پاریس

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن پاریسنسخه 2.0

امتیاز کاربران
5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : سیر و سفر
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 14.9 مگابایت
سازنده : زورق

 

یکی از راهکارهایی که در طول سال برای رسیدن به آرامش روحی به آن پناه میبریم، سفر به شهرها ویا حتی کشورهای دیگر است. در این میان بعضی افراد فرصت را مغتنم شمرده و سالی چندبار اقدام به مسافرت میکنند. مسئله ای که در اینجا مهم به نظر میرسد آگاهی کامل از مراکز تفریحی، رفاهی و...، منطقه ایست که قصد سفر به آنجا را داریم به خصوص اگر خارج از کشور باشد.

نقد و بررسی امروز مربوط به اپلیکیشن "پاریس" میشود که راهنمای جامعی برای گردشگری در این شهر زیباست. همراه ما باشید تا به معرفی این برنامه اندرویدی بپردازیم.

پاریس

رابط کاربری:

مهمترین ویژگی که در چنین اپلیکیشن هایی برای کاربر اهمیت دارد، سرعت دسترسی بالا به بخش ها و امکانات مختلف برنامه میباشد. در برنامه "پاریس" علاوه بر اینکه این اصل رعایت شده، استفاده از قابلیت های درون آن نیز به راحتی صورت میگیرد.

درمورد گرافیک برنامه باید ذکر کنیم، حسن سلیقه و دقت نظر زیادی از سوی تولیدکنندگان به عمل آمده است بطوریکه سبک طراحی و ظاهر این اپلیکیشن اندرویدی، با محتوای آن هماهنگی کامل دارد و یک نمونه استاندارد در این زمینه به شمار می آید.

استفاده از آیکون های زیبا، فونت مناسب، افکت های به موقع و همچنین به کاربردن تصاویر بند انگشتی برای فهرست ها، جذابیت خاصی به برنامه "پاریس" بخشیده است. تنها کمبودی که احساس میشود، استفاده از انیمیشن های ملایم میباشد که جلب توجه بیشتری را سبب میشد.

نکته بارز در طراحی این اپلیکیشن تلفیق تصاویر و رنگ ها برای پس زمینه میباشد که باعث عدم یکنواختی در صفحات مختلف برنامه میشود چون تصاویر بطور تصادفی تغییرکرده و محیط زنده و پویایی را تداعی میکنند. این موضوع دلیل مهمی برای کاربر است تا مدت زمان بیشتری در برنامه باقی بماند.

چیدمان مرتب فهرست ها را نیز باید به نقاط قوت این برنامه اندرویدی اضافه کنیم تا موردی ازقلم نیفتاده باشد!

AppReview بادر نظر گرفتن مواردی که ذکر شد امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

پاریس

کاربرد:

در مسافرت به چه اطلاعاتی احتیاج دارید؟ آدرس و مشخصات هتل ها، فروشگاه ها، رستوران ها و مسلما نقاط دیدنی شهر موردنظر. تمام این اطلاعات در برنامه "پاریس" گنجانده شده است بطوریکه شما را کاملا با این شهر زیبای اروپایی آشنا میکند.

برای اینکه برنامه وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهد و کاربران را راضی نگاه دارد، رعایت موارد بالا امری بدیهی به نظر میرسد اما امکانات موجود در این اپلیکیشن اندرویدی کارایی آن را بیشتر از آنچه که هست نشان میدهد.

امکان مرتب کردن عناوین هربخش بر اساس مشخصات آن، قابلیت خوبی برای رسیدن به نتیجه دلخواه در اسرع وقت میباشد. برای مثال در قسمت هتل ها میتوانید ترتیب نمایش را بر اساس حروف الفبا، رتبه و یا تعداد ستاره هتل تعیین کنید. همچنین در توضیحات مربوط به اقامتگاه موردعلاقه شما، گزینه ای برای رزرو هتل قرار داده شده است که خیالتان را از این بابت آسوده میکند.

برای هر مکان نیز چند تصویر درنظر گرفته شده تا به صورت دیداری با محل مورد نظر خود آشنا شوید. البته تصاویر داخل برنامه نیستند و برای مشاهده باید به اینترنت متصل باشید. برای جلوگیری از بالا رفتن حجم، این روش معقولی است.

قابلیت افزودن به علاقه مندیها، نظر سنجی و گزارش خطا هم در توضیحات مربوط به مکان ها دیده میشود که برای استفاده از دو مورد آخر باید در برنامه ثبت نام کنید. فایده قابلیت گزارش خطا این است که اگر شخصی اطلاعات کامل تری دارد و یا از تغییرات به وجود آمده مطلع میباشد، میتواند سازندگان برنامه "پاریس" را آگاه کند تا ایشان توضیحات مربوطه را اصلاح نمایند.

هنوز هم امکانات جانبی دیگری وجود دارد. ابزار جستجوی پیشرفته با قابلیت جستجو در بخش منتخب شما از جمله آنهاست. همچنین گزینه ای در سربرگ قرار دارد که مشخصات آژانس های گردشگری را به کاربر نشان میدهد تا برای عزیمت به سفر اقدام نماید.

محاسبه گر کوچکی نیز در این برنامه اندرویدی گنجانده شده که وظیفه آن تبدیل واحد پول، از یورو به تومان است. به هرحال باید به فکر هزینه های سنگین مسافرت به پایتخت فرانسه هم باشید و این ابزار به شما کمک خواهد کرد!

آخرین موردی که باید به آن اشاره کنیم امکان مسیریابی از روی نقشه میباشد که البته ممکن است در همه مواقع به درستی کار نکند اما میتوان به دید یک ابزار سودمند به آن نگاه کرد.

برای تکمیل شدن همه امکانات در این برنامه، یک روزشمار کوچک نیز در صفحه اصلی آن قرار داده شده که درجه حرارت هوا و وضعیت جو را نمایش میدهد.

حال که همه چیز را گفتیم اجازه دهید درباره بخش "برنامه سفر" هم توضیح دهیم. در این قسمت راهنمایی و پیشنهاداتی برای داشتن سفری بهتر، افزوده شده است که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

در پایان باید عرض کنیم، همه مردم از لحاظ مالی توانایی سفر به پاریس را ندارند و مسلما این اپلیکیشن، کاربردی برای آنها ندارد اما از آنجا که کارایی آن برای معدود مخاطبان خاص خودش کامل میباشد، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

پاریس

قیمت:

حتما شما نیز از رایگان بودن این اپلیکیشن اندرویدی تعجب کرده اید. اگر آماده سفر به قلب اروپا هستید، برنامه "پاریس" همسفر خوبی برایتان خواهد بود آن هم بدون صرف هزینه!

امتیاز AppReview به این بخش 5 از 5 است.

 

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    Esmaielranbar 5
    دیدن استانبول واززیبای های ان به هرانسان زنده لازم است . سفا

    به این نظر پاسخ دهید
پاریس