اینستاگرام هک شد

هکرها شش میلیون اکانت اینستاگرام را هک کردند

گروهی از هکرها با سو استفاده از باگی که در اینستاگرام وجود داشت، موفق به سرقت شماره موبایل و ایمیل 6 میلیون اکانت اینستاگرام شدند و هم اکنون در حال فروش این اطلاعات در وب هستند.

هکرها بیشتر از همه اکانت های افراد مشهور و هنرمندان و اکانت های تایید شده را مورد هدف قرار دادند.

در فهرستی که برای Daily Beast ارسال شده، هکرها از 1000 نفر فرد برجسته شامل خوانندگان و هنرمندان، ستارگان فوتبال و شخصیت های رسانه ای نام بردند.

 

اطلاعات اکانت های تایید نشده نیز مورد هک قرار گرفت و مبنی بر گزارشات، هم اکنون این حجم عظیم از داده به قیمت 10 دلار به ازای هر جستجو، در حال فروش است.

اینستاگرام باگ امنیتی موجود در پلتفرم را به تایید رساند، اما در اعلام تعداد اکانت هایی که هک شدند، چندان صادقانه عمل نکرد.

به گفته Mike Krieger مدیر ارشد بخش فناوری اینستاگرام، تشخیص اینکه کدامیک از اکانت های خاص مورد حمله قرار گرفته اند مقدور نیست، اما معتقدیم که این رقم درصد کمی از اکانت های شبکه اجتماعی را در بر میگیرد.

ایسنتاگرام در حال سرویس دهی به بیش از 700 میلیون اکانت است و 6 میلیون رقم چندان کوچکی هم نمیباشد، مخصوصا اگر شامل شماره موبایل و ایمیل های بسیاری از افراد پرطرفدار اینستاگرام باشد.

 

ظاهرا Doxagram، وبسایتی که اطلاعات سرقت شده توسط هکرها را به فروش میرساند داون شده، اما هنوز مشخص نیست که اینستاگرام پشت پرده این ماجرا قرار دارد یا خیر.

علی رغم اینکه سایت فروشنده این اطلاعات در دسترس نیست، اما هکرها هنوز هم میتوانید از روش های دیگری اقدام به فروش این اطلاعات ارزشمند نمایند.

این احتمال نیز وجود دارد که بخشی از این اطلاعات تا به حال خریداری شده باشد و مابقی اطلاعات برای فروش در وب قرار داده شده باشد.

 

به بیان اینستاگرام آنها اقدام به برطرف کردن این مشکل کردند و در حال پیگیری قانونی آن هستند. چنین باگی از آسیب پذیری های خاصی که در سیستم اینستاگرام وجود دارد، پرده برمیدارد و لازم است که این پلتفرم محبوب اقدامات جدی تری برای حفاظت از اطلاعات شخصی هنرمندان و افراد معروف و هر کاربری که اکانت اینستاگرام دارد، صورت دهد.

به گفته Krieger، حفاظت از کاربران، از همان روزهای نخست شکل گیری اینستاگرام جزو مهم ترین اولویت های ما بوده و به طور مستمر در حال کار جهت بهبود امنیت اینستاگرام هستیم. از تمامی کاربران بابت مشکل پیش آمده عذرخواهی میکنیم.

 

https://techcrunch.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید