پتنت های جدید سامسونگ کانسپت هایی از گوشی های تاشو را به نمایش می گذارند

پتنت های جدید سامسونگ کانسپت هایی از گوشی های تاشو را به نمایش می گذارند

چندین سال است که سامسونگ نسبت به تکنولوژی صفحات منعطف و فرآیندهای ساخت آنها علاقه مند شده و این تلاش های کمپانی در محصولاتی مانند Samsung Galaxy S7 Edge که دارای پنل های منحنی شکل هستند قابل مشاهده است. با وجود اینکه صفحات گوشی های سری Edge منحنی اند، اما به معنای واقعی کلمه منعطف نیست، اما آنطور که شواهد نشان می دهد سامسونگ در حال ادامه فعالیت های خود برای ساخت اسمارت فون ها و تبلت های منعطف و تاشو می باشد. بسیاری از اخبار فاش شده حاکی از آنند که سامسونگ در حال کار بر روی یک گوشی تاشو به نام Project Valley می باشد و برخی از پتنت هایی که تا پیش از این منتشر نشده بودند این موضوع را روشن کردند که سامسونگ در حال آزمایش این قابلیت بر روی نمونه هایی از اسمارت فون ها و تبلت ها می باشد.

blog_19602_1

بسیاری از پتنت های سامسونگ اخیرا فاش شده اند و چندین تصویر منتشر شده گوشی های کانسپت را به تصویر می کشند و از آن جمله یک اسمارت فون تاشو و تلبتی با مشخصات مشابه را می توان نام برد. این دستگاه ها دارای یک عنصر طراحی کلیدی مشابه هستند، هر دو از یک فضای نمایش اصلی، فضای نمایش شناور و فضای نمایش منحنی برخورداند و دو فضای نمایش اول در زمان تا شدن دستگاه بر روی هم قرار می گیرند  و با هم یک پنل منفرد را شکل می دهند، البته زمانی که گوشی به صورت 180 درجه باز شود.

blog_19602_2

این ویژگی ها برای افرادی که با Project Valley آشنایی دارند بسیار مشهود می نماید، اما آنچه در این میان شایان ذکر است، این طراحی های جدید با استفاده از فضای نمایش منحنی عملکردهای نمایشی صفاحت خود را گسترش می دهند. این پنل زمانی که دستگاه ها تا شده باشند در دسترس قرار می گیرد و برای انجام چندین عملیات استفاده می گردد. پتنت ها نشان می دهند که فضای نمایش منحنی بر روی تبلت تاشو با کلیدهای میانبر اپلیکیشن ها سازگاری دارد، با ضربه زدن بر روی آن کاربر قادر به بارگذاری اپلیکیشن های مربوطه شده و تا زمانی که کاربر تبلت را تا کند به آنها دسترسی دارد. از پتنت ها می توان دریافت که فضای نمایش منحنی بر روی اسمارت فون بسته به جهتی که قرار گرفته عملکردهای متفاوتی را به نمایش خواهد گذاشت.

blog_19602_3

با استناد به منابع، کمپانی سامسونگ این پتنت ها را در نوامبر 2015 به ثبت رسانیده، اما هنوز زمان دقیقی از ساخت این تکنولوژی ها برای عموم کاربران در دسترس نمی باشد. برخی از شایعات حاکی از آنند که سامسونگ در حال آماده سازی گوشی جدید خود یعنی Project Valley برای انتشار در بازار در سال 2017 است.

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید