واتس اپ به تقلید از اسنپ چت، امکان کشیدن نقاشی و چسباندن استیکر را به اپلیکیشن خود آورد

واتس اپ به تقلید از اسنپ چت، امکان کشیدن نقاشی و چسباندن استیکر را به اپلیکیشن خود آورد

آخرین نسخه بتا از واتس اپ چندین قابلیت جدید را به اپلیکیشن آورده که اشتراک گذاری عکس با دوستان را جالب تر و هیجان انگیزتر از گذشته می نماید، اما واتس اپ در این نسخه مشابه اسنپ چت عمل کرده است. به بیان گزارشی از Android Police آخرین نسخه آزمایشی از اپلیکیشن به معرفی قابلیت نقاشی بر روی عکس ها و چسباندن استیکر بر روی آنها پرداخته است، این قابلیت ها بسیار مشابه اسنپ چت بوده و حتی Stories اینستاگرام نیز اخیرا امکانات مشابهی را ارائه داده است.

رابط کاربری این بخش از دو اپلیکیشن نیز بسیار شبیه یکدیگر و تا حدودی گمراه کننده می باشد، در زیر رابط مربوط به اسنپ چت را می بیندید:

blog_22962_1

این هم نسخه واتس اپ از این رابط:

blog_22962_2

حتی ایموجی های استفاده شده در این اپلیکیشن ها هم یکسانند، واتس اپ کاربران اندروید را مجبور به استفاده از ایموجی هایی با سبک آی او اس در اندروید می کند و این اقدام از سوی آنها غیرمنتظره نیست و از Twemoji اپن سورس که توسط توییتر و اسنپ چت به کار برده شده استفاده می نماید.

blog_22962_3

در زیر ایموجی های معمولی چت را می بینید تا مقایسه برای شما ساده تر شود:

blog_22962_4

به غیر از شباهت های آن با اسنپ چت، داشتن دو سبک ایموجی متفاوت در یک اپلیکیشن ناخوشایند است و اگر تنوع ایموجی های کنونی اندروید را نیز در نظر بگیریم شرایط بدتر می شود. انتظار می رفت که واتس اپ به جای تقلید از کمپانی های دیگر رویکرد منحصر به فرد تری را در پیاده سازی ایموجی ها در پیش بگیرد.

قابلیت دیگری که واتس اپ به آن مجهز شده یک شبه-فلش برای سلفی هایی است که شب هنگام می گیرید، این قابلیت نیز شبیه Retina Flash اپل است و به صورت لحظه ای صفحه را نورانی می کند تا چهره شما روشن شده و عکس بهتری بگیرید.

امکان دیگری که در این نسخه دیده می شود به ایموجی هایی مربوط است که بدون متن و به صورت خالی ارسال می شوند، به طوری که در این نسخه این قبیل ایموجی ها به صورت بزرگ ارسال خواهند شد، واتس اپ این ویژگی را برای ایموجی قلب پیاده سازی کرده بود، اما هم اکنون سایر ایموجی ها نیز می توانند از آن بهره مند شوند.

چنانچه عضوی از برنامه بتای واتس اپ باشید، این آپدیت های جدید را دریافت خواهید کرد، در غیر این صورت باید تا زمان انتشار رسمی و عمومی آن منتظر بمانید.

 

http://thenextweb.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید