود معطوف داشته اند. استفاده از این ابزارها بسیار جذاب و سرگرم کننده است و گاه برای بیان برخی از احساسات و عبارات در مکالمه بسیار کاربردی اند. ایموجی ها قادر به نمایش احساسات، فعالیت ها، غذا، گجت ها و وضعیت های گوناگون می باشند. به مرور زمان بر شمار این ایموجی ها افزوده شده است، آنها رنگ های مختلفی از پوست و برخی غذاهای مناطق خاص را هم به زیبایی به تصویر می کشند. اخیرا کمپانی اپل اقدام به افزودن ایموجی های جدید به پلتفرم موبایل خود یعنی آی او اس 9 نمود، از سوی دیگر Hiroshi Lockheimer نیز در ماه اکتبر خبر از روی کار آمدن ایموجی های جدید برای اندروید که رقیب سرسخت آی او اس است، داد. همانند سایر امکانات و آپدیت ها، گوشی های نکسوز نخستین میزبان این ابزارهای کوچک و جذاب خواهند بود، این به روز رسانی به زودی در دسترس این گوشی ها قرار می گیرد، اما بد نیست نگاهی به پیش نمایشی از آنها بیندازیم.

blog_15131_1

ایموجی های اندروید از جوانبی با رقبای اپل و یا اپلیکیشن هایی مانند واتس اپ متفاوت اند، چرا که گوگل طراحی فلت را در دستور کار خود قرار داده و گرادینت های رنگی را در این ایموجی ها جای نداده است، این کار در پیروی از راهنماهای زبان طراحی آنها، یعنی متریال دیزاین است. ایموجی های جدید به تایید استانداردهای Unicode 7.0 و Unicode 8.0 که هر دو در اندروید Marshmallow پشتیبانی می شوند، رسیده اند. ایموجی های جدید دربرگیرنده اسمایلی ها، غذاهایی مانند هات داگ، تاکو و بوریتو هستند، برخی عناصر مذهبی و ورزشی نیز در این بین به چشم می خورند.

در کدهای هنگ اوت 2014 برخی از ایموجی های اندروید دیده می شوند، اما آنها هنوز در اندروید به تایید نرسیده اند، این ایموجی ها بر اساس Unicode 7.0 اند و وضعیت های مرتبط با سفر را هدف قرار داده اند. اخیرا برخی از این ایموجی ها در همان اپلیکیشن پیدا شدند که شامل ادای احترام Vulcan، عینک های آفتابی، مدال، کاراگاه، عنکوب، نشان صلح و ... می باشد. البته این بدین معنا نیست که این ایموجی ها تنها گزینه های در دسترس اند، بلکه باید منتظر لیست کاملی از آنها باشیم که در آینده ای نزدیک منتشر خواهند شد.

پرواضح است که ایموجی های جدید در آپدیت کیبورد گوگل در بر گرفته نخواهند شد و جای خود را در آپدیت جدید سیستم عامل خواهند یافت، به طور واضح تر در آپدیت ماهانه ای که شامل رفع برخی خطاها و پچ های امنیتی است. برخی از اپلیکیشن ها ایموجی های منحصر به فرد خود را شامل می شوند و برخی از سازندگان نیز آنها را شخصی سازی می کنند، از این رو ممکن است کاربران برخی از این ایموجی های جدید را هم اکنون نیز در گوشی خود داشته باشند. استفاده از ایموجی ها در اپلیکیشن های پیام رسان به وفور صورت می پذیرد، آیا شما نیز جز آن دسته از افراد هستید که برای بیان هر عبارتی این ابزارها را مورد استفاده قرار می دهند؟ ما را از نظرات خود مطلع سازید.

blog_15131_2blog_15131_3blog_15131_4blog_15131_5blog_15131_6

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید