هلیکوپتر نجات

معرفی، نقد و بررسی بازی هلیکوپتر نجاتنسخه 1.2.6

4.33 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : هیجان انگیز
  • قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای
  • حجم : 8.3 مگابایت
دریافت برنامه/بازی هلیکوپتر نجات از بازار سازنده : میلاد دورباش

تلفن همراه علاوه بر کاربردهای ارتباطی، جنبه های دیگری نیز برای استفاده دارد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که از موبایل های هوشمند استفاده میکنند، حتما با انواع بازی های تحت این پلت فرم لحظاتی را سرگرم شده اید. در این میان هرکس سلیقه ای دارد اما به جرات میتوان گفت که بازی های هیجان انگیز به سبک اکشن، مورد پسند تعداد بیشماری از مخاطبان میباشد. در ادامه ما را همراهی کنید تا بازی اندرویدی "هلیکوپتر نجات" را معرفی، نقد و بررسی کنیم. هلیکوپتر نجات

گرافیک و رابط کاربری:

اولین چیزی که میتواند نظر کاربران را به خود جلب نموده و آنها را به انجام یک بازی ترغیب کند، منوی شروع است. از این لحاظ ، در "هلیکوپتر نجات" استانداردهای لازم به چشم میخورد اما میتوانست خلاقیت بیشتری در طراحی آن صرف گردد تا شاهد جلوه جذاب تری در منوها باشیم. البته تناسب رنگ ها و قالب گرافیکی با موضوع بازی و همچنین پخش موزیک مناسب را میتوانیم جزو نقاط قوت آن به حساب آوریم.

ظاهر دو بعدی این بازی اندرویدی، نکات مثبت زیادی دارد و رضایت کاربران را فراهم میکند. به عنوان مثال مواردی همچون انیمیشن ها، افکت های تصویری و کاراکترها از طراحی نسبتا خوبی بهره میبرند که در کمتر بازی ایرانی میتوان یافت. همچنین تغییر گرافیک محیط در هر مرحله، ترفندی است که حس یکنواختی را از بین برده و شما را برای رسیدن به مرحله بعد تشویق میکند. افکت های صوتی استفاده شده در بازی نیز درخور توجه بوده و امتیاز خوبی میگیرند.

درمقابل موارد بالا، باید عدم توجه به جزئیات گرافیکی به منظور ایجاد جذابیت بیشتر برای کاربران را به عنوان یک امتیاز منفی نام ببریم. البته این موضوع دقت نظر تولیدکنندگان "هلیکوپتر نجات" را زیر سوال نخواهد برد اما باید گفت برخی از بازی های رقیب، از این بابت جلوتر بوده و رضایت مخاطبان بیشتری را جلب کرده اند.

دسترسی سریع به منوها و استفاده راحت از امکانات بازی فوق، آخرین ویژگی هایی میباشد که لازم است به آن اشاره کنیم. AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. هلیکوپتر نجات

گیم پلی:

وظیفه "هلیکوپتر نجات" جمع آوری اسیران از میان دشمنان است و در این راه دقت و سرعت عمل کافی از سوی شما نیاز میباشد. از آنجا که سیستم ثبت امتیاز و جدول رتبه شرکت کنندگان، برحسب تعداد گروگان های نجات یافته در واحد زمان محاسبه میشود، بنابراین علاوه بر اینکه مراقب برخورد با موانع، اصابت گلوله دشمن با هلیکوپتر و اتمام سوخت آن هستید، میبایست وظیفه خود را درکمترین زمان ممکن به پایان برسانید.

در بازی فوق، تجهیزات کمکی برای ارتقای هلیکوپتر درنظر گرفته شده است که در قسمت فروشگاه قرار گرفته اند و برای خرید آنها باید سکه های بدست آمده در طول بازی را مصرف کنید. هرچند تعداد این تجهیزات کم است اما به هرحال برای رفع حالت یکنواختی بازی مفید خواهد بود. با وجود قابلیت های ذکر شده، میتوان حدس زد که "هلیکوپتر نجات" حس هیجان را به کاربر تزریق نموده و او را به ادامه بازی ترغیب میکند اما نقص هایی نیز در پیاده سازی این گیم پلی به چشم میخورد که در ادامه به آنها اشاره میکنیم.

کسر سکه از کاربر برای بازکردن مرحله جدید در این بازی اندرویدی، یکی از مواردی است که به طور معمول در بازی ها استفاده نمی گردد و شاید باعث نارضایتی کاربر شود. همچنین تنوع کم دشمنان در کنار تعداد ناچیز مراحل در "هلیکوپتر نجات"، از دیگر کمبودهای آن به شمار می آید و امیدواریم تولیدکنندگان به فکر رفع این کمبود باشند.

هرچند در این بازی شاهد روند معقولانه ای در سختی مراحل هستیم اما کنترل حرکت هلیکوپتر دشواری خاص خودش را دارد و بهتر بود به صورت هوشمندانه تری پیاده سازی گردد. البته جای نگرانی زیادی از این بابت نیست چراکه هوش مصنوعی ضعیف دشمنان به نفع شما خواهد بود و گریز از تیررس آنها را آسان میکند!

درپایان باید گفت که با وجود نواقص ذکر شده، زحمت تولیدکنندگان را نباید نادیده گرفت چون به هر ترتیب ساخت این نوع بازی ها با چنین قابلیت هایی، مشکل و پیچیده است. AppReview امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. هلیکوپتر نجات

قیمت: بازی فوق، به صورت رایگان عرضه شده است اما فراموش نکنید که برای تامین سکه های درون بازی میبایست از طریق سیستم خرید درون برنامه ای اقدام کنید. باتوجه به اینکه دریافت این بازی اندرویدی نیاز به صرف هزینه ندارد و قیمت بسته های سکه داخل آن نیز منصفانه میباشد، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


هلیکوپتر نجات