هایدین

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن هایدیننسخه 2.1

3.67 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : کاربردی
  • قیمت : ۱۰۰۰ تومان
  • حجم : 363 کیلوبایت
  • اندروید مورد نیاز : 2.1 و بالاتر
سازنده : هادی محمدی

ممکن است در تلفن همراه ما فایل هایی وجود داشته باشند که بخواهیم از چشم دیگران مخفی بماند. دلیل این امر هر چیزی میتواند باشد و موضوعی که در اینجا اهمیت پیدا میکند، نتیجه مطلوب در پنهان سازی فایل ها خواهد بود. در این زمینه برنامه های بسیاری هستند که با رمزگذاری بر روی پوشه ها، محتویات آنها را قفل میکنند اما به نظر میرسد که مخفی نمودن شیوه بهتری باشد.

"هایدین" برنامه ای است که این شیوه را برگزیده و در نوع خود قابل توجه میباشد. ما را در معرفی، نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراهی کنید.

هایدین

رابط کاربری:

محیط ساده اپلیکیشن فوق، متناسب با موضوع آن طراحی شده است و همانطور که انتظار میرود نیاز به جذابیت های ظاهری خاصی ندارد. در عین حال رنگ بندی زنده، چیدمان مرتب فهرست ها و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی، از جمله نقاط قوت این برنامه اندرویدی هستند که میتوان امتیازی را برای آنها درنظر گرفت. البته باید گفت که دقت نظر و حسن سلیقه بیشتر در طراحی قالب گرافیکی "هایدین"، میتوانست چهره حرفه ای تری به آن ببخشد.

جابجایی سریع بین صفحات و استفاده راحت از امکانات، از دیگر ویژگی هایی هستند که در برنامه فوق به چشم میخورد. استفاده از دکمه های ناوبری بازگشت و خروج و یا حتی پنجره های شناور، در پیدایش این خصوصیات موثر بوده و در کل یک رابط کاربری روان را برای "هایدین" به وجود آورده اند.

جمع بندی نکات ذکر شده توسط AppReview، امتیاز 4 از 5 را برای این بخش به همراه دارد.

هایدین

کاربرد:

وظیفه "هایدین"، پنهان سازی اطلاعات موردنظر کاربران میباشد و در ادامه میبینیم که عملکرد آن چگونه است. هنگامی که این اپلیکیشن اندرویدی را باز میکنید، با لیست پوشه های موجود در تلفن همراه خود روبرو خواهید شد که میتوانید در میان آنها جابجا شده و فایل های دلخواه خود را انتخاب نمایید. حال با لمس دکمه کپی، این فایل ها در حافظه موقت ثبت میشوند و در قدم بعدی میبایست درون یک عکس قراربگیرند.

بدین منظور کافی است که از داخل برنامه، یکی از تصاویر درون گوشی را برگزیده و کلمه عبوری به آن اختصاص دهید. بعد از این کار صفحه ای پیش روی شما ظاهر میگردد که با اشاره بر روی دکمه ذخیره سازی در پایین آن، بخش عمده عملیات به پایان میرسد. در واقع اطلاعات درون عکس قرار گرفته اند و تنها کاری که باید انجام دهید، حذف کردن آنها از محل اصلی میباشد. این عمل را نیز میتوان داخل "هایدین" و با استفاده از گزینه حذف انجام داد.

حتما این سوال برایتان پیش می آید که بازگرداندن فایل ها به چه نحو خواهد بود. برنامه فوق، بدین منظور امکاناتی فراهم کرده و کافی است با ورود به عکس محتوی اطلاعات، فایل های مخفی شده را انتخاب کنید و پس از یافتن پوشه دلخواه بر روی دکمه استخراج اشاره نمایید. امکان تغییر رمز و خروج هم در این صفحه پیش بینی شده است.

به نظر میرسد عملیات پنهان سازی در "هایدین" به راحتی انجام میپذیرد اما انتظار میرفت که شاهد پیاده سازی هوشمندانه تری از این بابت باشیم. بزرگترین نقص "هایدین"، عدم نمایش تصویر بندانگشتی عکس ها میباشد و بدین ترتیب کاربران امکان تشخیص اینکه کدام عکس را برای ذخیره کردن فایل ها انتخاب کرده اند، از دست میدهند. البته در کل نیازی به استفاده از تصاویر متعدد نبود و شاید استفاده از چند نمونه پیش فرض کفایت میکرد. درنهایت با اختصاص یک رمز عبور برای ورود به برنامه، امنیت اطلاعات هم تضمین میشد.

همچنین اگر امکان بازکردن برنامه از قسمت گالری تلفن همراه و با استفاده از تصویر رمزگذاری شده نیز وجود داشت، میتوانستیم شاهد کارایی بیشتری از آن باشیم. آخرین موردی که باید به عنوان یک کمبود نام ببریم، عدم حذف شدن خودکار اطلاعات پس از ذخیره سازی آنها میباشد که میتوانست مراحل انجام عملیات را کاهش دهد.

در پایان باید گفت، "هایدین" برای پیشرفت نیاز به توسعه و ایده پردازی بیشتری دارد و در حال حاضر، AppReview امتیاز 3 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

هایدین

قیمت:

مطالبی که در دو بخش قبل مطالعه نمودید، نشان میدهد که این برنامه اندرویدی هنوز یک نمونه کامل و حرفه ای نیست و از این رو بهتر بود با قیمت کمتری عرضه گردد تا مخاطبان بیشتر از آن استقبال کنند. ازنظر AppReview، امتیاز 4 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


هایدین