واژه یاب

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن واژه یابنسخه 1.0.3

امتیاز کاربران
4 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
سازنده : واژه یاب

 

تعداد واژه های هر زبانی آنقدر زیاد است که نمیتوان همه آن ها را به خاطر سپرد. در زبان مادری ما یعنی فارسی نیز لغت های بیشماری وجود دارد که حتی شاید برخی از آنها را  نشنیده باشیم. تا به حال به این فکر کرده اید که ممکن است دانستن معنی کلمه ای برایتان ضروری باشد؟

برنامه اندرویدی "واژه یاب" که در ادامه آن را معرفی میکنیم، به همین منظور تولید شده است. در نقد و بررسی این برنامه، ما را همراهی کنید.

واژه یاب

رابط کاربری:

برای یک برنامه متنی، وجود یک پس زمینه روشن و فونت سیاه مناسب به نظر می آید و "واژه یاب" نیز از این موضوع بهره برده است. پس زمینه سفیدرنگ این اپلیکیشن اندرویدی با وجود یک پاصفحه رنگی، چهره شادابی به خود میگیرد و برای اینکه از حالت یکنواختی بیرون آید با انتخاب هرکدام از آیتم های منو، رنگ پاصفحه نیز تغییر میکند.

منویی که از آن صحبت شد درپایین صفحه قرار دارد و با اشاره بر روی دکمه آن، باز میشود. ترتیب و چیدمان گزینه های فهرست خوب است اما با انتخاب هریک از این گزینه ها، رنگ فهرست تغییر میکند که دربعضی موارد، رنگ فونت و پس زمینه به هیچ عنوان هماهنگی لازم را ندارند.البته بعضی مواقع نیز رنگ فهرست به صورت پیش فرض باقی میماند و تغییر نمیکند!

بطور کل نقاط قوت رابط کاربری این برنامه اندرویدی را میتوان در استفاده از فونت مناسب، چینش منظم لیست ها، فهرست ها و کارکرد صحیح در نمای افقی و عمودی و به کاربردن رنگ های زنده دربعضی از قسمت ها خلاصه کرد.

امتیاز AppReview به این بخش 3 از 5 میباشد.

واژه یاب

کاربرد:

مراجع اصلی این اپلیکیشن اندرویدی برای نشان دادن معانی کلمات لغت نامه های معین، دهخدا و عمید میباشند. کاری که شما باید انجام دهید این است که در ناحیه درنظرگرفته شده، لغت مورد نظر خود را وارد کرده تا معنی آن به شما نشان داده شود.

نتیجه ای که خواهید دید بسته به انتخاب بخش های مختلف از منو، تغییر خواهد کرد. برای مثال با انتخاب بخش اصطلاحات عامیانه، معانی کلماتی که در رابطه با این موضوع هستند، جستجو میشود. البته ممکن است معنی خیلی از لغاتی که به ذهن شما می آید در بخش های متفرقه این برنامه (لهجه و زبان، اصطلاحات عامیانه، فرهنگ نام ها و واژه نامه آزاد) در بانک لغات "واژه یاب" یافت نشود.

ایده خوبی که در برنامه "واژه یاب" به کار رفته، این است که کاربران میتوانند به غنی ترشدن بانک کلمات موجود در این برنامه کمک کنند. نحوه این کار بدین صورت است که اگر معنی کلمه یافت نشد، با اشاره بر روی عبارت " معنی این واژه را نگارش کنید " در وسط صفحه، پنجره ای باز میشود. در این پنجره جدید پس از واردکردن نام و ایمیل خود باید کلمه موردنظر و معنی آن را نیز وارد کرده و دکمه ارسال را لمس کنید.

برای دیدن معنی انگلیسی کلمات نیز میتوانید بر روی آیکون سمت چپ واقع در پاصفحه اشاره کنید. ترجمه فارسی به انگلیسی این اپلیکیشن اندرویدی نقطه قوتی برای آن محسوب میشود چرا که برای گستره بزرگتری از کاربران مفید واقع میگردد.

 این بخش، امتیاز 4.5 از 5 را از AppReview دریافت میکند.

واژه یاب

قیمت:

برنامه "واژه یاب" حتما مخاطبان خاص خودش را خواهد داشت. ازطرفی همه ما میدانیم که هزینه خرید یک فرهنگ لغت زیاد است و درضمن حمل کردن آن نیز مشکل خواهد بود، از این رو قیمت این برنامه اندرویدی از نظر AppReview تقریبا مناسب به نظر می آید و امتیاز 4.5 از 5 به آن تعلق میگیرد.

 

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  تور ترکیه
  ممنون واژه یاب عالیه

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  مجبد 4
  مدخل معین موجود نیست!!! دیتای آفلاین نداره

  به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  حسین ارشد 5
  خیلی خوشحالم که واژه یاب رو میتونم بروی گوشی هم داشته باشم.خدا قوت

  به این نظر پاسخ دهید
واژه یاب