واتس اپ

واتس اپ امکان مبادله هر نوع فایلی را در اختیار کاربران خود قرار میدهد

چنانچه از کاربران واتس اپ باشید، میدانید که از طریق این پیام رسان قادر به اشتراک گذاری عکس، ویدیو، صدا، موقعیت مکانی و داکیونت هستید، اما بنا به دلایلی کمپانی فیسبوک موارد قابل اشتراک گذاری را فرمت های خاصی محدود کرده که شامل PDFها، فایل های ورد، اکسل و پاورپوینت میشود.

در صورت تمایل به اشتراک گذاری فرمت های دیگر، تلاش شما بی نتیجه خواهد بود.

 

اما خبر خوشحال کننده اینکه بالاخره واتس اپ نیز رویکردهای خود را تغییر داد و کاربران میتوانند هر نوع فایلی را از طریق این پیام رسان محبوب به اشتراک بگذارند.

حجم فایل ها در آی او اس باید کمتر از 128 مگابایت و در اندروید کمتر از 100 مگابایت باشد.

یکی از مزیت های این قابلیت جدید ارسال عکس و ویدیو بدون فشرده سازی است که قطعا در کیفیت فایل ارسال شده به شدت موثر خواهد بود. با این حال که محدودیت 100 مگابایتی برای ویدیوهای با رزولوشن بالای امروزی، کم به نظر میرسد.

 

واتس اپ

 

البته ظاهرا محدودیت حجم به این خاطر اعمال شده که سرورهای واتس اپ با مشکل مواجه نشوند، زیرا اگر افراد زیادی به صورت همزمان بخواهند فیلم های 4K ارسال کنند وضعیت خوبی نتیجه نمیشود.

این قابلیت جدید با در نظر گرفتن سرعت بالای انتقال فایل در واتس اپ بسیار کاربردی خواهد بود و کاربران به جای آپلود کردن فایل ها (که فرمت apk نیز جزو آنهاست) در دراپ باکس یا گوگل درایو، به راحتی میتوانند این پیام رسان را مورد استفاده قرار دهند.

در حال حاضر این قابلیت تنها برای گروهی از کاربران فعال شده، اما به زودی و پس از اینکه امتحان خود را پس دهد، برای تمامی کاربران عرضه خواهد شد.

 

https://thenextweb.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید